Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 144

Thread: Гаранционен фонд - заплашват с глоби

  1. #16
    започва да се пристрастява ALFA JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    98

    Default

    и аз получих писма даже 3 и се чудя дали да плащам ли?
    една от колите е леко изгоряла след като я продадох преди 3-4 години лошото е че нямам никакви документи за нея и не мога да я бракувам
    какво да правя не знам
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD биячката
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD на мацката колата
    ALFA ROMEO SPRINT хобито ми
    ALFA ROMEO 145 TD на стария рокер колата

  2. #17
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA JTD View Post
    и аз получих писма даже 3 и се чудя дали да плащам ли?
    една от колите е леко изгоряла след като я продадох преди 3-4 години лошото е че нямам никакви документи за нея и не мога да я бракувам
    какво да правя не знам
    Иди в КАТ и си извади удостоверение за това,че си собственик.Другото не е за тук.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #18
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Cardinala View Post
    А според европейски изисквания пише ли, че трябва да се увеличат и заплатите, или нека плащаме по европейски за всичко, пък да ни плащат по български за труда???
    Не си прав колега!!! В много европейски държави цените дори са ПО-НИСКИ от нашенските, но заплатите са им 15 пъти по-големи. МАМКА ИМ ************
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  4. #19

    Default

    в Ланча форума има подобна тема.
    Та се оказва, че заради безумието на законите в РБ, тези от фонда не могат да направят нищо, освен да се ежат.

  5. #20
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Да и май май противоречи на закона за потребителите който пък е европейска директива. И там пише че не могат да те накарат да плащаш нещо което не ползваш
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #21
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    И аз получих днес такова писмо за Алфата... която продадох преди две и половина години. ( и съвсем прилежно отписана в общината в законен срок)

    След една поредица от цитати, закони , наредби срокове и заплахи какво ме очаква ,следва текст най-отдолу:
    "В случай, че към 11 Март 2011г. сте прехвърлили собствеността на притежаваното МПС с нотариално заверен договор за покупко-продажба на МПС, горните указания не се отнасят за Вас и моля да бъдем извинени.
    Най якото е че имам 14 дневен срок от датата на изпращането на съобщението .... а то е изпратено на 29 Март а аз го получавам на 14 Април. Хахахаха е то бива тъпотия безумна.

    Та аз си имам копие от нотариално заверения договор за продажбата. Само че какво следва от това - никъде не са поискали от мен да им подам тази информация, да пратя сканирано копие или нещо от сорта. Как ще намерят купувача на колата който определено не си е направил труда да я регистрира в общината, а може би и в КАТ. А със сигурност знам , че колата е препродадена не по късно от година. Ама да се оправят де.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #22
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Между другото, при бракуване искаха ли ви документ за платени данъци в КАТ?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #23
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Между другото, при бракуване искаха ли ви документ за платени данъци в КАТ?
    Не.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  9. #24
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Между другото, при бракуване искаха ли ви документ за платени данъци в КАТ?
    На мен пък "ДА" ,преди три години и кусур....

    Искаха ми бележка за платени данъци,талона на колата(малък и голям) и регистрационните табели.......
    Last edited by abart_; 15-04-2011 at 00:51.
    146 Turbo

  10. #25
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Вчера бракувах една кола.

    Дойдоха, взеха я, документ, че е взета. От там в КАТ, първо на гишетата преди каналите, после връщаш номерата и ти дупчат големия талон в бараката, където дават нови номера. После в общината с талона и документа от скрапа(копия), платих данъците и довиждане.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    ... Ама да се оправят де.
    Точно така мисля и аз.

  12. #27
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ами ако ми бяха поискали да им изпратя копия от документи, договор или нещо от сорта - проблем няма, въпреки че не съм длъжен.
    Но нищо подобно не са поискали.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  13. #28
    Тестпилот на клуба pinko's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София, Кокаляне
    Age
    58
    Posts
    1,789

    Default

    Аз пък пощръклях с моята община тия дни - отивам да платя данъка на Жипа и вагона и някаква зла лелка почва да ми обяснява как съм бил имал още 3 коли, на които не са платени данъците.

    Аз се облещих и се оказа, че още ми се водят Ланча Дедра (продадена 2006 и надлежно отписана в същата тая община), Ланча Капа (продадена 2007 и надлежно отписана в същата тая община), както и Алфа 166 (същата работа, продадена и отписана 2009 г.)

    Некви суми, некви лихви, некви ужаси - аз и обяснявам на тая лелка, че след продажбата съм идвал, писал съм декларация, носил съм ксерокопие от нотариалния договор, носил съм и оригинала тоже и т.н., откъде накъде тия коли още не са отписани? И тя мига, вероятно е станала грешка, сигурно са се загубили декларациите.... Да съм донесял неква бележчица, дето са ми я дали при отписването?!?? Ми аз отдавна съм ги изхвърлил тия бележчици, за кво са ми некви стари документи на коли, продадени и забравени още преди 5 години? Тва да не е акт за раждане, че да го пазя цял живот?

    И още един въпрос изниква - хубу де, като са се загубили декларациите, като колите още не били отписани, що миналага година тия коли не ми се водиха, а тая година изведнъж възкръснаха? И на бърза ръка са натрупали данъци и лихви за 5 години назад?

    Ще помоля и Горица за мнение, щото просто не знам кво да правя - да ги отсвирвам ли, да ги съдя ли, или просто да отида и да залея с бензин скапаната им барака? И без тва нямат връзка с другите общини, сичко се пази на архивните им компютри от времето на Фред Флинтстоун.
    Volvo XC90 D5 '06
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90
    Lancia Ypsilon 1.2 '00



    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Distinctive '02
    ex Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '00
    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 '99

  14. #29

    Default

    Занеси си договора за продажба.
    Не може да ти искат данъци за времето след сделката - длъжни са да си направят корекция, ако ще да е за 5 години назад.

    Големи мърди са, ей.

    ---------- Post added at 10:44 ---------- Previous post was at 10:36 ----------

    И си пазете бележките, колкото и да е досадно.
    Особено, когато са свързани с данъчните.

  15. #30
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Моля ви колеги да се придържате към темата за застраховката и гаранционния фонд. За данъците си има друга тема, но въпреки това се вижда, че тука всички административни служби са в "ЗАСАДА".
    Мързи ги, не си вършата работата, разиграват хората, рекетират ги с разни писъмца и членове и алинеи, единствено с цел да напълнят празния бюджет, аз се отказвам и повече и стотинка няма да внеса в хазната.
    След месец и половина се качвам на самолета с еднопосочен билет, оти ми писна от тъпи и неграмотни управници тука.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •