Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Газов инжекцион за 166-ца

  1. #1
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default Газов инжекцион за 166-ца

    Знам ,че има раздел за това,но той е общ.Искам да попитам колеги тези от вас ,които карат на газ ималили са проблеми с колата след поставяне на ГИ?Нещо взех да се замислям да сложа на моята един ГИ.Имали осезаема разлика в поведението на колата -мощност ускорение?И коя марка бихте препоръчали или няма такова голямо значение стига да е добре монтирана и инсталирана?
    Last edited by gigi; 31-03-2011 at 10:00.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    аз съм с ГИ колега,колата е супер,поема и върви като на бензин,единствено се усеща разлика във високите обороти,над 4500 тягата е по слаба,разход ми дава около 12 градско,пак си зависи как настъпваш

  3. #3
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Аз съм с ФОБОС настроена е както върви на бензин така върви и на газ. Намирам разлика само като се наредя да зареждам и сега ако замразят цените разликата ще е още по осезаема. Иначе във вървенето разлика никаква. Гори ми около 13 ама 90 % от км. са ми градско, навъртял съм около 12000 км. ФОБОСа има три режима на каране /икономичен, нормален и спорт/ както ти е кеф.

    И другите да споделят.

    Поздрави
    Last edited by mian4o; 25-03-2011 at 19:59.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    PLOVDIV
    Age
    55
    Posts
    18

    Default

    Браво колеги вашите направо нищо не горят аз лично моята не мога да я сваля под 15
    не знам аз ли не съм в ред ,по принцип колата си я купих така не съм монтирал аз инжекциона но ми казаха че е с някакви скъпи мембранни дюзи !
    Иначе за вървенето не се оплаквам общо взето не разбираш на какво гориво караш върви си еднакво добре.
    Alfa romeo 156 1.8TS
    Alfa romeo 166 2.0TS

  5. #5
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    И аз съм с газово - Темона. Сложих го преди една година и около 14 000 км. Във Вървежа почти няма разлика с бензина . Гори ми градско около 19 . извън 11-12.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    И аз съм с газово - Темона. Сложих го преди една година и около 14 000 км. Във Вървежа почти няма разлика с бензина . Гори ми градско около 19 . извън 11-12.
    Това не е нормално, моята я карам като линейка и гори градско 15-16л, извънградско 10л. Иначе съм докарвал и 12 разход на газ в града с много плавно шофиране и смяна на 2500об, обаче работата отива на самоубийство

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Знам ,че има раздел за това,но той е общ.Искам да попитам колеги тези от вас ,които карат на газ ималили са проблеми с колата след поставяне на ГИ?Нещо взех да се замислям да сложа на моята един ГИ.Имали осезаема разлика в поведението на колата -мощност ускорение?И коя марка бихте препоръчали или няма такова голямо значение стига да е добре монтирана и инсталирана?

    След като видях,че в момента да продадеш кола е почти невъзможно,реших поне да си сложа газ и да си карам нормално.Според мен няма толкова значение марката,колкото монтажа как е направен.Аз си сложих ГИ на Бардолини.Впечатленията засега са ми добри.Монтажът го направиха много професионално,а удоволствието да не даваш по 25 лв на 100 км е несравнимо.Разлика в динамиката ако ти кажат,че няма да знаеш,че те лъжат.Има разлика,не е кой знае каква,но определено не е като на бензин,но това е едва ли е от значение.Най-важното е разходът в случая.При мен за първо засичане 9,5 газ/100 смесено,при 9/100 бензин.Има малка разлика в разхода,но и тя на фона на половината от парите,които ще даваш за гориво не е от значение.Колега,слагай ГИ и няма да съжаляваш!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  8. #8
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    колеги я кажете и каде сте си ги слагали поне ;П
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    След като видях,че в момента да продадеш кола е почти невъзможно,реших поне да си сложа газ и да си карам нормално.Според мен няма толкова значение марката,колкото монтажа как е направен.Аз си сложих ГИ на Бардолини.Впечатленията засега са ми добри.Монтажът го направиха много професионално,а удоволствието да не даваш по 25 лв на 100 км е несравнимо.Разлика в динамиката ако ти кажат,че няма да знаеш,че те лъжат.Има разлика,не е кой знае каква,но определено не е като на бензин,но това е едва ли е от значение.Най-важното е разходът в случая.При мен за първо засичане 9,5 газ/100 смесено,при 9/100 бензин.Има малка разлика в разхода,но и тя на фона на половината от парите,които ще даваш за гориво не е от значение.Колега,слагай ГИ и няма да съжаляваш!
    Колега при разход 9 на бензин, на газ трябва да ти гори поне 10 за да върви като хората Затова усещаш разлика въпрос на настройки.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    Моят въпрос не е много по тематар, но как се чисти филтъра на изпарителя? Има ли някаква електроника по него??
    __________________________________________________ ___
    Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 8.7 на 100


  11. #11
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Ръчкай братле ГИ и си свиркай! Аз съм с Фобос около 12000 и нямам никакви забележки!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  12. #12
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    Аз съм с "Ланди Ренцо" на около 15000 км малко по-скъп е но е много добър наскоро сменях газовия филтър и ми настроиха газта и нямам забележки.Върви като на бензин.Градско ми дава 11-15 на 100км зависи колко ми натежи крака на педала.МОето мнение е ако караш колата непрекъснато слагай ГИ и ще го избиеш за отрицателно време
    Алфа Ромео 156 2.0 т.с.

  13. #13

    Default

    Здравейте! На последък и аз се замислям сериозно за газ. Можете ли да ме насочите към модел ГИ и място за монтирането и в София. Каква сума трябва да си приготвя уриентировъчно за целта?


    Поздрави!
    Alfa 166 2.0 16V TS 114kw


  14. #14
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    И аз съм с Фобос от около 3000 км ,разлика само във високите обороти,иначе перфектно,особено готино като отида на газостанцията и зареждам на 1.20лв ,на мен ми гори засега доста малко за разлика от това което виждам на колегите, около 10.5 - 11 градско маx ,и аз се колебаех сложих и се родих,избива се много бързо,слагай без да му мислиш,няма да я караш тая кола 100 години
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  15. #15

    Default

    Абе за тая разлика между газ и бензин, който е напълно убеден, че разлика няма никаква или му е била не в ред колата на бензин, или сам се опитва да се навие, че няма разлика... Разлика във вървежа има с каквато и система да е колата, просто с по-скъпите системи разликата е по-малка... Аз не разбирам от газовите, но от около 5К километра карам кола с инжекцион, който мисля, че минава за "хубав" и мога да кажа, че има разлика във вървежа, но тя е напълно приемлива.
    А тези колеги, които казвате "едикоя си е по-хубава, аз съм с нея и нямам проблеми" на база на какво сравнявате..? Може би сте карали 3-4 различни инжекциона на една и съща кола и сте преценили кой е най-добър или както когато някой пита за някакво масло 99% от отговорите са "аз съм с едикакво си и съм доволен"...? Не се заяждам, но такива отговори ако не са подкрепени с опит, нямат никаква файда - само хората, които слагат и по-важно дългосрочно поддържат газовите на клиентите си, могат да дадат компетентно мнение за това дали една система е хубава, по-хубава от друга и т.н.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •