Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 142

Thread: Пролетен събор 2011 Юндола 30.04 - 1.05

  1. #1
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default Пролетен събор 2011 Юндола 30.04 - 1.05

    Уважаеми колеги,

    имам удоволствието официално да ви поканя на вече традиционния Пролетен събор на Клуб Алфа Ромео България!

    Дата: 30 април - 1 май 2011 г.
    Място: Юндола
    Цена: Нощувка между 13 и 16 лева на човек, барбекю 10 лева. Членовете на клуба и техните семейства/придружители ползват отстъпка 10%

    Настаняване: Университетски комплекс „Юндола” **

    Цената е на човек и включва нощувка, барбекю на 30 април следобед (богата мешана скара, салати, бира, безалкохолни).

    Малко разяснения за цените на нощувките:
    Резервирали сме:
    12 двойни стаи с телевизор (цена на стаята 32 лева).

    30 тройни стаи без телевизор (цена 28 лева при настаняване на двама и 39 лева при настаняване на трима – съответно по 14 и 13 лева на легло).

    2 апартамента за 4-ма с кухня (цена 60 лева или по 15 лева на легло).

    При сам човек в двойна стая с телевизор цената е 26 лева, сам човек в тройна стая без телевизор – 22 лева.

    Деца до 5 години се настаняват БЕЗПЛАТНО, до 12 години ползват 50% намаление на цените за нощувка, барбекюто за всички деца до 12 години е БЕЗПЛАТНО.

    Барбекю за деца между 12 и 18 години: 5 лева.

    По желание може да заявите и закуска: 2,50 лв (за тази сума получавате или специално опечена за нас баница + кисело мляко/айран, или стандартен комплект).


    За улеснение - няколко примера:

    Двама алфисти в двойна стая с телевизор, с дете до 5 години : 32+20= 52 лева (2х16 нощувки плюс 2х10 лева барбекю)

    Двама алфисти в тройна стая без телевизор с дете до 5 години: 28+20= 48 лева (2х14 нощувки плюс 2х10 барбекю)

    Двама алфисти в тройна стая без телевизор с дете до 12 години: 32,5+20= 52,5 лева (2х13 плюс 6,5 нощувки плюс 2х10 барбекю)

    Двама алфисти с две деца (едното до 5, другото до 12 г.) в апартамент: 37,5+20= 57,5 лева (2х15 плюс 7,5 нощувки плюс 2х10 барбекю)

    Резервациите за мероприятието ще се осъществяват като внесете сумата за вашия престой по банков път на сметка:

    ОБЕДИНЕНА БЪЛГАРСКА БАНКА
    София, ул. Св. София 5
    SWIFT: UBBSBGSF
    IBAN: BG68UBBS 8002 4014441713
    Мариана Евгениева Кръстева


    ----------------------------------------------------------

    като основание за превода да се пише: ПС на КАРБ


    След направен превод моля пратете на marianaana@abv.bg
    пояснение с вашите имена, броя и типа на стаите, ползваната отстъпка и т.н.

    Краен срок за резервации 20 април 2011 г.


    Няколко думи и за програмата: пристигане в Университетски комплекс „Юндола” ** до 12 часа на 30 април (събота). Настаняване в хотела, след което се строяваме в колона и потегляме по маршрута (около 14 километра приятен път с много завойчета до Белмекен, където може да наредим колите на язовирната стена и да си направим хубава обща снимка. Може да се разходим и до гара Аврамово - най-високата (като надморска височина естествено) ЖП гара на Балканите. След това се връщаме до Юндола.

    В комплекс „Старина” над Юндола ще бъде организирано богато и разнообразно барбекю, както и различни игри и забавления - теглене на въже, скачане с чували и т.н. Комплекс „Старина” разполага с конна база за разходки и езда в манеж, както и стрелбище за спортна стрелба. Горе шофьорите ще пият само безалкохолно (ще уредим патрулка от КАТ, за да не се изкушавате), така че който иска да пие нечестиви питиета на барбекюто, да си води непиеща жена.

    След барбекюто и разните игри и забави (приблизително от 13-14 до 17-18 часа) се прибираме в хотела, удряме по един бърз душ, кратка почивка и към 21 часа отново се събираме в ресторанта, където който желае ще може и да си махне главата. Комплекс „Юндола” разполага със сауна и джакузи, които са на разположение на желаещите.

    Малко снимки:

    Апартаменти:







    Стаите (в случая двойна):




    всяка стая е с балконче


    Баня/тоалетна:



    ресторант (много народни цени) - масите са подредени така, щото вечерта щеше да има банкет на местните ченгета:





    паркинг










    Комплексът



    Комплекс Старина, където ще е барбекюто







    Тук стоят конете (днес бяха на паша по поляните), само тоя блондин се моташе из района





    Ето къде ще наредим колите за снимката, тая язовирна стена е дълга около 300 метра (беше страшен студ и вятър, затова не съм снимал много, само цъкнах Инфинитито за спомен)





    И поканата:



    Повече снимки тук:

    http://s869.photobucket.com/albums/a...toBild/Undola/

    ---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 09:15 ----------

    Тъй като се повдигна въпроса за състоянието на пътя между Велинград и Юндола, съм направил подробен репортаж и съм наснимал целия път - включително и всички дупки, които видях. Днес следобед ще ги кача. Бях с кола с 20-цолови нископрофилни гуми и нямах никакви проблеми. Убеден съм, че и най-ниската Алфа може да мине абсолютно безпроблемно.

    Освен това в момента започва кърпене на дупките, така че дори и малкото дупки, които видях, ще бъдат оправени до края на месеца.

    Ща кача и цялото меню в ресторанта, за да можете да се ориентирате за цените.
    Last edited by pinko; 04-04-2011 at 13:59.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  2. #2
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Интересно, интересно... Тия стаи ако можеха да говорят ...
    В продължение на пет години, всеки семестър поне по една седмица( често по две), съм бил в тая база.
    И имам доста по-различни снимки от тези на Пинко .

    Невероятна природа, чист въздух и спокойствие (което ще бъде нарушено от нас, но там са свикнали, повярвайте ми).

    Живот и здраве съм там с жената и малкия!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  3. #3
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Ето и обещаните снимки на пътя Велинград-Юндола - около 15 километра, минава се за ~20 минути. Според шефа на местното МВР още тия дни започва кърпене на дупките, така че до края на месеца пътя ще е оправен.

    Като цяло състоянието му е многократно по-добро от това на 99% от улиците и булевардите в София












    Това са най-дълбоките дупки по целия път (освен тях има и две-три малко по-дълбоки още в самия Велинград)






    Всъщност тази може би е единствената по-дълбока дупка, но за щастие е на осевата линия










    Тук се строи подпорна стена







    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  4. #4
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Ето и цените в ресторанта, където ще вечеряме. Цените са народни, управителката каза, че няма проблем да си внесем някое и друго стъкло с огнена вода или с квото там ще си махаме главите.

    Лично аз след барбекюто сигурно ще мога да изям само една салата, но може някой да огладнее от планинския въздух.





    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  5. #5
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Случайно да знаеш дали има някакъв нет, или поне как е обхвата на Мтел там?
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  6. #6
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Walker View Post
    Случайно да знаеш дали има някакъв нет, или поне как е обхвата на Мтел там?
    На първия етаж има интернет-зала с някви компютри и WiFi, антената на Мтел е на отсрещната сграда, сигнала е 5 чертички. Само че мобилния нет на Мтел не можа да фане 3G (дето свети синьо), само ЕDGE (зелено). Но върви стабилно, макар и относително бавно.


    За тази Мтелска джаджа говоря, за другите оператори не знам кво е положението

    Last edited by pinko; 05-04-2011 at 16:37.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  7. #7
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    На първия етаж има интернет-зала с някви компютри и WiFi, антената на Мтел е на отсрещната сграда, сигнала е 5 чертички. Само че мобилния нет на Мтел не можа да фане 3G (дето свети синьо), само ЕDGE (зелено). Но върви стабилно, макар и относително бавно.


    За тази Мтелска джаджа говоря, за другите оператори не знам кво е положението

    Да, за същата "джаджа" говорех и аз
    Мерси за отговора!
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  8. #8

    Default

    Храната предполагам може да се плати на място, защото аз имам къде да нощувам във Велинград а мисля да дойда ако не за вечерята поне за барбекюто.
    Трябва ли да предплатя?
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  9. #9

    Default

    Идеално, ще се донеса може би в късния следобед че имаме някакъв картинг в събота, ще водя и "ограничителя на скороста", значи двойна стая - барбекюто не е за мен, мерси все пак......какъв късмет че нямам и Ланча и на техния събор трябваше да ходя......
    ПП - така се организира мероприятие, обилно с пикчърс, разяснения, и прочее все едно човек ще знае всичко какво да намери там......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Храната предполагам може да се плати на място, защото аз имам къде да нощувам във Велинград а мисля да дойда ако не за вечерята поне за барбекюто.
    Трябва ли да предплатя?
    Абе чак да предплащаш 10 лева само за барбекюто няма нужда - особено при тия високи такси в банките. Ще платиш на място.

    Обаче трябва да заявиш с един мейл, че ще идваш, защото трябва да знаем бройката на хората за барбекюто.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Стая за мен и жена ми, задължително с телевизор, щото може във всеки един момент да ни отреже и, както се изрази, да ни остави в простотиите ни!
    Това за банките ми даде нова идея.
    Ще дам 60 лева на Адаша да ги даде на касиера, или ако не става, чак тогава ще мислим за банки!
    Ако нещо не стига, ще се разплащам на място!
    Ако нещо остане- да влиза в касата!
    Едит: две цигари се пулих в творението си и ми хареса!
    Отказвам се официално от отстъпките в клуба в полза на клуба!
    Тоест, ще си плащам като поп, а отстъпката ми ще влиза в касата на клуба.
    Помислете си!
    Не е чак толкова много.
    Дребни сметки от чаркове, отстъпки от фестове и откровенно пиянски сбирки...
    Капка по капка вир става.
    Това, който го може де!
    Щото има ученици, студенти, пенсионери и прочие, за които няколко лева са си богатство и не трябва по нкакъв начин да ги притискаме или не дай Боже да унизаваме!
    Напротив, идеята ми е, точно тия хора да подпомагаме и да ги имаме !
    Баси и едита!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12

    Default

    едно мерси от мен на Pinko за труда !
    мене ме нема, в целата схема........

  13. #13
    започва да се пристрастява bis145's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    69

    Default

    Ще има ли някои от пловдивската група?И наистина поздравления за положения труд!
    Жена зад волана на Alfa Romeo 145 1.4 T.S 16V 103HP. 98г.

  14. #14
    започва да се пристрастява kibika's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София
    Posts
    42

    Default

    Аз за съжаление няма да мога да дойда!!! Но мога да допълня инфото на Пинко понеже изкарвах доста практики и събирания в базата на ЛТУ:
    + Природата и въздухът са невероятни; можете да отидете пеша до Пашови скали където има невероятна гледка (прилагам снимка от гооглето за да се ориентирате къде се намира);интернет има в една зала на първия етаж, но трябва да се иска ключ от рецепцията, интернет има и в кафето което също е на 1-я етаж; има зала за тенис на маса с 2 маси и им искат по 5 лв на маса, но ние с колегите има давахме общо 5 лв. + хилки и топчета; готвят вкусно и особено хлебчетата със сусам които ги поднясят с менюто ги правят там и като са топли можеш да ги ядеш само тях (това за жените може да се смята за - ); има вегетарианско меню; можете да си внасяте алкохол; може да се седи до късно, макар че веднъж ни направиха проблем (ама ние вдигахме много шум);
    - въпреки че се стараят хигиената не е на ниво (лично мнение); за най-претенциозните съвет - да си вземят чаршафи, аз си ползвах техните, но някой момичета така практикуваха; баните са морално остаряли и трябва да се избягват пиковите часове да се взимат душове, защото топлата тогава недостига (въпреки че май месец студените душове са приятни ); има неприятна миризма около етажа на рецепцията, което според мен се дължи на многото препарирани животни, а според тях се дължи на препаратите за почистване които ползват.
    Отвън на площада продават мед аз си взех обикновен (предлагат много разновидности), но не бях доволен от него (баща ми гледаше пчели и знам какво е истински мед), казвам го да не останете и вие разочаровани, но не твърдя че всички са лоши, ако се спазарите да го пробвате първо ще е най-добре.

    В общи линии за това се сещам сега, надявам се да съм бил полезен на някой и да си изкарате незабравимо!!!

    Attached Thumbnails Attached Thumbnails pashovi skali.JPG  
    Аlfa romeo 156 2.0 T.S. 2000, Opel combo C


  15. #15
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Искам да помоля всички желаещи да присъстват на пролетния събор да се активизират с резервациите, защото останаха 8 дни до крайния срок (който е 20 април или следващата сряда). Освен това двойните стаи вече са на привършване...

    Нека не постъпваме по стария народен обичай да правим всичко в последния момент

    П.П. Също така бих искал да ви помоля да споменете поне ориентировъчно какво смятате да поръчате вечерта в ресторанта, за да мога да предам тази информация на ресторанта - те също трябва да имат готовност. Погледнете менюто и в мейла до Мариана напишете какво горе-долу сте си избрали.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •