Results 1 to 12 of 12

Thread: Прилича на проблем...

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Стара Загора
    Posts
    17

    Default Прилича на проблем...

    Здравейте колеги ! От 1 месец карам 166 2.4 JTD 140 PS. Прави ми впечатление нещо странно. Когато смачкам газта в движение, колицата се наема много кефещо, но до 2500 об. После се усеща нещо сякаш отнемам леко газта, светва една червена лампа ( нещо като инжекцион ) за около 2 сек. и ускорението става много по-плавно. Някой имал ли е такъв проблем ?

  2. #2
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    питай Bobo
    аз бях така и ми се счупи турбото
    питай го преди да те е сполетяло нещо кофти
    успех

  3. #3

    Default

    Значи трябва си диагностика, тей като си от Стара Загора, мога да ти препоръчам клубен сервиз ама на лично, че да не кажат че е реклама
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    и на мен го прави сащото, алфа 166,24. жтд, 136 кончета, уш е чипосвана, но само като е студена, като загрее мисля че не го прави. ако имаш отговор на вапросат ти би ли го споделил тук за да знам и аз какви мерки да взимам.
    мисли, преди да дейсваш !!!

  5. #5

    Default

    Дали някой вече е установил от къде идва този проблем при набирането след 2500 оборота, защото аз имам почти същият проблем. При мен нищо не свтва но за момент мощноста изчезва при набиране след 2500 оборота и после пак продължава?
    Ако някой вече е диагностицирал такъв проблем и знае - моля да сподели, за да знаем какво да правим останалите колеги с такива проблеми.
    Благодаря предварително

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by ivelin.yanev View Post
    Дали някой вече е установил от къде идва този проблем при набирането след 2500 оборота, защото аз имам почти същият проблем. При мен нищо не свтва но за момент мощноста изчезва при набиране след 2500 оборота и после пак продължава?
    Ако някой вече е диагностицирал такъв проблем и знае - моля да сподели, за да знаем какво да правим останалите колеги с такива проблеми.
    Благодаря предварително
    При теб по-скоро това е резултат от отварянето на ЕГР клапана, щом като е за момент и не светва нищо. По принцип е нормално
    166, 2.4 JTD'00

  7. #7

    Default

    Хмммм.... не че не искам да нямам проблем , ама интересното е че понякога според зависи колко газ съм подал ,,замислянето'' е повече или по малко. Понякога стига до около 2-3 сек. и освен при около 2500 об. се случва понякога и при около 3500 об. ..... някъде там.

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by ivelin.yanev View Post
    Хмммм.... не че не искам да нямам проблем , ама интересното е че понякога според зависи колко газ съм подал ,,замислянето'' е повече или по малко. Понякога стига до около 2-3 сек. и освен при около 2500 об. се случва понякога и при около 3500 об. ..... някъде там.
    Е точно - ЕГР-а отваря според натоварването, не при определени обороти. Говоря от собствени наблюдения де
    166, 2.4 JTD'00

  9. #9

    Default

    Моята се замисляше така преди да се скапе съединителя- буксуваше докато зацепи
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    Ама изолирайте ги тия ЕГР-и....това е първото смислено нещо, което се прави на ЖТД


    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  11. #11
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Default

    не съм специялист , но с абсолютно същите симптоми карах 1 год. това го правеше зимата и докъто е студена колата после няма ядове и така до последната нова година на 01.01.2011 в 11 ч турбото се счупи от раз. сами си правете изводи....

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Chimev View Post
    Е точно - ЕГР-а отваря според натоварването, не при определени обороти. Говоря от собствени наблюдения де
    По-скоро затваря според натоварването
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •