Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 144

Thread: Гаранционен фонд - заплашват с глоби

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Прав си колега, ама невиждам как ще напълнят хазната с глоби, които няма откъде да ги вземат. Хората пари нямат за бирници, ток, парно .... и ядене, пък камоли за тяхните глупости. Май наистина е дошло време да се хване тоягата и да се млати до дупка.
    Да.. ама в случая млатените ще бъдеме ние дупе ни е яко. Никога няма да се вдигнеме на общонароден протест- един щото щяло да вали, друг щото го мързи, трети щото не му пука..
    Lexus IS200

  2. #32
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Моля ви колеги да се придържате към темата за застраховката и гаранционния фонд. За данъците си има друга тема, но въпреки това се вижда, че тука всички административни служби са в "ЗАСАДА".
    Мързи ги, не си вършата работата, разиграват хората, рекетират ги с разни писъмца и членове и алинеи, единствено с цел да напълнят празния бюджет, аз се отказвам и повече и стотинка няма да внеса в хазната.
    След месец и половина се качвам на самолета с еднопосочен билет, оти ми писна от тъпи и неграмотни управници тука.
    Абе не си прав. Щото там където ще идеш нещата са станали защото хората не са се качвали по разни самолети ами са си отстоявали правата. А ние само седим и чакаме нещо да ни падне от небето
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #33
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Абе не си прав. Щото там където ще идеш нещата са станали защото хората не са се качвали по разни самолети ами са си отстоявали правата. А ние само седим и чакаме нещо да ни падне от небето
    Не седя!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...=56507&page=31
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  4. #34
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Ахахах .. и ние получихме писмо за кола която преди 2 години е спряна от движение и има и документи. Обадих се на 02 980 70 69 и оттам няква почна да ми се обяснява в любов, че видиш ли те немат необходимите данни да знаят коя е спряна и коя не ... и на 10 мои въпроси, не можа да отговори на нито един и само мрънкаше. Ебахти и пропадналата държава. Срам ме е вече, че съм българин честно ..

    А в момента пробвах да им звънна отново, че ми дойде да питам и друго и чух само " Разговорът не може да бъде осъществен по технически причини" ... ахаххахахахаха
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  5. #35

    Default

    Не ,че нещо ,ама в ЗЗД чл 110 ясно е казано ,че има давност и тя е пет години . В общи линии след това ,ако не е оказан друг срок ,може само да го попампуркат

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  6. #36

    Default

    След десетки обаждания и разбира се напрежение което се получи между хората който продават застраховки (брокери или агенти) става ясно едно, тази държава Ни прави на каквото си иска.

    Но след като и те самите ГФ не знаят и нямат данни има ли застраховка, няма ли, дали е платена, внесена и каква е връзката между тях и застрахователните компании?!?

    Мой клиент има ГО на 4 вноски и му казали, че е прекратена застраховката. Аз съм събрал парите, внесъл съм ги в брокера и той ги е внесъл на застрахователя. Е как разбраха, че няма застраховка?!?

    За мен е по-правилно, ако не караш МПС не плащаш ГО, както е било и сега. Плащаш данък и минаваш на преглед.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post

    За мен е по-правилно, ако не караш МПС не плащаш ГО, както е било и сега. Плащаш данък и минаваш на преглед.
    Аз съм съгласен с теб, но чисто формално- как ще минеш преглед, като нямаш ГО? По точно как ще стигнеш до пункта за преглед?
    Lexus IS200

  8. #38

    Default

    За да не отварям нова тема http://www.dnes.bg/politika/2011/05/...lamenta.119607

    Какво мислите относно решението на парламента за премахване на застрахователните стикери и по-конкретно в частта за глобяване на шофьора?

    П.П.: Все още не е минало на второ четене, но скоро ще е факт.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  9. #39
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    А къде им бъркат стикерите? Що се пънат да ги махат?
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  10. #40
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Ами застрахователите ще направят талончета, които да си слагаш вътре на таблото като си паркирал примерно. Както е с талоните за синя зона(или както беше, сега не знам, с тия смс-и...). Това не е забранено от закона. Предпочитам да имам стикер и да не ми крадат колата, отколкото да ми я разбиват и след това да се разправям със застрахователи. Обаче кой в България се интересува кой какво предпочита? Тук все се гонят нечии интереси!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  11. #41
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Ами застрахователите ще направят талончета, които да си слагаш вътре на таблото като си паркирал примерно. Както е с талоните за синя зона(или както беше, сега не знам, с тия смс-и...). Това не е забранено от закона. Предпочитам да имам стикер и да не ми крадат колата, отколкото да ми я разбиват и след това да се разправям със застрахователи. Обаче кой в България се интересува кой какво предпочита? Тук все се гонят нечии интереси!
    Това няма да е вечно така. Когато само мангалите и президента и парламента останат официалните жители на таядържава, е тогава ще ги питам... + 2 000 000 пенсионери?!? Аз наесен излитам от тука. Неиздържам повече на тъпотия и безобразия
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  12. #42
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Ами застрахователите ще направят талончета, които да си слагаш вътре на таблото като си паркирал примерно. Както е с талоните за синя зона(или както беше, сега не знам, с тия смс-и...). Това не е забранено от закона. Предпочитам да имам стикер и да не ми крадат колата, отколкото да ми я разбиват и след това да се разправям със застрахователи. Обаче кой в България се интересува кой какво предпочита? Тук все се гонят нечии интереси!
    Тука не се гонят никакви интереси, напротив - премахва се една от възможностите за сигнали между "Инсовете" и подопечните им автокрадци. Премахва се и необходимостта да платиш едни 30-40-50 кинта на фирмите за маркировка, които пак са техни и така. Алфата никой няма да ти я открадне без стикер, даже ако я гепят ще си на печелба, щото ще вземеш повече пари, отколкото от продажба, а наркоманите, които тарашат коли за СиДита и някоя и друга забравена вътре ценност въобще не се интересуват от лепенките на джама, а просто го трошат и взимат квото им трябва
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #43
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  14. #44

    Default

    Аз някак си не мога да си представя някой да ми забрани в моята си собственост да лепя, късам, рисувам, или прочее........баси - тва се едно да забранят лилавите завеси - ми тва си е у нас, ако ща и карамбозови ще си сложа......или пък да забранят поставките за кафе в колите, или ароматизаторите......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #45
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Ма тва много интересна работа, депутатите ли са ми купили колата, че да ми казват каква лепенка или стикер да си сложе?Когато започнат те да ни купуват колите и да ни пълнят резервоарите тогава могат да въвеждат такива закони.

    Застрахователите винаги ще намерят начин да се измъкнат от ситуацията. Примерно лентите под номерата. Винаги може да са с реклама на застрахователната компания. Може да предложат да сключиш договор с който предостъпваш това място за тяхна "реклама".

    Като знам чий са тези фирми за маркировкии ми е ясно защо го правят ама нема да им мине номера.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •