Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 144

Thread: Гаранционен фонд - заплашват с глоби

  1. #1
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default Гаранционен фонд - заплашват с глоби

    Получих следното писмо: .... Тъй като ваше автомобил с ДК №СС8441АС не прписъства в базата данни на ....... майната им там застрахователи, ще ви наложим глоба в размер на 400 лева ..... съгласно закона за задължителната застраховка ГО и ще се предприеме служебно спиране от движение на вашето МПС...... Това съвсем накратко го преразказвам. Всъщност не ми е ясно какво искат тези господа? Моля ако някой е запознат да сподели или да ми даде насока за размисъл. Автомобил не е в движение от 2008-ма, ако е важно.
    П.П. В смисъл не се използва, но не е спрян официално.
    Last edited by vaklinator; 13-04-2011 at 19:32. Reason: корекция в заглавието
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  2. #2
    Болен алфист The_Game's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    1,041

    Default

    Нали са се засилили да въведат в данъчното всичко регистрирано в кат.
    Fiat Grande Punto 1.3 Multijet Alfa Romeo 155 1.8TS 8V -SOLD

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    аз все по силно си мисля че е време да хванем сопите амаааааа....
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Получих следното писмо: .... Тъй като ваше автомобил с ДК №СС8441АС не прписъства в базата данни на ....... майната им там застрахователи, ще ви наложим глоба в размер на 400 лева ..... съгласно закона за задължителната застраховка ГО и ще се предприеме служебно спиране от движение на вашето МПС...... Това съвсем накратко го преразказвам. Всъщност не ми е ясно какво искат тези господа? Моля ако някой е запознат да сподели или да ми даде насока за размисъл. Автомобил не е в движение от 2008-ма, ако е важно.
    И аз имам подобно писмо за кола, която съм продала преди 2 години (по всички правила) и която съм отписала от данъчното.

    Всъщност, посмях се, четейки.
    Не смятам да върша работата на купувача, който на фона на дребната сума, която договорихме, така и не я събра цялата.

  5. #5
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    И аз имам подобно писмо за кола, която съм продала преди 2 години (по всички правила) и която съм отписала от данъчното.

    Всъщност, посмях се, четейки.
    Не смятам да върша работата на купувача, който на фона на дребната сума, която договорихме, така и не я събра цялата.

    Ами да ти кажа Дядо ми получи писмо за един Трабант, който беше бракуван и ОТПИСАН още преди 10 години... да ама се оказа че в данъчното все още му се води, въпреки навременното уведомяване на господата,че колата е бракувана. Наложи се да им нося талона на автомобила(трабанта де), на който има печат "унищожена", за да я отпишат.

    Така че, ако ти идва писмо на теб, значи тази кола фигурира на твое име все още... Предполагам нещо им е грешна информацията, но те съветвам да провериш дали наистина са ти я отписали. Защото ако не са го направили(по тяхна вина), на тебе ти се точат лихви, глоби и т.н.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  6. #6
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Получих следното писмо: .... Тъй като ваше автомобил с ДК №СС8441АС не прписъства в базата данни на ....... майната им там застрахователи, ще ви наложим глоба в размер на 400 лева ..... съгласно закона за задължителната застраховка ГО и ще се предприеме служебно спиране от движение на вашето МПС...... Това съвсем накратко го преразказвам. Всъщност не ми е ясно какво искат тези господа? Моля ако някой е запознат да сподели или да ми даде насока за размисъл. Автомобил не е в движение от 2008-ма, ако е важно.
    Официално ли е спрян от движение ? Или просто не се кара ?

  7. #7
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    Официално ли е спрян от движение ? Или просто не се кара ?
    Не се кара, не е спрян от движение официално.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Не се кара, не е спрян от движение официално.
    Всичко прекрасно, но дори да не е спряна официално колата от движение, не виждам какво ги бърка има ли застраховка или не, след като колата не се движи.
    Ако си я прибере човек в гараж, двор и т.н. и си плаща данъка какъв е проблема?
    Пак търсят едни пари дето някой се е сетил, че му трябват...
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  9. #9
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Аз днес бракувах една Корса, за която получих писмо. КАТ, данъчно и т.н. всичко съм направил. Сега трябва ли на тия тулупи, които чисто и просто рекетират с тези писма, да им пращам/казвам нещо или забравям?
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  10. #10
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by DerMeister View Post
    Аз днес бракувах една Корса, за която получих писмо. КАТ, данъчно и т.н. всичко съм направил. Сега трябва ли на тия тулупи, които чисто и просто рекетират с тези писма, да им пращам/казвам нещо или забравям?
    Прав си колега, ама невиждам как ще напълнят хазната с глоби, които няма откъде да ги вземат. Хората пари нямат за бирници, ток, парно .... и ядене, пък камоли за тяхните глупости. Май наистина е дошло време да се хване тоягата и да се млати до дупка.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  11. #11
    Добро момче jorko's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    730

    Default

    Quote Originally Posted by Max View Post
    Всичко прекрасно, но дори да не е спряна официално колата от движение, не виждам какво ги бърка има ли застраховка или не, след като колата не се движи.
    Ако си я прибере човек в гараж, двор и т.н. и си плаща данъка какъв е проблема?
    Пак търсят едни пари дето някой се е сетил, че му трябват...
    Кодекс на застраховането...

  12. #12
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by jorko View Post
    Кодекс на застраховането...
    Е и? Какво да застраховам на МПС , което не се използва към текущата ден и дата? Какъв риск има да изкочи сам автомобила от гаража и да направи беля на някой своеволно. Извинявайте , ама тука не сме във филм на Хичког. Стягам си тоягите и съм им еб*л майката на рекетьорите. ПИСНА МИ НА КУ**
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Според европейски изисквания,не знам си колко процента от регистрираните МПСта,трябва да са застраховани.

  14. #14

    Default

    Свиркайте си, и ич да не ви пука.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Мек мек и дим да ме няма! Cardinala's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Walsall, UK
    Age
    37
    Posts
    398

    Default

    А според европейски изисквания пише ли, че трябва да се увеличат и заплатите, или нека плащаме по европейски за всичко, пък да ни плащат по български за труда???
    Alfa 145 1.9 JTD `00 ЕН3345ВС
    Alfa 145 1.9 JTD `99 ЕН6640ВН TOTALED
    Alfa 146 1.6 Boxer `96 ЕН7645АМ Still rollin`

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •