Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 167

Thread: Дайте съвет ....... какво да я правя тая 146ца ....

  1. #1
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default Дайте съвет ....... какво да я правя тая 146ца ....

    Миналата седмица колата ми приживя доста стабилен удар ...... мисълта ми е ако можете да дадете савет дали да я оправям или ..да я разпродам на части ... (Само да поястна Колата е с пълно каско .. направен и е външия оглед .... остава този след разглабянето ..... и след това оценката ..... )
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Снимка0162.jpg   Снимка0165.jpg   Снимка0163.jpg   Снимка0164.jpg   Снимка0166.jpg  

    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  2. #2
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Ми ... щом е с пълно автокаско би трябвало да ти платят добре ... ако до тук съм прав ... аз бих си купи същата /самоче не блъсната/ а тая бих си оставил за резервни чарколяци ... ако има къде да я съхраняваш естествено ...

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  3. #3

    Default

    Аз бих си взел друга кола. Застрахователите трябва да ти платат Тотал.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by Васил Петров View Post
    Аз бих си взел друга кола. Застрахователите трябва да ти платат Тотал.
    ако не се бъркам....при плащане на тотал от застрахователите те прибират блъсната кола

  5. #5
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    За колко си и направил какско.Според мен не си Заслужава да я правиш,няма да стане както е била.
    Моята като бяха я ударили ми платиха 1200лв от гражданска,но имах много по малко щети и повечето се вьЗстановиха беЗ проблем.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  6. #6
    Младши алфист as0s00's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    София
    Posts
    27

    Default

    колега,при този удар,според мен лично,ако толкова много искаш да я направиш внимавай с тенекеджията,който ще се захване,защото в БГ кадърни много малко останаха,иначе виж,какви пари ще ти изплатят и тогава си прецени,защото и от части на тази кола можеш да и вземеш и да събереш за друга
    Поздрави!!

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Колега, ако ти платят "тоталка" си купи друга, щото на тази ако започнеш да я правиш щетите ще излязат поне с 1/3 повече от това, което си видял. Иначе сигурно не е проблем някой кадърен майстор да я направи, ама дали ще си струва.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  8. #8
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Според мен щетата ще е тотална. Само два нови еърбега струват повече от остатъчната стойност на един стар кош.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  9. #9
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    здр.колега и съжелявам за колата и дано да няма пострадали.За колата така като гледам имаш консумативи и части около 1200лв. и още 1000 за работа,така,че от 2200лв.на горе ако решиш да я правиш.Според мене нея прави,но ако имаш тези 2200лв.може и да не ти стигнат за да стане хубаво колата

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Според мен да си търси или направо да си вкара една друга с парите от застраховката тази да му остане за части което е здраво.
    145 1.7 16V Boxer


  11. #11
    Запален алфист lokara's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    нова загора
    Posts
    236

    Default

    да колега така ще най добре,просто исках да му кажа,че колата за да стане добре ще му излезе много пари.Тези услуги са доста къпи и малко хора ще му свършат работата качетвено

  12. #12
    Запален алфист kibika88's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    София,кв Кривата река
    Age
    35
    Posts
    182

    Default

    Quote Originally Posted by Coyota View Post
    ако не се бъркам....при плащане на тотал от застрахователите те прибират блъсната кола
    Зависи колега може и колата да остане в теб само че намалят мисля 10% сумата която ще ти изплатят а максимума за изплащане на тотал е 80 % от застрахователната стойност.По добре си купи друга кола,защото не си заслужава да я правиш.
    ALFA ROMEO 145 1.8TS ex ALFA ROMEO 156 2.4JTD ex
    ALFA ROMEO 147 1.9JTD ex
    ALFA ROMEO 155 2.5 v6 ex
    ALFA ROMEO GT 1.9JTD now

  13. #13
    Откачен по Алфите :) RahzeL's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, Овча Купел 1
    Age
    35
    Posts
    380

    Default

    И според мен няма смисъл да се прави. 145/6 сега са по 2000лв и то в доста добро състояние. Ти ще дадеш поне 1500 за ремонт...
    Ex Alfa Romeo 145, 1.4 Twin Spark, 103hp. 1998
    Skoda Fabia 1.4 16v, 75hp. 2005
    Alfa Romeo 147, 1.4 Twin Spark, 105hp. 2003

  14. #14
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    еми зн вчера я бидяха едни мастори .. които са доста добри .... и според тяхното мнение колата може да се направи ... защото рогата не са криви ....... тва нал при оглед в сегашното състояние ..... утре ще я видят и застрахователите ..... и след тва мисля да сваля калниците ...и да видин колко точно е зле ...... и след тва ще го мислим ..... Мерси на всички за менията .....

    ---------- Post added at 23:15 ---------- Previous post was at 23:13 ----------

    А кво да ви кажа искам мн да я оправя ...защото се пак ми е 1вата кола ...... от доста одавна си мечтаех за Алфа ..... ( може би от 12годишен) ......и родителите ми ми взеха такава ...бях мн на кеф ....... и не искам да се отказвам от нея ........ (Може да ви звуча доста сантиментално но .......... )
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Сантимента си е сантимент, но трябва да слушаш разума.
    Колкото и да е добър майстора, вече никога няма да е същата.
    Не само геометрията ще създава проблеми.
    Ще тръгне ръжда и много неща никога няма да са наред.
    Минал съм през същото и знам какво говоря.
    Взимай парите и се оглеждай за нова, но не бързай!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •