Results 1 to 7 of 7

Thread: Съвет за всички с подобен проблем

  1. #1
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default Съвет за всички с подобен проблем

    Здравейте колеги, ще се радвам ако съм от помощ на някого, който дълго е мислил как да разреши проблема си с опирането гумите в калните и бронята. При мен грешката беше, че сложих по-широки джанти, но с тези приспособления и 5 човека в колата, задницата подскачаше, но не опря нито един път за което съм адски радостен.. прилагам снимков материал, който е достатъчно красноречив.

    Монтажът: Вдигате на крик, за да се разгъне максимално пружината и поставяте ТРИ броя на всяка пружина, като не трябва да са едно до друго. По ваша преценка ги разпределяте..

    (това ми спести огъване или рязане на ламарини)
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails PIC_0034.jpg   PIC_0035.jpg   PIC_0036.jpg   PIC_0037.jpg  

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  2. #2

    Default

    Лошото на тези тампони е, че може да скъсаш пружина заради тях.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  3. #3
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    знам,че изглежда логично това заключение,но някой късал ли е? За да не я скъсате, важното е да обхванете повече точки от пружината, за да се разпредели напрежението. Тя такива подскачания преживя, че...явно добре съм се справил с монтажа!

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  4. #4
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Отдавна!!!

    Преди повече от 15 години се наложи да сложа в Москва подобни гумени тампони на пружините на Москвич 21412, защото го натоварих с бая колограми авточасти! Наистина имаше голям ефект, но се губеше устойчивостта на колата при завои! Пробвай по завоите дали е сигурна колата, щото е много важно!

  5. #5
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    преди години бях с такива тампони на Опелчето ми понеже ми опираха гумите в калника.Наистина имаше голям ефект,но немога да се сетя как беше колата в завоите,но знам,че бях доволен

  6. #6
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    когато беше натоварена с 5 човека, нямаше проблеми. после като покарах сам, колата стана истинско дърво по отношение на возията в завои не съм я пробвал още, но ми спести много нерви.

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by JORDI View Post
    Наистина имаше голям ефект, но се губеше устойчивостта на колата при завои! Пробвай по завоите дали е сигурна колата, щото е много важно!
    Абсолютно подкрепям. Особено 146 - с тая вирната задница, дето си презавива зверски по рождение още.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •