Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: проблем със свещи

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default проблем със свещи

    преди 5000 км сложих шампион след известно време почна да пука да прекъсва преди една седмица ги гледах свещите отвсякъде пръскат искрата напълно заминали,горната част цялата на ресни,сложих едни стари нжк на 500км след 50км отварям свеща същата работа ходих при майстор бубините на 2 канала бяха с по слаб сигнал на 2 и 3 цилиндър интересното е че точно там бяха здрави свещите,тестваха кабелите нямат проблеми здрави са взех други бубини замери ги и каза че са хубави имат хубави параметри сложих ги сложих други свещи комбинация от шампиона и нжк след още 50км днеска свалям свещите на 4 цилиндър пак заминали от какво може да при положение че бубините и кабелите са здрави фалшиви свещи ли?

  2. #2
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    преди 5000 км сложих шампион след известно време почна да пука да прекъсва преди една седмица ги гледах свещите отвсякъде пръскат искрата напълно заминали,горната част цялата на ресни,сложих едни стари нжк на 500км след 50км отварям свеща същата работа ходих при майстор бубините на 2 канала бяха с по слаб сигнал на 2 и 3 цилиндър интересното е че точно там бяха здрави свещите,тестваха кабелите нямат проблеми здрави са взех други бубини замери ги и каза че са хубави имат хубави параметри сложих ги сложих други свещи комбинация от шампиона и нжк след още 50км днеска свалям свещите на 4 цилиндър пак заминали от какво може да при положение че бубините и кабелите са здрави фалшиви свещи ли?
    Здрасти колега само на един цилиндър ли е или на повече
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    ми на 2 и 4 колата е 1.7 8В забравих да напиша ама там бяха заминали на цяло иначе като я отворя сега вечерта от всички излиза

  4. #4
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    А дали пък кабелите не са ти с много ниско съпротивление и затова да ти разрушава свещите?

  5. #5
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Според мен калпави свещи не искам да отварям тема за коментар но потърси Голден Лодж .Другото интересно нещо е че преди 5 дни ходих до една морга да си търся и аз свещи Голден Лодж защото вече ги няма по магазините и по време на търсенето се наложи да сваля свещите на много 155 ци и всичките бяха с шампион от това излиза че италианските маистори слагат шампион
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by Alexandrov70 View Post
    А дали пък кабелите не са ти с много ниско съпротивление и затова да ти разрушава свещите?
    С тия кабели предния шампион изкара 40 000 км на газ,за да съм сигурен сложих на 2 свещи старите си кабели и там имаше пробойна след 50км,за калпави също си мислех ама и 2-та комплекта ли,да не нещо да дава повече ток от динамото и да избиват тия свещи,един колега каза топлинното число на свещите ,но те си отговарят по каталог няма как

  7. #7
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    ако имаш по силен ток от динамото първо ще ти свари акумулатора.а масата на двигателя да си проверявал,не че съм на ти с ел-а ама си размишлявам тука.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    днес мерихме динамото напълно в норми сложих чисто нови Денсо да видим колко ще изкарат

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колеги, това с неподходящите свещи е ясно.
    Но колкото и да са подходящи свещите, ако е бедна горивната смес, няма да издържат. Това е много валидно при газови уредби, когато в гонене на икономия , стават сакатлъците.
    Иначе Шампиона, особено турското менте са много железни!
    Лоджи, колеги има само по селските магазини в Гърция.
    Дори в Италия , вече не се намират, освен някакви подобия!
    Различават се лесно по надписите!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    днес мерихме динамото напълно в норми сложих чисто нови Денсо да видим колко ще изкарат
    Денсо за 5-6 кинта едноелектродни или NJK са евтиния и добър избор за 8 V 155. Пробвал съм го и от мнения на много колеги мога да потвърдя, че това са свещите сега.
    Arena Coast Customs

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колеги, това с неподходящите свещи е ясно.
    Но колкото и да са подходящи свещите, ако е бедна горивната смес, няма да издържат. Това е много валидно при газови уредби, когато в гонене на икономия , стават сакатлъците.
    Иначе Шампиона, особено турското менте са много железни!
    Лоджи, колеги има само по селските магазини в Гърция.
    Дори в Италия , вече не се намират, освен някакви подобия!
    Различават се лесно по надписите!
    от бедна смес може да стане така ли,защото имаше една такава работа като я закачихме на газ анализатор,сега уж я оправихме

  12. #12
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Ако пука в смукателният колектор е от бедна горивна смес!
    .....вероятно е също така да не е от свещите а от комутаторите!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    пукаше и то много точно от бедната смес,шибана сонда,после смених и бубините друго всичко е 6 и сега с новите свещи няма пукане за сега поне

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    41

    Default

    Ша запука пак колега вече ми писна на х.....от мойта алфа 146 1,6 twin spark вервайми за 3 години 2 пъти свещи и кабели една бобина една ламбда сонда един основен ремонт 2 чупенета на картер смяна на гарнитурата на главата и пак ми пълне гнездата на свещите с масло на 3,4 хил.км по половин литър масло и доливам сега пак прекъсва иска смяна на свещи а за пукането в колекторите оправия няма вече притръпнах и така си я карам ама докато съм жив алфа не взимам ако ще и без пари да ми я дават пълни боклуци

  15. #15
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    Quote Originally Posted by pecata-33 View Post
    Ша запука пак колега вече ми писна на х.....от мойта алфа 146 1,6 twin spark вервайми за 3 години 2 пъти свещи и кабели една бобина една ламбда сонда един основен ремонт 2 чупенета на картер смяна на гарнитурата на главата и пак ми пълне гнездата на свещите с масло на 3,4 хил.км по половин литър масло и доливам сега пак прекъсва иска смяна на свещи а за пукането в колекторите оправия няма вече притръпнах и така си я карам ама докато съм жив алфа не взимам ако ще и без пари да ми я дават пълни боклуци
    Нищо лично , но за да разцепиш на два пъти картер и да се вкараш в толкова ремонти и все тежки ,не си ли се замислял ,че може причината да е в теб и в стила ти на каране?Не знам кой ти е правил ремонтите и какви части си ползвал ,но нещо не е направено както трябва.При мен течове няма ,няма счупени картери.... ...и като цяло съм доволен от колата.Проблемите са дребни на фона на годините на колата ми.Не ме е оставяла никъде до сега.

    ---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

    Сори за спама!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •