Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Автомобилните писти в България и как се прави писта

  1. #1

    Default Автомобилните писти в България и как се прави писта

    Интересувам се къде в България има още функциониращи писти за автомобилни състезания . И втория ми въпрос какви разрешителни документи и други глупости ти трябват да отвориш писта?

  2. #2
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Питай Живко от асеновград
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by алфа View Post
    Интересувам се къде в България има още функциониращи писти за автомобилни състезания . И втория ми въпрос какви разрешителни документи и други глупости ти трябват да отвориш писта?
    Запознат ли си първо колко пари са нужни за това като средства по построяването, за да се кахъриш какви документи трябват.....първото е много по голям проблем.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    То и мен ме интересува, засега от любопитство, но никога не се знае.
    Според мен трябва да си купиш място 100 декара минимум, правиш си план за трасето, викаш пътното да ти го асфалтира, за шиканите може да се изкормят няколко легнали полицай /от тия металните/, ограждаш си мястото и си караш . Това съм си го мислил ама... На око 100 - 150 хиляди.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  5. #5
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    То и мен ме интересува, засега от любопитство, но никога не се знае.
    Според мен трябва да си купиш място 100 декара минимум, правиш си план за трасето, викаш пътното да ти го асфалтира, за шиканите може да се изкормят няколко легнали полицай /от тия металните/, ограждаш си мястото и си караш . Това съм си го мислил ама... На око 100 - 150 хиляди.

    А пък според мен си далеко от приблизителните цифри за едно подобно съоражение
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #6
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Имам предвид нещо елементарно, без някакви претенций. Без боксове, пейки за зяпачите и т.н. Шосе и толкова.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  7. #7
    Запален алфист DSlavev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    367

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    То и мен ме интересува, засега от любопитство, но никога не се знае.
    Според мен трябва да си купиш място 100 декара минимум, правиш си план за трасето, викаш пътното да ти го асфалтира, за шиканите може да се изкормят няколко легнали полицай /от тия металните/, ограждаш си мястото и си караш . Това съм си го мислил ама... На око 100 - 150 хиляди.
    Не сам на 100% сигурен, но по спомени 1м2 настилка струва около 300-400лв. В тази сметка влиза около 30-40см основа и да кажем 2 пласта асфалт от по 4см и това е за обикновен второстепенен път за писта най-вероятно ще трябва и още един пласт, който е доста по-специален. И така да кажем, че ще правим не много голяма писта от 1,5-2,0км с ширина около 8,0м ще струва около 3,6-5 милиона лева. За другите малки нещица може да продължите сами в тази насока

  8. #8
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Quote Originally Posted by Derry View Post
    То и мен ме интересува, засега от любопитство, но никога не се знае.
    Според мен трябва да си купиш място 100 декара минимум, правиш си план за трасето, викаш пътното да ти го асфалтира, за шиканите може да се изкормят няколко легнали полицай /от тия металните/, ограждаш си мястото и си караш . Това съм си го мислил ама... На око 100 - 150 хиляди.


    100 000лв не стигат даже и за картинг писта.
    Last edited by The_Game; 11-04-2011 at 00:14.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  9. #9
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Със 100 000 лв, само трамбоването на чакъла на картинг писта не можеш да направиш... в Благоевград, собственика на картинг пистата преасфалтира едно малко каре, което беше ужасно неравно и напукано и там новите му картове се чупеха. За да свали машините от Банско и да му направят това каре, са му взели близо 10 бона. А карето е около 30 х 4 метра...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  10. #10

    Default

    Пичове преди време правихме едни предварителен проект. Трасето с качествени материали и направено както трябва излиза около 1 млн. лв на километър. Това е само трасето без разрешителни, земя, такси, инфраструктура и т.н.

  11. #11

    Default

    Който хвани шестица от тотото ще спонсорира !

  12. #12
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Тия пари, може би никога няма да се възвърнат на инвеститора! Ако някой има много пари и много желание да го направи, ще е само заради негово удовлетворение. Иначе като започване на бизнес е немислимо. Вложенията са много, а ЕВЕНТУАЛНИТЕ приходи много малко.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by алфа View Post
    Който хвани шестица от тотото ще спонсорира !

  14. #14
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    И да вземе та да купи по едно Мазерати и Ламборджини та да има с какво да караме по нея.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by DJ Vladic View Post
    Тия пари, може би никога няма да се възвърнат на инвеститора! Ако някой има много пари и много желание да го направи, ще е само заради негово удовлетворение. Иначе като започване на бизнес е немислимо. Вложенията са много, а ЕВЕНТУАЛНИТЕ приходи много малко.
    Айде бе - ако плесна една права километър дълга, и с 3 платна на нея, по подобие на Божура преди време, и забия едни пари вход, и е на подходящото място най - вече, ела да видиш какво става.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •