Results 1 to 11 of 11

Thread: Добавка за масло в скоростна кутия

  1. #1

    Default Добавка за масло в скоростна кутия

    Здравейте колеги,
    имам стържене на скоростната кутия от 4-та на 3-та предавка. (най-вероятно синхронизатор на 3-та скорост). С добавка за маслото в кутията ще има ли подобрение. Препоръчаха ми някакво QMA SX6000.
    Също така ме интересува какво масло за скоростната кутия освен добавката да сложа при смяната на маслото. Моля за съвет!!!

  2. #2

    Default

    Маслото което ти трябва е 75W90...
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Едва ли ше се оправи стърженето с добавка в маслото
    По-добре отвори кутията смени каквото трябва. Части 2-ра ръка има клкото искаш.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4

    Default

    За каква кола си говорим ???
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  5. #5
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    На мен от известно време ми прокапва масалце от ск. кутия, чудих се ако налея добавка дали ще спре , тече от една гарнитура за 1 ден някаде около 1 до 3 капки знам, че не е много но по-добре да не е така. И ако налея дали ефекта ще е временен или постоянен.

  6. #6

    Default

    Алфа 156 1.8 16V - 98 г.

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by vanko_monev View Post
    На мен от известно време ми прокапва масалце от ск. кутия, чудих се ако налея добавка дали ще спре , тече от една гарнитура за 1 ден някаде около 1 до 3 капки знам, че не е много но по-добре да не е така. И ако налея дали ефекта ще е временен или постоянен.
    Tова не ти е запушалка за радиатори, колега...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default

    На Пунтото му налях реметализираща добавка за масло в скоростната кутия и имаше ефект.Имаше проблем при връщане от 5 на 4 и вкл. на задна и след добавката се оправи (след около 5-6 месеца каране5000км)После година и половина нямаше проблеми -така го продадох!
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by jzonkom View Post
    На Пунтото му налях реметализираща добавка за масло в скоростната кутия и имаше ефект.Имаше проблем при връщане от 5 на 4 и вкл. на задна и след добавката се оправи (след около 5-6 месеца каране5000км)После година и половина нямаше проблеми -така го продадох!
    ..как се казва въпросната добавка..??
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  11. #11
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    "Безумец е тоз който хвърля шепа пръст с надежда слънцето да затъмни"
    Тези наноитехнологии са ебахти фалшивата история. Нищо не правят от описаните работи в сайта единственото което може да се наблюдава е намаляване на общия шум на кутията и то времено.
    На моята кутия съм и слагал два пъти заради едно виене карах така 60к км най накрая кутията се предаде по друга причина след разглобяване установих че нема никакви следи по лагери и зъбни молела от напластяване а само доброто старо износване даже като бонус имаше малки дупчици по зъбните колела е и те не бяха се възстановили.
    А колега ако дето си оправил кутията мога да му кажа че е само самовнушение. няма как да се оправи превключване на задна скорост при положение че при включването на задната се зацепват зъбни колела с прави зъби няма синхронизатори и дали ще има 1 тон добавка или няма да има включването не може да се промени. А ако знаеш как се включват скоростите 9как работи синхронизатора) ще ти стане ясно че там няма как да помогне добавката. Ако е направила маслото по гъсто за превключването от 5 на 4 може и да има временен ефект,но проблема трябва да го има и от 4 на 5
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •