Results 1 to 14 of 14

Thread: спирачен път

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Angry спирачен път

    здравеите колеги алфисти и тн. от 4 мисеца си карам колицата 166,24 жтд,136 кончета с чипната. супер е нема спор, варви много деже мисля че повече набира от колкото да спира когато трябва, незнам при вас,но моята кола спирачня път и е много голям. това ме притеснява, като се налага да спирам реско с по висока скорост примерно от 120 км е доста спирачния път, гумите завличат а колата не спира, завличат защотото по някога абс ми исклучва и то до като ускорявам ели от дупка. гумите са ми гудиер и 4-те. преди 10 дни минавах колата и на преглед, качихме я на валовете и предни и задни колела работат перфектно. но на мен пак ми се струва че нещто не е както трябва, от 12 години сам по патищата шофьор на леки коли и камиони,но тази кола ми прави впечетление че и е трудно спирането. и вашите колици са така? ели само при мен е този проблем
    мисли, преди да дейсваш !!!

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    166 има доста добри спирачки.Най-вероятно накладките или са ниско качествени или са изгорели.А проблема със светването на АБС-а се открива след компютърна диагностика.Дори и с неработещ АБС колата трябва пак да спира.Поздрави!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    мерси колега за инфото. ще сменям гуми наклатки а това какво ще рече: вапрос кам компетентните колеги ? излезна ми като грешка от абс. : 0D-Read LH speed sensor in O.C.
    Last edited by sonchev; 09-04-2011 at 23:03.
    мисли, преди да дейсваш !!!

  4. #4

    Default

    заден ляв датчик, "отворен кръг"
    един вид не си намира датчика

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    БЛАГОДАРЯ ЗА БАРЗИА ОТГОВОР! ЗАДНО ЛЕВО КОЛЕЛО МИ СКАРЦА ДО КАТО КАРАМ А МОЖЕ И ДА ЗАДАРЖА И ЗА ТОВА ДА ДАВА ГРЕШКА ДАТЧИКА. ХМММ, УТРЕ ЩЕ ГО РАЗГЛОБА, МЕРСИ ЗА ИНФОТО КОЛЕГИ. ИСКА МИ СЕ ДА ВИ САБЕРА ЦЕЛИЯ ФОРУМ И ДА ЧЕРПА ПО КАСА
    мисли, преди да дейсваш !!!

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Щом точно там и скърца също обезателно погледни дали ти е стегната главината!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Щом точно там и скърца също обезателно погледни дали ти е стегната главината!
    провери и жилата на ръчната. Моите бяха със скъсана оплетка и са блокирали. За това имаше едно присвирване и прискърцване. Явно са задържали. Сега ги махнах и ще слагам нови, присвирването и прискърцването изчезнаха. А усещам, че колата върви и по свободно.
    А датчика първо механично го почисти с кърпа и спрей - включително леглото където влиза.След почистването може още около ден да показва грешка - покарай и ако не се оправи сменяй.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    бравилно предполагате колеги, до сега бех под колата и чак ми писна, свалих парво задно лево колело, там имасхе скарцане и задарйаше, кожуха на рачната е раскасан клеасал раждасал и тн, свалих датчика и видимо беше леко поодраскан, сигорно опира някаде в главината ели там кадето чете импулсите, но това не е всичко, свалих и задно десно колело, а там беше по зле и от предишното, кожуха на рачната бешее пален раждаа раждаа, за смяна е. ще покарам 2-3 дена с този датчик ако даде пак гешка ще го сменям, иначе без абс не е много хубаво.
    мисли, преди да дейсваш !!!

  9. #9
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Малко трудно датчика да опира в главината... По вероятно е да е замърсено мястото или да има по едри песъчинки които да го надират. Ако е така - надирането по датчика е специфично - успоредни 2 или 3 надирания. Самият датчик се оправя - зависи колко е надран естествено.

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    нова грешка : 11-control unit faulty, ново дваисе, побарка се таяа алфетка!!! това пак сега какво означава ?
    мисли, преди да дейсваш !!!

  11. #11
    Да не ми се пречка никой VIHHRONNY's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    софия
    Age
    44
    Posts
    168

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by sonchev View Post
    нова грешка : 11-control unit faulty, ново дваисе, побарка се таяа алфетка!!! това пак сега какво означава ?
    за това не знам, ще ти кажа само че на мен колата ми се струва тежка и първите няколко пъти натискане на спирачката щеше да има птп, после й свикнах. спирачките й са добри, но нещо малко като чели не им достига. провери си сходимостта, ако не е добре е нормално да не иска да спира. и без абс трябва да спира добре. поздрави, успех.

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Колата въобще не е толкова тежка, ако 1420кг кола не може да спре, как спира дизеловата Ланча Капа, която е 2 тона? Явно спирачките не са в ред, моята си спира перфектно.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колата въобще не е толкова тежка, ако 1420кг кола не може да спре, как спира дизеловата Ланча Капа, която е 2 тона? Явно спирачките не са в ред, моята си спира перфектно.
    166 2.4 тежи тамън 1520 мерено на кантар, капата е 20-30 кила по лека.
    А малките спирачки не са за тая кола, спирането с брембото е съвсем различно, та хич не е супер на спирачки особено във високите скорости. 145 Qv-то ми беше със същите спирачки 284 и спираше супер, на 156-цата пак 284 горе долу ставаха, ама на 166 вече е слабоооо.....

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    166 2.4 тежи тамън 1520 мерено на кантар, капата е 20-30 кила по лека.
    А малките спирачки не са за тая кола, спирането с брембото е съвсем различно, та хич не е супер на спирачки особено във високите скорости. 145 Qv-то ми беше със същите спирачки 284 и спираше супер, на 156-цата пак 284 горе долу ставаха, ама на 166 вече е слабоооо.....
    За Капата ме подведе собственик на такава, явно и той не си знае колата, сега проверих и наистина я дават 1450, а 1420 е моята, дизелите ясно, че са по-тежки.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •