Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Мнение за 156 2.5 V6

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default Мнение за 156 2.5 V6

    Здравейте колеги.От доста време чета форума, фен съм на италиянките,карал съм Ланча преди време, реших да се регистрирам защото мисля да купувам 156 2.5V6 190 конски сили(спрял съм се конкретно на една кола с газов инжекцион).От много време харесвам модела.Търсих мнения във форума,намерих тема в която се коментира въпросният модел,но там по скоро се спори и не добивам представа що за кола е?Колегите пишат че харчи много,но не върви...В крайна сметка колко много харчи? Много скъпа подръжка...Колко много? Например консумативи?или нещо по-сериозно?И с две думи заслужава и си? И ако има колеги със такъв модел на ГАЗ да споделят мнение.Благодаря

    П.С.Извинявам се ако е обсъждана подобна тема преди, но не намерих нужната информация.
    Last edited by kontrabanda; 06-04-2011 at 17:06.

  2. #2

  3. #3

    Default

    Бих ти казал няколко плюса за да ти кажа че тоя двг си заслужава, но при положение че търсиш шестак на газ, и първо питаш колко гори, ще започна с минусите - малко са газаджийте дето кадърно да ти настроят газовото......дебитомера ти е към 500 кинта, шанса ти да вземеш такава с читав дебитом е към 30% и то ако си късметлия.....ремъците и ролките са едни скромни 400 кинта, изключително желателно е да смениш и водната помпа, която е едни 150 лева, според тва откъде ще я вземеш, и кои тип ще е......ако си спестиш последните неща, вероятноста да дадеш едни 700 лева(отново ако си късметлия, и в сервиза са ти големи приятели) за основен ремонт нарастват......съединителя е малко по скъп от стандартния на ТС-а, извън града при нормално каране гори 8-10, в града гори спрямо това как гори извън......
    И да - заслужава си......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Доста изчерпателно от към цени. Благодаря.Ами въпросната е нов внос със газ от Италия.Не съм я гледал все още защото не съм в БГ , имам уговорка за следващата седмица.Може в Италия да са се справили добре с монтажа.На какво друго трябва да обърна внимание?Карал съм 6-так на БМВ и малко позагряваше?Как е при този?

    ---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:17 ----------

    Да колега четох темата много спам

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by kontrabanda View Post
    На какво друго трябва да обърна внимание?
    На двигателя, на ск кут, после пак на двигателя и накичените към него датчици......всичко друго не води до трудно отстраними проблеми.......
    И ако я вземеш не я карай при кой да е майстор или сервиз, сервизите който имат опит с тоя тип двг от 3-4-5-6 години и повече се броят на пръсти.....да не говорим че тва е адски риск да се зацепва с маркер, а не с пети......
    Успех.....
    ПП - ако ще я караш на газ, е добре да знаеш че над 5500обм е безкрайно нежелателно да я караш......независимо какво ще ти каже кой да е газаджия за бързината на газовата рейка.......след тия обм само на бенз......мое мнение.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 06-04-2011 at 21:30.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    На бензин средния ми разход е 10-13 л/100, зависи дали съм карал повече градско или извънградско. На газ на дълго ми е 12/100. Веднъж ми даде 14л/100, но имах повече градско + 25км на магистралата с 210-220 (исках да видя как се държи ГИ). Иначе за 5300 км вече при мен за 3 месеца само ми е изгорял един габарит (още не сменен) и пари съм давал само за гориво, масло и течност за чистачки.
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by ldv6 View Post
    На бензин средния ми разход е 10-13 л/100, зависи дали съм карал повече градско или извънградско. На газ на дълго ми е 12/100. Веднъж ми даде 14л/100, но имах повече градско + 25км на магистралата с 210-220 (исках да видя как се държи ГИ). Иначе за 5300 км вече при мен за 3 месеца само ми е изгорял един габарит (още не сменен) и пари съм давал само за гориво, масло и течност за чистачки.
    Ами мисля си че е нормално все пак не е слаб двг. Мисля че около 10 извън града ме устройва

    ---------- Post added at 21:44 ---------- Previous post was at 21:36 ----------


    [QUOTE=ФЕРАРИСТ;870034]На двигателя, на ск кут, после пак на двигателя и накичените към него датчици......всичко друго не води до трудно отстраними проблеми.......
    И ако я вземеш не я карай при кой да е майстор или сервиз, сервизите който имат опит с тоя тип двг от 3-4-5-6 години и повече се броят на пръсти.....

    Ами ще се допитам във форума ако я купя къде да отида. Много ми харесва колицата и я мисля постоянно. Ще се кара на дълго и извън страната затова искам да е читава. То трябва и късмет малко, няма да купувам нова

  8. #8
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Абе да е слаб не е... Ама на 190 коня към 1550 - 1600 кила мъкне при мене горкия. Как няма да харчи?
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  9. #9
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Колегата ферарист ти каза най-важното,специално пък този мотор градско стига 18 и нагоре като си решил скачай моят съвет е да търсиш дизел ако ште караш много иначе все пак ти си решаваш но откъм подръжка е скъп съединитела е 460лв миналата година хвърлих и диференциал(благодаря на бобо които ми намери) та според мен не е от най-удачния вариант за много километри,предвид разхода.Сам си прецени.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    18 градско ? Това е не е много приятно

  11. #11
    Много опасен,може би луд Tifozza's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia ....O.C.
    Age
    39
    Posts
    219

    Default

    Аз съм го свалял и до 16 спокс , на газ , като цяло повечето "рацери" не се кефят на тая кола , но тъй като няма да покриваш нормативи и да си всяка вечер на чертата зимаи и се кефи Мое мнение
    Alfa Romeo 145 1.4 16vEX
    Alfa Romeo 156 V6quadrifoglio EX

  12. #12
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Як звук , по - бърз от ТС-а , ок гори повече ама като ще я зимаш на газ , няма да ти пука толкова тъй като газта е по-евтина , моя съвет е скачай , не мога да ти дам цени и т.н. нито преки впечетления от модела , ама аз бих рискувал с един 2.5так
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  13. #13
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Колега ако мислиш че ште можеш да я поддържаш,скачай,но трябва вси чко да и е 6 за да върви и всички гърнета и катализатори на боклука,пък и не подкрепям газ на този мотор(може и да съм предубеден) но за нормално каране си е кеф поне за мен.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Thumbs up


  15. #15
    започва да се пристрастява taks's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Бургас
    Posts
    33

    Default

    Колеги кажете какво трябва да се гледа при закупуването на 2.5 V6,Аз съм си харесал тази -- http://www.cars.bg/c1012934

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •