Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Централно заключване: отключва се сама

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Smolyan
    Posts
    24

    Default Централно заключване: отключва се сама

    Привет!
    Надявам се , че не повтарям тема, но след час търсене нищо конкретно не открих.
    По същество: преди 2 месеца смених 164 тд със 166 жтд , 1999г. Всичко е ок за сега, но централното по начало нещо не беше в ред. Първо дистанционно изобщо не работеше. Оказа се, че някой малоумник е обърнал батерията вътре в ключа.Оправих простотията и мислех че сам решил проблема. Да ама не. Колата се отключва когато си иска. По няколко пъти на ден, след това 5 дена няма проблем и се почва отначало.Иначе заключва. Карах я при един майстор, но той тръгна да сменя моторчетата. Преди да е започнал, ви моля за съвет. Аз мисля, че не е от тях, но какво ми разбира главата на мен....

  2. #2
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default

    Колега здрасти,
    аз преди много време имах сходен на твоя проблем и след малко ровене се оказа,че под централната конзола има едно жълто реле мисля беше за централното,което се беше понамокрило и един мъжага се заигра с един поялник и за 20лв и 20мин. го оправи.
    Last edited by sanata; 28-03-2011 at 21:54.

  3. #3
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default централното

    Колега здрасти,
    аз преди много време имах сходен на твоя проблем и след малко ровене се оказа,че под централната конзола има едно жълто реле мисля беше за централното,което се беше понамокрило и един мъжага се заигра с един поялник и за 20лв и 20мин. го оправи.[/QUOTE]
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P6210792.jpg   P6210794.jpg   P6210796.jpg  

  4. #4
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default

    За това жълтото става въпрос,ако искаш го погледни-може да е "Малкия дявол"
    Успех.

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Smolyan
    Posts
    24

    Default

    Много ти благодаря! Ще го проверя да видя какво ще стане.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    аз имам същия проблем,но му хванах играта,като се отключи презатварям всичко + предния капак и спира да се отключва

  7. #7

    Default

    Ако не се получи ремонта на релето и сложиш аларма може би ще решиш проблема.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by munio View Post
    аз имам същия проблем,но му хванах играта,като се отключи презатварям всичко + предния капак и спира да се отключва
    Колкото и тъпо да е ,но когато има недозатворена врата всичко се отключва. Един път доста се чудех какво става докато се усетя , че задна врата е само леко ,, хласната'' ...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Колкото и тъпо да е ,но когато има недозатворена врата всичко се отключва. Един път доста се чудех какво става докато се усетя , че задна врата е само леко ,, хласната'' ...
    точно

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Plovdiv
    Age
    45
    Posts
    64

    Default заключване

    Общо взето това са ти вариантите - релето, някоя ключалка дава сигнал, че имаш отворена врата( не дава добър контакт - най вероятно на предните врати), а може и да имаш някаква лоша регулировка вътре на лостчетата на машинките и напряга в положение отворено( на предните врати). Дали проблема е във някоя врата можеш да разбереш, като откачаш буксите на вратите една по една и следиш дали се повтаря проблема, лошото е че не ти се случва постоянно за да си сигурен напълно. Всичко е на принципа "проба-грешка случаен резултат"
    успех

  11. #11
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oriono View Post
    Общо взето това са ти вариантите - релето, някоя ключалка дава сигнал, че имаш отворена врата( не дава добър контакт - най вероятно на предните врати), а може и да имаш някаква лоша регулировка вътре на лостчетата на машинките и напряга в положение отворено( на предните врати). Дали проблема е във някоя врата можеш да разбереш, като откачаш буксите на вратите една по една и следиш дали се повтаря проблема, лошото е че не ти се случва постоянно за да си сигурен напълно. Всичко е на принципа "проба-грешка случаен резултат"
    успех
    A пък според мен е възможно някое моторче на цнтралното да прави номера и да не се задейства всеки път поне от моя опит това е най-честия проблем.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #12
    Запален алфист schoko's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    46
    Posts
    121

    Default

    Проблема с отворена врата отпада според мен защото ако е това проблема ще ти светва и индикацията на таблото за отворена врата Това трябва да ти се случва и в движение а ти щеше да видиш ако ти светне лампичката за отворена врата
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 100kW

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Smolyan
    Posts
    24

    Default

    Здравейте! Малко закасняло, но все пак да споделя, че разреших проблема. Колегата sanata се оказа прав.Проблема беше в жълтото реле.Презапоихме го и всичко си дойде на място. Благодаря за помоща.

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    55

    Default

    да ама при мен проблема се задълба, колата въобще не иска да се заключи, свалях жълтото реле което беше като чисто ново, но уви същата работа, няма заключване

  15. #15

    Default

    Някои сеща ли се да си провери 5 моторчета по колата?????
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •