Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Скъсан АНГРЕНАЖ !!!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default Скъсан АНГРЕНАЖ !!!

    Колеги днес я фтасах яката работа,както си карам с 40 на 3-та,опаааааа айде ремъка се скъса циганския.Станалото станало,искам да попитам само какво се случва сега,има ли някаква защита или всичко е мармалад

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Wink

    Quote Originally Posted by munio View Post
    Колеги днес я фтасах яката работа,както си карам с 40 на 3-та,опаааааа айде ремъка се скъса циганския.Станалото станало,искам да попитам само какво се случва сега,има ли някаква защита или всичко е мармалад
    Добре бе колега що не пишеш каква е колата, трябва да ти търси човек по предишни постове. Явно е бензин предполам ТС - клапаните ги пиши всички криви, водачите най-вероятно спукани и за смяна, отхлюпваш главата и действаш. Няма как, гадно е ама стават такива работи.
    пп Колега ти днес през 3 минути си пуснал 2 мнения и едното е, че колата върви супер, а другото - горното?!
    Last edited by code; 25-03-2011 at 19:04.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Добре бе колега що не пишеш каква е колата, трябва да ти търси човек по предишни постове. Явно е бензин предполам ТС - клапаните ги пиши всички криви, водачите най-вероятно спукани и за смяна, отхлюпваш главата и действаш. Няма как, гадно е ама стават такива работи.
    пп Колега ти днес през 3 минути си пуснал 2 мнения и едното е, че колата върви супер, а другото - горното?!
    да моя грешка е,колата е 2.0 ТС,а да се притеснявам ли нещо за бутала биели и т.н....

    да видях темата на другия колега и му постнах мнение,не исках да му спамя,той пита за газта

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    кажете колеги колко парички ще излезе ремонта,гледах из форума,но не намерих конкретна процедура и цена

  5. #5

    Default

    И как точно се скъса този ангренаж.На колко км. беше ремъка?

  6. #6
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by munio View Post
    да моя грешка е,колата е 2.0 ТС,а да се притеснявам ли нещо за бутала биели и т.н....
    - Не, едва ли.

    Quote Originally Posted by munio View Post
    кажете колеги колко парички ще излезе ремонта,гледах из форума,но не намерих конкретна процедура и цена
    - около 600лв си приготви

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by Алфист11 View Post
    И как точно се скъса този ангренаж.На колко км. беше ремъка?
    на около 100к така пишеше,аз не съм го сменявал,защото карам колата от 2 месеца а бях планирал идната седмица да сменям всичко....

    ---------- Post added at 17:23 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

    - около 600лв си приготви [/QUOTE]

    600, 600 нямам иззбор,без нея съм с вързани ръце

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    - Не, едва ли.

    - около 600лв си приготви
    Не ми се вярва да са само 600 лв.

    Просто ремъците и ролките са 400 лв със смяната, а освен това клапани, гарнитура, шлайф и работа - 1000+ лв.
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  9. #9
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg View Post
    Не ми се вярва да са само 600 лв.

    Просто ремъците и ролките са 400 лв със смяната, а освен това клапани, гарнитура, шлайф и работа - 1000+ лв.
    Ремъци и ролки отделно, то си е консуматив. Труда няма какво да го смята щото така или иначе се свалят.
    Last edited by code; 27-03-2011 at 23:19.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    днес свалиха галавата и се оказаха следните неща-ремъка не е скъсан а с изронени зъбци,не от старост а защото е бил някакво менте, има пострадали 10 клапана (8 изпускателни и 2 смукателни)...и нищо повече

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    А провериха ли дали водната помпа се върти
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    А провериха ли дали водната помпа се върти
    да всичко друго си е ток,само гарнитурата е била загнила,кой знае с какъв антифриз е карана

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    За друг път ще си знаеш - купуваш кола и веднага ремъци, масла, филтри, след това регистрация и возене. Виждал съм как свалят скрапа от автовоза, вкарват в автокъщата и на следващото палене скъса ремъка.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    За друг път ще си знаеш - купуваш кола и веднага ремъци, масла, филтри, след това регистрация и возене. Виждал съм как свалят скрапа от автовоза, вкарват в автокъщата и на следващото палене скъса ремъка.
    абсолютно съм съгласен с теб,винаги съм бил стриктен от към консумативи, но напоследък все няма време .....

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    колеги сега ходих да видя колата и изшлайфаната глава и кривите клапани (наистина много криви)...направи ми впечатление че водната помпа беше жулила в блока (турбинката се допираше до алуминиевия корпус от вътре) а всичко си е на мястото както трябва,О-пръстени и т.н

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •