Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Газ на 164 обикновена?

  1. #16
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by VLADius View Post
    Абсолютно си прав. Но просто ми се ще да чувам онова ххбххрбхрбхрбхрхбрхх на едно хергеле коньове под капака.
    Владо,дай да ти турим един газов инжекцион при Плитката тука,за 40-50 хиляди колата и инжекцията ти излизат на 0лв!!!На всеки 100км си 5-6 лв минус.Газовата не е чак толко скъпа
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  2. #17
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Доста съм мислил по въпроса дали да и набия една газова, но имайки предвид че я карам по 10-12 хил. км на година и наред с проблемите с газовата - не съм супер навит... Наистина, разликата с бензина си е добра.
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  3. #18

    Default

    Ако имаш проблеми на бензин, естествено че ще имаш и на газ, но иначе с една хубава система няма причина да имаш ядове
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  4. #19
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by VLADius View Post
    Доста съм мислил по въпроса дали да и набия една газова, но имайки предвид че я карам по 10-12 хил. км на година и наред с проблемите с газовата - не съм супер навит... Наистина, разликата с бензина си е добра.
    При Плитката монтирах ГИ на пунтото и съм много доволен.Върви много добре.А като монтираж газ-ще навърташ повече километри,сигурен съм в това
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  5. #20

    Default

    до сега равносметката за 2 години почти на газ е,15 лева за заверяване годишен преглед,8 свещи който така или иначе бяха на 6 години и трябваше да се сменят,1 отвито маркуче и ми изпускаше газ от него-ремонт 0 лева,и 2 маркуча на антифриза и 1 газов се опираха един в друг и единият газовият се протри та фучеше газ от него та знае ли се,за 22 месеца каране на газ е това,да има няква разлика в ускорението ма винаги можеш да си я караш на бензин,София-Лом 16.400 газ ми даде разход с нормално каране спазване на ограниченията и тн,горе долу около 10 извънградско с малко черен път и тн,ама 10 с 5 човека или половин тон товар пак си е 10,днес сипвах на 1.25 газ а бензина минава 2.60 та си се усеща,според мен проблема с повишеното харчене в 99 процента от случайте се дължи на набиване на въздух в бутилките и сипване на нереални литри по бензиностанциите,иначе Враца -София с гориво сипано на Ромпетрол нарочно да засека 10.500 литра газ се прибрах до София и ме хвана задръстването на Богоров даже.
    Last edited by RUNNING WILD; 29-03-2013 at 20:48.

  6. #21
    АЛФОХОЛИК kiko1213's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Сливен
    Age
    49
    Posts
    120

    Default

    сложих инджекшъна още като я купих,тези мотори са с голяма степен на сгъстяване и нискооктановите бензини не им харесват,даже могат да направят беля,газта е около 105 октана...колата се чувства прекрасно и даже повече дърпа на газ а при правилна настройка разхода на дълъг път ми пада под 8л/на 100км...

  7. #22
    Алфа Кентавър gorbi's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Варна/Одеса
    Posts
    416

    Default

    Quote Originally Posted by kiko1213 View Post
    сложих инджекшъна още като я купих,тези мотори са с голяма степен на сгъстяване и нискооктановите бензини не им харесват,даже могат да направят беля,газта е около 105 октана...колата се чувства прекрасно и даже повече дърпа на газ а при правилна настройка разхода на дълъг път ми пада под 8л/на 100км...
    С3Н8 -пропан
    С4Н10 -бутан
    С8Н 18-октан

    Принципно не октанът, а октановото число е мярка за детонационната устойчивост на автомобилните бензини.

    Във форума на Хонда са се помъчили да обяснят кое какво е...
    http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=21587
    AR 166 2,4 jtdm
    NT II 2,7 tdi
    Peugeot 206 1,1
    AR 155 1,6 ex, AR 145 1,9 jtd ex, MB 124 CE ex

  8. #23

    Default

    не знам обаче газтта в провинцията е под всякаква критика,на влизане в Казанлък от ляво като идвах от Карловско шосе има голяма газстанция първо в 30 литрова бутилка в жегите ми сипа 26 литра газ и аз му казах да спре на 26 тия литър,страшно придръпване при потегляне никва тяга ужас е,после на връщане в Ракитово неква малка газаджийница-същтата работа ужас и на магистралата след Церово от дясно още по голяма трагедия като натиснеш педала колата се дави и се тресе,в София се прибрах сипах газ на Лукоила в мл 4 никви грижи нищо общо,иначе оня ден 4 човека на магистралата на газ 5300 оборота не ми работи километража ама това на 5та са около 200

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •