Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29

Thread: Спортни пружини

  1. #16

    Default

    аз лично имам някои съмнения, че метална кора под двигателя е добра идея.

  2. #17
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by me_to_u View Post
    Та в този ред на мисли, "братята" японци предлагат симпатично предпазно средство, вместо пластмасовата кора под двигателя-





    Въпреки, че из нашите пътища
    Бате то има такива и оригинални на Алфа,водят се модел за карабинерските Алфи,ма цифрата е майка си баща си.М/у другото Драго се е хванал да разработва модели от неръждавейка,ако искаш може да те свържа да си гворите,все пак както много хора знаят тук,че като неговите неща няма аналог в БГ
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #18
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Не, аз определено се справям с гадостите по пътя, или поне горе-долу. Просто го видях това нещо и реших да споделя.

  4. #19

    Default

    тая метална манийка под колата ще звучиш като машина за пуканки по българските пътища

    ще дрънчи на музикален инструмент перманентно

    да не говорим, че веднъж като се изкриви или скъса и ще стане пастет - пластмасата според мен е по-удачна в това отношение

  5. #20
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Бате то има такива и оригинални на Алфа,водят се модел за карабинерските Алфи,ма цифрата е майка си баща си.М/у другото Драго се е хванал да разработва модели от неръждавейка,ако искаш може да те свържа да си гворите,все пак както много хора знаят тук,че като неговите неща няма аналог в БГ
    Мъри я ми пиши на лично за тоя Драго.

    ---------- Post added at 19:21 ---------- Previous post was at 19:20 ----------

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    тая метална манийка под колата ще звучиш като машина за пуканки по българските пътища

    ще дрънчи на музикален инструмент перманентно

    да не говорим, че веднъж като се изкриви или скъса и ще стане пастет - пластмасата според мен е по-удачна в това отношение
    Стояне, не е баш така, по-добре тва металното да ми дрънне веднъж-дваж отколкото да си изплюя маслото на път за плажа (примерно) Миналата година се разсеях на път за Арапя и вместо да карам върху коловозите аз влезнах в тях сега имам хубава дупка за проветрение на кората отдолу ...

  6. #21

    Default

    е като го поставяш по този начин да, ама аз освен при маневри за паркиране отдолу не съм я закачал

    освен онзи път когато на сестра ми съпруга я постави на кантар на околовръстното дето брах срам...

  7. #22
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Въпреки, че темата е за смъкване на окачването, аз искам да питам дали има начин за повдигане с пневматични амортисьори? Лятото ниско, зимата високо, както ги има в някои Опел Астра.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #23
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Въпреки, че темата е за смъкване на окачването, аз искам да питам дали има начин за повдигане с пневматични амортисьори? Лятото ниско, зимата високо, както ги има в някои Опел Астра.
    М-м да, и аз съм се оглеждал. Има доста изписано и демонстрирано за HLS на KW(фирма, с доказано качество според мен). Като че ли цената е височка...
    http://www.kw-suspensions.eu/int/kw_hls.php

  9. #24
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Доколкото разбрах трябва да се купят амортисьорите+HLS= 2500+949евро= майко мила
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #25
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    ...= майко мила

    Предполагам може да се намери и значително по-тънкажно, ако се огледаш. Аз защото от "КВ" имам малки наблюдения, затова ги посочих.

  11. #26

    Default

    има брера проект в
    http://www.alfaowner.com/Forum/tunin...-on-brera.html

    трябва регистрация все пак

  12. #27
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by alfangelo View Post
    има брера проект в
    http://www.alfaowner.com/Forum/tunin...-on-brera.html

    трябва регистрация все пак
    Тази, която си посочил е с ръчно регулируемо окачване, не е пневматично. Цена около 1000-та евро(само).

  13. #28
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Като разглеждах снимките, не разбрах къде колата е по- висока от стандартното.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  14. #29
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Като разглеждах снимките, не разбрах къде колата е по- висока от стандартното.
    Това предполагам защото стандартната кола на снимките(кръстил ги е "standart 1" и "standart 2") не е съвсем стандартна. Неговата е "Брера С" и "Продрайв" са снижили окачването с 2 см от стандартното. Та затова изглежда по-нисичка по начало.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •