Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 167

Thread: Дайте съвет ....... какво да я правя тая 146ца ....

  1. #31
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    И дозер ли си имаш или изправяне с нагряване с оксижена и ...ГОЛЕМИЯ ЧУК ( на око) ? + никъде колегата не е споделил че е технически грамотен или дори сръчен, камоли че му се занимава той да пипа
    Разполагам с дозер. Какъв ти е въпроса всъщност?
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  2. #32
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    Колеги значи аз мисля че има повреди които не всеки може да оправи .........но повечето се поправят ако имаш нужното желание ! Извинявам се високо ценя саветите ви но това което съм решил ( заедно с баща ми понеже колата си е негова) та има вариант в които се подписва някъв документ с които се отказваш от варианта " тотал щета" Та пускаме документа оценяват ми я дават парите и се почва здравата работа .... Та за това ще ви помоля ако някои може да ми даде савет кое г/д как се прави понеже тва ми е 1вата алфа а на нея само крушки и джанти съм сменял аз ..... Та ако можете дадете акъл кое как се прави и евентуало от каде да намеря читави и сравнително евтини части (Мерси на всички които ще помогнат ..и които помогнаха ... ) В процеса на работа ще правя снимки зада ви покажа до каде съм стигнал .... Пък като е готова ще си направим една среща да кажете как съм се справил ......
    Last edited by Б.Колев; 11-04-2011 at 22:01.
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  3. #33
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    Звънни на Никола Николов за части,мисля че ще ти свърши перфектна работа.0899921301
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  4. #34
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе той продава на цени като на всички други морги. не може да се каже че е евтино.

    колега, колко пари ще ти дадат ако я пишат тоталка. има един момент когато ти излиза по-скъпо да ремонтираш и караш блъсната кола.
    точка

  5. #35
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    Колега днес говорих с една мацка от ДЗИ .... и варианта за тотал отпада ...... сега ще трябва да изчакам зада разбера кви пари ще ми дадът за ремонта ........

    ---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

    Някои ако ми обястни как се свалят предните калници ще съм му мн благодарен ...... има ли някви болтове при вратите и ако има от каде да бръкна за да ги махна .... ???
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  6. #36
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Б.Колев View Post
    Колега днес говорих с една мацка от ДЗИ .... и варианта за тотал отпада ...... сега ще трябва да изчакам зада разбера кви пари ще ми дадът за ремонта ........

    ---------- Post added at 17:35 ---------- Previous post was at 17:33 ----------

    Някои ако ми обястни как се свалят предните калници ще съм му мн благодарен ...... има ли някви болтове при вратите и ако има от каде да бръкна за да ги махна .... ???
    Точно там няма болтове
    режеш полиоретановото лепило с един касапски нож и си готов.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  7. #37
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    Мерси за инфото колега
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  8. #38
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Разполагам с дозер. Какъв ти е въпроса всъщност?
    Въпроса е колко ще му излезне да си закупи дозер и колко време (опит) ще му струва докъто се научи как се ползва!
    Нека не цапаме темата повече! Според мен в цената която си написъл, няма как да се вмести!

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Всичките говорите глупости на човека. Ремонта е възможен за има няма 500 лева за части и за боядисване още 200. Аз така бих направил. И съм го и правил. Моята 155 беше преди 2 години малко по-смачкана, но тя си няма ер бег. Излезна ми всичко 250 лева части и труд в събота и неделя когато намеря време.
    Да бе Ваклине я обясни по подробно че аз виждам минимум 3 детайла са купуване + боядисване, да не говорим под тях каква е картинката. Или боядисването ще е с баданарката
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #40
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Да бе Ваклине я обясни по подробно че аз виждам минимум 3 детайла са купуване + боядисване, да не говорим под тях каква е картинката. Или боядисването ще е с баданарката
    С баданарката е много по-трудно. Мани майтапа, ама на тия бараки частите се намират лесно, а и са достатъчно евтини. Все пак колата на човека е с каско и ще му дадат някой лев да покрие поне на 70 % щетите. Ако има желание, невиждам защо да не си направи колата и да и я кара с кеф, още хххххх време?
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    С баданарката е много по-трудно. Мани майтапа, ама на тия бараки частите се намират лесно, а и са достатъчно евтини. Все пак колата на човека е с каско и ще му дадат някой лев да покрие поне на 70 % щетите. Ако има желание, невиждам защо да не си направи колата и да и я кара с кеф, още хххххх време?
    Единствения му шанс да мине що годе безболезнен ремонта да си намери донор същия цвят а и като гледам JTD да се спазарят за пакетна цена защото ще се гредички, маски, радиатори, фарове и т.н. По стандартния начин от тук това от там онова аз залагам на 4цифрена сума без никакви напъни като първата цифра току виж не е 1 и колата пак ще е серизоно челосвана.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    здр колега според мен ако ти е с каско и в оценката ти е пална щета ще ти е платят да си вземеш друга на добра цена

    аз мойта сам е пуснал за части 145 ца 98 т.с джуниер след удар с около 150км/ч колата и писаха като здрава част задна броня и ми е платиха 3000 и нешо лева това беше 2009 година и от застраховка гражданска а не КАСКО

    даваи е за части и не се разправай

    съвет от мен
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  13. #43
    започва да се пристрастява Б.Колев's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Модерно Предградие
    Posts
    87

    Default

    Колеги само да ви питам ...... абе има една пластмасова дебела траба ...която излиза от филтера (въздушния) та след дебитомера (освен ако не го бъркам с нещо друго ) та смед него има нещо като троиник ..... продалжава си надолу нали трабата обаче на 90градуса се вкарва един маркуч ... пастмасата обаче кадето се надява маркуча е счупена и маркуча сега виси .....

    Въпроса ми е свързан с това " Бащами като я е вкарвал в гаража оня ден ...каза че колата е загубила мощност .... въпроса ми е от какво може да е ..... понеже като гледъм в двигателя неее останала никва вода ...... интеркулера е на парчета ..... както и горе споменатя маркуч ...визможно ли е да е от това или е нещо друго ?
    Alfa Romeo 146 JTD "2001

  14. #44
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Wink

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    С баданарката е много по-трудно. Мани майтапа, ама на тия бараки частите се намират лесно, а и са достатъчно евтини. Все пак колата на човека е с каско и ще му дадат някой лев да покрие поне на 70 % щетите. Ако има желание, невиждам защо да не си направи колата и да и я кара с кеф, още хххххх време?
    Ми дай да намериме тогава от тези евтини фейслифтови брони които са под път и над път.Кулера и маркучите сигурно също ги подаряват .Климатика за 2.50лв. го правят във всеки сервиз.Радиатора ли,ми то може и без него.А нови еърбеци за какво са му? Всеки си има дозер в гаража и бояджиите взимат по 5лв. на детайл заедно с материалите.Сумата доста набъбва а и като гледам обясненията на момчето май само ентусиазма му е голям,но не и техническите му умения(без да го обиждам).

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  15. #45
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by JORDANGT View Post
    Ми дай да намериме тогава от тези евтини фейслифтови брони които са под път и над път.Кулера и маркучите сигурно също ги подаряват .Климатика за 2.50лв. го правят във всеки сервиз.Радиатора ли,ми то може и без него.А нови еърбеци за какво са му? Всеки си има дозер в гаража и бояджиите взимат по 5лв. на детайл заедно с материалите.Сумата доста набъбва а и като гледам обясненията на момчето май само ентусиазма му е голям,но не и техническите му умения(без да го обиждам).
    Да прав си колега. Въпреки ироничния ти пост, го приемам като забележка и се извинявам официално.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •