Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Палене на бутане при JTD

  1. #1
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Exclamation Палене на бутане при JTD

    Здравейте колеги,днес акумулатора би беше паднал а ми се налагаше бързо да тръгна. Нямаше кой да ми даде ток и комшията предложи да ме бутне!Колата запали на третият опит!
    Чувал съм,че при инжекционите не трябва да се пали на бутане така,че моля знаещите да споделят при JTD как стоят нещата!
    Колата е тази от подписа!!!
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  2. #2

    Default

    Ми аз до колкото знам по принцип дизел не е хубаво да се пали с бутане, тук специално Common Rail си мисля че хич няма да е добре...но за един път не мисля че ще е болка за умиране
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Jivko от една страна си прав , ама белята нали знаеш как става .
    То и жената може да не забременее от първия път ама ...
    Късмет си е ,че няма последствия .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    Jivko от една страна си прав , ама белята нали знаеш как става .
    То и жената може да не забременее от първия път ама ...
    Късмет си е ,че няма последствия .
    Така аз никога не бих го направил, но колегата каза че е спешно така че в такива моменти всичко се забравя!
    Ако колегата не намира разлика в работа на мотора значи всичко е наред...То реално освен да прескочи зъб друго сериозно не виждам...което не е малко разбира се
    Last edited by Jivko7777; 12-04-2011 at 19:27.
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5

    Default

    Попринцип кола с ремък не е препоръчително да се пали на бутане, кво остава за jtd
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  6. #6
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Голяма работа, като я е запалил на бутане. Риск винаги има! Но все пак когато трябва ще се бутне, като няма друг начин.
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  7. #7

    Default

    Колегите са прави риска е за ангренажния ремък с всички последствия от това.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Запален алфист jzonkom's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бургас -Приморско
    Posts
    102

    Default

    Слава богу не усетих промяна в работата на двигателя!Дано и за в бъдеще не се усети такава!
    Алфа Ромео 156 1,9 JTD Sportwagon
    2001год 115кс + ремап

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by jzonkom View Post
    Слава богу не усетих промяна в работата на двигателя!Дано и за в бъдеще не се усети такава!
    Затова най-добре си намери утечката или ако си знаеш че акумулатора е проблема взимай нов, за да не стане евтиното излиза скъпо
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #10
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by jzonkom View Post
    Слава богу не усетих промяна в работата на двигателя!Дано и за в бъдеще не се усети такава!
    Дано не се е прецакал някой датчик, при мене стартера беше заминал и я палих 3-4 пъти с бутане, след което(може и да е съвпадение, не знам) ми се прецака датчика на коляновия вал.
    Един Колега със 166 2,4 жтд аналогично на моя случай смени и той двата датчика.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  11. #11

    Default

    някой, ще обясни ли защо е вредно паленето на бутане
    било то и за автомобил с ангренажен ремък

  12. #12

    Default

    Производителите споменават и че е вредно за катализатора -попада горивна смес която може да се възпламени впоследствие .При бутане буталата се движат много бавно стартера върти доста по бързо и равномерно и след запалване с бутане се получава нещо като удар-всеки го е изпитвал ,все едно при скорост от 100 км да минеш на трета предавка или дори на втора.Според мен това си е шок за мотора може да счупиш и нещо друго сигурно.Колите ни са наблъскани с електроника вероятно бутането бърка и нея.Но всичко това е теория и предполагане ,може да не се случи никога и вероятноста да се случи е минимална.
    Last edited by lordliness; 13-04-2011 at 23:48.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Не е толкова опасно, ако се се знае как да се пали с бутане.
    Проблема при паленето с бутането е, че в момента в който двигателят запали, той се опитва да развие около 1000rpm, но тъй като сте на предавка и предполагам с ниска скорост на движение, това няма как да стане и се получават тези удари , за които колегите говорят, както и възможността ремъка да прескочи спрямо ангренажното колело на коляновият вал.
    Вариантите са 2:
    1. Ако имате възможност, засилвате автомобила със скорост, която примерно на 2-ра предавка да отговаря на поне на 2000 оборота, при което вече отпускате съединителя.
    Тъй, като вариант 1 е рядко постижим, минавате на вариант 2
    2. Засливате купчината ламарина възможно най-много , хакате 2-ра предавка и сега тук тънкият момент е да я "СЕЦНЕТЕ" (отпускате рязко съединителя и моментално го натискате пак) . При което вала прави 2-3 оборота и вече е освободен от трансмисията. Така , ако запали вече може свободно да се развърти. Ако не запали, пробвате пак .
    Last edited by dobromirski; 14-04-2011 at 08:28.

  14. #14
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Добре де, защо може да прескочи зъб???

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    И на мен ми е много чудно Един форд кънект 1.9 tdci тука всяка сутрин с бутане го палят още с оригиналния си ремък.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •