Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Какво управлява тази джаджа?

  1. #16
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...недоумението ми идва от следното:
    - при студен двигател, като пусна климатика и перката естествено се включи поетапно - 1 степен, 2 степен, това няма ли да възпрепятства бързото влизане на двигателя в нормален работен режим?! - т.е. 90 градуса на водата... Все пак тази перка не трябва ли по някое време да изключва, за да може малко от малко да позагрее двигателя?
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #17
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ако ти е редовен термостата - няма да е проблем. Перката си върти но през радиатора не минава охл. течност. След като загрее двг и се отвори термостата, за момент ще падне температурата малко по-бързо от обикновено (понеже перката е на втора скорост) тармостата ще притвори, отново ще вдигне температура и така...
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #18

    Default

    ти си написал, че перката се включва при нужните градуси, което предполага че се включва там от термодатчика който е в радиатора

    и че се включва след определено време когато е включен климатика
    тогава както ти е писал колегата ако термостата ти е затворен няма да се влияе от температурата в радиатора
    обаче от друга страна горешият въздух изсмукан от кондензатора минава и през питата на водният радиатор и тогава малко или много дори го загрява

  4. #19
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Абе друго си е да попиташ... особено като не разбираш .
    Благодаря Ви колеги! Радвам се, че откликнахте на моите питания. Сега определено съм по-спокоен и с малко повечко самочувствие ...даже вече мога да давам и акъл
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #20
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    И при мен работи по същия начин. На малки интервали за по 15-20 сек.Наскоро имах проблем с водната помпа и докато разберат майсторите от каде е доста се мотаха около радиатор,перка, .Иначе и мойте клеми са изгнили и едва седържат жичките.Не знам докога
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •