Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Удря ме ток от купето

  1. #16
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това е както от колата, така и от дрехите. При слизане дрехите ни се притъркват в тапицерията и се зареждат със статично електричество. Пробвайте с други дрехи или при слизане просто не се търкайте толкова в седалката. Особено положителен ефект има ако при слизане се хванеш за колонката на прозореца или вратата. Аз страдам доста от този проблем особено когато се позатопли времето. При някой е по-осезаемо, при други не толкова..., т.е. не всичко е само от дрехите, колата и т.н.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  2. #17
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Това е както от колата, така и от дрехите. При слизане дрехите ни се притъркват в тапицерията и се зареждат със статично електричество. Пробвайте с други дрехи или при слизане просто не се търкайте толкова в седалката. Особено положителен ефект има ако при слизане се хванеш за колонката на прозореца или вратата. Аз страдам доста от този проблем особено когато се позатопли времето. При някой е по-осезаемо, при други не толкова..., т.е. не всичко е само от дрехите, колата и т.н.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #18

    Default

    При мен от алфите не ме бие ток, може би щото им е от текстил салона вътре, не е и плюша даже, но Купето ми е кожа вътре, вече чак навик ми стана като излизам да затварям вратата с опакото на ръката.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Пичове,

    от известно време като карам и след това пипна купето ме удря ток. Слабо, но осезаемо. Какво може да е това? Статично електричество?!?! Късо???
    Ами сложи си читави гуми и всичко ще заспи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #20

    Default

    Мислив ли? Мишлен са гумите да го ева.... От един месец карам само 159-ката и вчера като слизах от 147 ме избичи ток от гадината малка! Наказва ме! Ревнува кочината!

    Колата майка си я мие при некви калъфи без вода само с некви спрейове и кърпи и никакви лекции и размахвания на пръст от моя страна не могат да я убедят да не го прави. Може и от това да е.....

    за пръв път ми се случва кола да ме удря мене, а не аз нея!

  6. #21
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Точно ! Статичното електричество е между седалката и тебе. В повечето случаи се получава от препарати за поистване на тапицерията. Има антистатични спрейове , ръсиш и забравяш

  7. #22
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    При слизане от колата едната ръка за тавана и след това пускаш крака на земята и няма да бие ))
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  8. #23
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Мен винаги от всяка кола ме е било ток при слизане .. независимо дали първо стъпвам навън или не ..
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •