Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 167

Thread: Дайте съвет ....... какво да я правя тая 146ца ....

  1. #16
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    48

    Default

    мойта беше с много сериозен удар челно,ама неми се разделяше с нея .Даже беше прескочила 6 заба и ремонна ми стапи на 920лв с части и труд и бойдисване.

  2. #17
    започва да се пристрастява AndreyVelikoff's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Колега, минал съм точно по същия път, с почти същите щети, значи съветвам те да не се занимаваш. На мен ми стъпи 3500 лв. оправянето и както са ти казали, никога вече няма да е същата! На вънщен вид може и да я докарат, ама тва усукване, геометрий, климатик...Аз продължавам да бера ядове от това си решение при всяко посещение в сервиз... Но мен лично ме съмнява да ти платят тоталка за този удар.
    _________________________
    ALFA 146 1.9 JTD '00
    http://www.youtube.com/watch?v=JIOdc0o0IOA
    LANCIA DELTA II 1.6 mono '93

  3. #18
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    Начи колата понеже е на името на бащами .... и са тои се опитва дасе договори с тея да не я пускат тотал ..... (понеже и колата е лизингова и няяя да земем почти никви пари от нея ....) та за тва ако неми я праснат толат ще си търся части кои нови кои 2ра ..... и ще си я правя сам .... удара не е толкова сериозен колкото изглежда ...дори не съм 100% ама 90%съм сигурен че единственото криво нещо по колатаса 2те греди отпред тази над фараовете и тази м/у рогата но дори и да има криво по роговете то е минимално ....... ще намеря някои да ми я разпане ...и ми казаха че гредата м/у рогата се заварява .... та разпъват ли я заваряват ми гредата и другото мисля сам да го правя .....

    ---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

    Ако някои знае чове които да продава такава на части да свирка (е се пак не да ми отреже главата под кръста ...... )


    А имам и един друг проблем не съм сигурен но мисля че ми тече фреона от климатика .... някои ако може да каже има ли някв начин да се спре теча от кран или нещо такова .....
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Б.Колев View Post
    Начи колата понеже е на името на бащами .... и са тои се опитва дасе договори с тея да не я пускат тотал ..... (понеже и колата е лизингова и няяя да земем почти никви пари от нея ....) та за тва ако неми я праснат толат ще си търся части кои нови кои 2ра ..... и ще си я правя сам .... удара не е толкова сериозен колкото изглежда ...дори не съм 100% ама 90%съм сигурен че единственото криво нещо по колатаса 2те греди отпред тази над фараовете и тази м/у рогата но дори и да има криво по роговете то е минимално ....... ще намеря някои да ми я разпане ...и ми казаха че гредата м/у рогата се заварява .... та разпъват ли я заваряват ми гредата и другото мисля сам да го правя .....

    ---------- Post added at 22:19 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

    Ако някои знае чове които да продава такава на части да свирка (е се пак не да ми отреже главата под кръста ...... )


    А имам и един друг проблем не съм сигурен но мисля че ми тече фреона от климатика .... някои ако може да каже има ли някв начин да се спре теча от кран или нещо такова .....
    Ако тече както се изразяваш фреона, одавна те е напуснал
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #20

    Default

    Фреонът е газ колега при естествени за хората атмосферни условия. Течен е при доста високо нялягане в системата на климатика.
    Arena Coast Customs

  6. #21
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    ахаааа ааатогава какво ли тече ..... щом не е от климатика ..... не е и от двигателя 100% ....а следата е такава свтла смисул ... не е някво змурсено прегоряло такова ..а съвсем светло ... визможно ли е да е от хидравликата и ако да как да разбера
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  7. #22
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Aз залагам на антифриз
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #23
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Ето и от мен едно мнение, че колата е за моргата!
    Удъра е сериозен! И не си заслужава!
    Заслужава си да вземеш ново купе за 800-1000лв и да си прехвърлиш мотор и каквото друго ти харесва и е здраво!
    По този начин за 1200-300 лв ще имаш зрядна кола а, не кривак!

  9. #24
    започва да се пристрастява AndreyVelikoff's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Ето и от мен едно мнение, че колата е за моргата!
    Удъра е сериозен! И не си заслужава!
    Заслужава си да вземеш ново купе за 800-1000лв и да си прехвърлиш мотор и каквото друго ти харесва и е здраво!
    По този начин за 1200-300 лв ще имаш зрядна кола а, не кривак!
    Подкрепям! Аз за моята даже си го мислех същото, че мотора ми е почти нов, ама късно се сетих...
    _________________________
    ALFA 146 1.9 JTD '00
    http://www.youtube.com/watch?v=JIOdc0o0IOA
    LANCIA DELTA II 1.6 mono '93

  10. #25
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Тая кола е за Надин. Оправяйте се със застрахователите за тотална щета и толкова. Само еърбеговете струват колкото цялата кола като пазарна цена в момента.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  11. #26
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    Колеги не искам да ви обидя но частите ВСИЧКИ които ще ми трябват съм ги спазарил за 700-800лв ...............
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  12. #27
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by Б.Колев View Post
    Колеги не искам да ви обидя но частите ВСИЧКИ които ще ми трябват съм ги спазарил за 700-800лв ...............
    Направи си я колега,щом имаш желанието. Аз също преди претърпях лек челен удър (без фръкнали айрбеци)
    Всички частисъм ги намирал от тук.
    Преден капак,
    Воден радиатор
    десен фар с мигач
    решетка.
    = на около 150лв. За боядисване отделно .Твоята е повечко пострадала за това тези пари които имаш може да ти стигнат.
    За айрбеците,търси направо цяло табло без пасажерския.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  13. #28
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Заинатил си се браво, даже бих казал ПОХВАЛНО!!!
    Лошото е че в този случай ще трябва да се научиш по трудния начин...
    Задай си въпроса кола , здрава и сигурна ли искаш или ДВИЖИЛО което става опасно и неоправляемо след 100км/ч !
    Помисли над идеята за евтино но здраво купе с регистрация още веднъж!

  14. #29
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Всичките говорите глупости на човека. Ремонта е възможен за има няма 500 лева за части и за боядисване още 200. Аз така бих направил. И съм го и правил. Моята 155 беше преди 2 години малко по-смачкана, но тя си няма ер бег. Излезна ми всичко 250 лева части и труд в събота и неделя когато намеря време.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  15. #30
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    И дозер ли си имаш или изправяне с нагряване с оксижена и ...ГОЛЕМИЯ ЧУК ( на око) ? + никъде колегата не е споделил че е технически грамотен или дори сръчен, камоли че му се занимава той да пипа

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •