Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: Газов инжекцион за 166-ца

  1. #16

    Default

    След няколко дневно обикаляне и разглеждане вариантите, за които мисля са 2- Фобос 1 или Ланди Ренцо. Разликата в цените им е минимална. Посетих и сервизите на двете фирми-този на Фобос не ми направи особено добро впечатление-мръсен, не почистен... няма визията на фирмен сервиз и официално представителство на добра марка каквато претендират че са. Другата седмица отивам да слагам и дилемата е единствено сутринта към Хаджи Димитър или към Д. Богров да се отправя....
    Alfa 166 2.0 16V TS 114kw


  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by kamazadjiq View Post
    След няколко дневно обикаляне и разглеждане вариантите, за които мисля са 2- Фобос 1 или Ланди Ренцо. Разликата в цените им е минимална. Посетих и сервизите на двете фирми-този на Фобос не ми направи особено добро впечатление-мръсен, не почистен... няма визията на фирмен сервиз и официално представителство на добра марка каквато претендират че са. Другата седмица отивам да слагам и дилемата е единствено сутринта към Хаджи Димитър или към Д. Богров да се отправя....
    Щом ще слагаш ланди ренцо, бих ти препоръчал да се отправиш към Стрелбище при Robygas
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  3. #18
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Или към "Маргел" /Д. Богров както му викаш/.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #19

    Default

    В Д. Богров е сервиза на Фобос. Ходих и в Маргел, но там цената е със стотина лева повече.
    Alfa 166 2.0 16V TS 114kw


  5. #20
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Нали ще монтираш Ренцо?! Поне така разбрах.
    Какъв Фобос? Аз знам къде им е сервиза, ама нещо не ми се върза просто.

    Няма значение. Твоя си работа.
    Last edited by robygas; 18-05-2011 at 22:33.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #21

    Default

    Може би не съм се изразил правилно. Ходих и във двете фирми и сега съм пред кръстопът коя уредба да избера.
    Alfa 166 2.0 16V TS 114kw


  7. #22

    Default

    Не, че нещо ама как очакваш някой да отговори на такъв въпрос - нали не мислиш, че някой си е купил едната от двете, карал я е, после е решил да я махне и да си купи другата, покарал е и нея и е преценил коя от двете е по-така...?
    Ако допуснем, че пазара е ефективен (в което аз лично не се съмнявам), при еднаква цена на двете уредби, не би трябвало да очакваш някаква разлика в качеството или работата им според мен... Аз бих си купил тая, която вярвам, че ще ми монтират по-културно...
    А иначе ако седнеш да ги мислиш и тънчиш нещата, Ланди Ренцо е най-голямата компания в света, произвеждаща такива неща (по пазарен дял е най-голяма, не по друго), така че...

  8. #23

    Default

    Монтирах ГИ Ланди Ренцо и сега имам следния въпрос: Когато карам на газ какво точно озачава показанието на ИЦСа за разход на гориво? Базов разход, който колата би дала при това каране на бензин е моето предположение, но все пак да попитам.
    Alfa 166 2.0 16V TS 114kw


  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Здравейте колеги!

    Карам с ГИ Фобос 2, с рейка Rail Apache (мисля, че бобините са 3 омови).
    При каране, поради добрата шумоизолация инжекторите не се чуват. Но като вдигна капака, рейката се чува като картечница.

    Питането ми е към тези от Вас, които имат наблюдения по въпроса. Това нормално ли е?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    За тая рейка -ДА.
    Просто си е шумна.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  11. #26
    Запален алфист tuning7350's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив-майнатаун
    Posts
    160

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Здравейте колеги!

    Карам с ГИ Фобос 2, с рейка Rail Apache (мисля, че бобините са 3 омови).
    При каране, поради добрата шумоизолация инжекторите не се чуват. Но като вдигна капака, рейката се чува като картечница.

    Питането ми е към тези от Вас, които имат наблюдения по въпроса. Това нормално ли е?
    Да Нормално е и при мен е така като картечница но в купето не се чува.
    Аз съм с 147-ца
    П.С И аз съм с ФОБОС
    EXX- Alfa Romeo 147 1.6ТС 120к.с-2001г. - Gray /147-105к.с-2009г. - Black/ 147-105к.с-2008г.-Brown
    147-105к.с-2008г. - Brown/147-105к.с-2009г. - Red
    NEW-Cruze 1.8 16v 144к.с-2014г./BMW 120d 177к.с

  12. #27
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Благодаря!

    Тя и отвън до колата, ако не е отворен капака не се чува. Това показва, че този автомобил има много добра шумоизолация на двигателния отсек.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #28
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    само добри мнения за фобос-а...браво,браво
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  14. #29
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    Е ето ти и друго от самата уредба съм доволен но от монтажа отношението към клиента съм краино недоволен.Звънах да си запиша час ,часа беше за понеделник след 4 дена чакане ми звнаха да ми кажат ,че немогат да извршат монтажа в деня които съм записал и да го отложиме за още 3 дни казах ок .Отивам в 8 чеса ми казах да си остава колата в петак нчмаше никои чаках 1 час оставих колата като ми бяха казали че монтажа е за 1 ден и полвина събота беше работен ден демек трябваше да е готова като я оставих ми казаха ,че закасняват с порчките и ,че понеделник ще стане но не е сигорно викам добре не брзам .Мина понеделник ,вторник ,звана да вида какво става горе секретарката ми вика ми тя не е почвана ,как не е почвана пфф ,това са 5 дни .И супер нагла ми вика то по тази логика вие ще ги искарате и 20 дни лелеле и някви подобни ми ги говори което е недопустимо с мрънкане ми казаха да хода да си зема колата сряда в 6ч. отивам висях там до 8:30 и монтажниците от врзане си оставиха рацете по колата ми .Равносметка- строшена кора под багажника кората на бошоните незакачена броня това го видях чак като дигнах колата на подемник и не ми се ходеше пак до там та сам си ги оправих КАТО ЦЯЛО МЪРЛЯВА РАБОТА ЗА ЖАЛОСТ ( Аако съм изпуснал някоя буквичка или запетаика от телефона съм писал да ме извините )
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На мен уредбата ми я монтираха 2 момчета, бивши работници от сервиз на Фобос. Та те, крайно недоволни от работата им там, се дръпнали и си направили собствено сервизче в един гараж. Свършиха си работата много професионално. Оставих им колата в 10 ч. и всичко беше готово в 17.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •