Results 1 to 5 of 5

Thread: думкане от задния мост. Алфета 2.0 ТД

  1. #1
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default думкане от задния мост. Алфета 2.0 ТД

    значи проблема е следния: по време на движение при подаване или връщане на газта се усеща удар отзад и се чува някво глухо думкане напоследък придружено с изскърцване . та се чудя дали е от тампони на скоростите, щото много обстойно ги прегледах и си изглеждат читави. а ме притеснява че може да е нещо в съединитела, но не се сещам какво точно!?!
    колата я пише отдолу
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  2. #2
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    може да е демпферна пружина
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  3. #3

    Default

    Може ли да е от карета? Щото на аудито го имам същия проблем (само че отпред де ) - като натисна газта се чува един гаден удар, като пусна - също. Казаха ми, че е много вероятно проблема да е в износени карета.

  4. #4

    Default

    ALF imah syvsem sy6tiq problem ...pri zversko ry4kane se skysa ediniq tampon na kutiqta ..kato dade6 gaz se usukva i dumka v kupeto ..kato pusne gazta rqzko pak ... moje da e i ot kare na kardana ...
    ama ponapyni tamponite na kutiqta s nqkva 6tanga 6te stane qsno

  5. #5
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default

    бе да ти кажа точно тва си мислех че е, но го усещам някак аксиално, а не като усукване. а ми направи впечатление, че едната полуоска има по-голям луфт от другата. може би колегата додо е прав за карето.. а пък за карета на кардана не ми се мисли... тва е най гадното нещо за правене
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •