Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: Газов инжекцион за 166-ца

  1. #31
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    е да ма аз мислех ,че са точни то се оказа бати смехотворната работа
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  2. #32
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    От миналия четвъртък и аз съм с ГИ - марка KME - с компютър diego g3.Засега съм доволен ,минал съм едва 200км,но колата си работи супер.Монтажа го направиха много професионално и под капака се забелязва само лъскавия филтър KME.Както ми казаха инжекторите са тихи не се чуват/за сравнение имам приятел с БМВ с ланди ренцо и трака ужасно/.Колата върви добре ,поне не откривам съществена разлика в ускорението - само когато включа климатика се усеща ,че има лек спад в мощността.Колата ми гори колкото и на бензин 14-15 градско ,извън не съм я провбал,но си е друго с 20 лв да минеш 100км вместо с 40...
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  3. #33
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    От миналия четвъртък и аз съм с ГИ - марка KME - с компютър diego g3.Засега съм доволен ,минал съм едва 200км,но колата си работи супер.Монтажа го направиха много професионално и под капака се забелязва само лъскавия филтър KME.Както ми казаха инжекторите са тихи не се чуват/за сравнение имам приятел с БМВ с ланди ренцо и трака ужасно/.Колата върви добре ,поне не откривам съществена разлика в ускорението - само когато включа климатика се усеща ,че има лек спад в мощността.Колата ми гори колкото и на бензин 14-15 градско ,извън не съм я провбал,но си е друго с 20 лв да минеш 100км вместо с 40...
    Знаеш ли, за да се увериш, че всичко е ок включи един комп и виж имаш ли грешки. Ако нямаш, тогава смятай, че всичко е ОК
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  4. #34

    Default

    Аз пък имам проблеми с моя ГИ. Колата беше буквално без дебитомер, не вървеше изобщо на бензин. Смених дебитомера и въздушния филтър и на бензин си е ОК. Газта обаче се скапа. До 3000 оборота няма никой, само пресяцва, после изведнъж дръпва. Като работи на празен ход оборотите играят около 800 и 1200 (на бензин са бетон). Преди да оправя бензина пак беше подобно, но не толкова изразено. Сега не може да се кара на газ. Газовия е Ланди Ренцо, монтиран в Италия и е стара версия. Мога да пусна снимки, но утре. Тук в Пазарджик са едни чудни газаджии, а до колкото разбрах никъде нямат софт за Ланди. Предложете някой в региона, който да се занимава с такива системи. По нататък обмислям нова система, но за момента не мога.

  5. #35
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Аз пък имам проблеми с моя ГИ. Колата беше буквално без дебитомер, не вървеше изобщо на бензин. Смених дебитомера и въздушния филтър и на бензин си е ОК. Газта обаче се скапа. До 3000 оборота няма никой, само пресяцва, после изведнъж дръпва. Като работи на празен ход оборотите играят около 800 и 1200 (на бензин са бетон). Преди да оправя бензина пак беше подобно, но не толкова изразено. Сега не може да се кара на газ. Газовия е Ланди Ренцо, монтиран в Италия и е стара версия. Мога да пусна снимки, но утре. Тук в Пазарджик са едни чудни газаджии, а до колкото разбрах никъде нямат софт за Ланди. Предложете някой в региона, който да се занимава с такива системи. По нататък обмислям нова система, но за момента не мога.
    Що не помислиш за вариант да смениш само ЕКУ-то на газ-та, ако чак толкоз няма кой да го прочете.
    Може да ти излезе по-евтино, от колкото да обикаляш по разни сервизи тук и там
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  6. #36

    Default

    Ако е възможно и се налага, ще го сменя. Първо ще я карам до най-близкия сервиз който се занимава с Ланди. Дано и разхода падне, понеже сега харчи над 15/100 извън града...

  7. #37
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Ако е възможно и се налага, ще го сменя. Първо ще я карам до най-близкия сервиз който се занимава с Ланди. Дано и разхода падне, понеже сега харчи над 15/100 извън града...
    Все пак си виж и дюзите. Те обикновено е хубаво да се сменят на 30к
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  8. #38
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Знаеш ли, за да се увериш, че всичко е ок включи един комп и виж имаш ли грешки. Ако нямаш, тогава смятай, че всичко е ОК
    Няма грешки,колега.Закачих я нищо - "Не са регистрирани грешки от контролния модул"
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  9. #39

    Default

    Тези дни ще ходя в официалния сервиз на Ланди в Пловдив, дано да има оправия за този дърт ГИ. Въпроса е, има ли смисъл да се разправям с тази система, или да я разкачвам... Прикачвам снимки за да стане по-ясно положението.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1060532.jpg   P1060534.jpg   P1060535.jpg   P1060536.jpg   P1060537.jpg  

    P1060541.jpg   P1060542.jpg  

  10. #40
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Колега моите сьболезнования ама тая твоята система с двата степмотора е много остаряла версия и не си струва да даваш излишни пари да я сьживяваш вьобще(брал сьм много ядове с такива,като почнат да се ебават особено степмоторите,да не споменавам,че частите по подрьжката на тая система не са евтини и повечето пьти дори заменени с нови пак не се получават нещата).По принцип ти трябват комплект дюзи,компютьр с кабелажа,останалото от твоята кола може да се ползва
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  11. #41

    Default

    Еми в такъв случай ще заделя финанси и ще го сменя. Възможно ли е да се сложи система свалена от друга кола? Не ми се дават 1000 лв за нова, докато ги избия колата ще е за скрап.
    Първо ще изчакам да чуя диагнозата и дали нещо може да се направи с тая антика, после ще му мисля...

  12. #42
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Възможно ли е да се сложи система свалена от друга кола? Не ми се дават 1000 лв за нова, докато ги избия колата ще е за скрап.
    Първо ще изчакам да чуя диагнозата и дали нещо може да се направи с тая антика, после ще му мисля...
    Няма кой да я съживи. И аз съм се пробвал доста.
    Можеш да си купиш нещо -втора ръка.
    И....чак пък 1000лв са множко в твойта ситуация. Малко над половината ще ти стигнат.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #43

    Default

    Та, днес ходих до сервиза на Ланди в Пловдив, проблема се оказа елементарен. Смениха ми маркучите и я понастроиха. Сега върви като на бензин (почти). Системата е слагана на 5.2002 и е на 1500 часа. Доволен съм от работата на хората там, обърнаха ми внимание и ми отделиха доста време.
    Не мина и без проблеми де, жилото на газта е сменяно от някой малоумен, не беше легнало като хората и като разбутаха около него се откачи и педала пропадна. Хубаво, че не е станало на път...

    Имаше и едно коте Алфист
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20120913_102318.jpg   IMG_20120913_101629.jpg  

  14. #44
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Кьсметлия си колега,дано тва газово изкара още пьти в повече работни часове,щото по принцип на около десетина такива случаи трьгва само един,аз и затова сьм загубил всякаква надежда да ги врьщам кьм живот тия уредби
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •