Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Смяна на гарнитура на главата

  1. #1
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default Смяна на гарнитура на главата

    Здравейте колеги стана едно от най-лошите неща,а именно замина ми гарнитурата на главвата.С баща ми сме решили да я правиме ,но имам следните въпроси:Има ли някъде ръководство за обслужване и ремонт и като се свали веригата ще трябва ли след това центровка?Ще съм много благодарен ,ако някой само я е сменял да сподели как става точно и дали има особености при смяната.Благодаря предваирително колеги

  2. #2
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Колеги само да дабовя,свлихме с баща ми казанчето за водата и какво да видим,само в него се беше отложиило масло като надухме маркучите излезе чист антифриз,което е много странно.

  3. #3
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Свали казана, измий го и налейте чист антифриз/вода. Покарай и виж пак какво става и тогава отивайте на глава примерно. Да не говорим, че теоретично може и да е от другаде маслото.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Quote Originally Posted by Lazarincho View Post
    Колеги само да дабовя,свлихме с баща ми казанчето за водата и какво да видим,само в него се беше отложиило масло като надухме маркучите излезе чист антифриз,което е много странно.
    Абе няма нищо странно.Нали знаеш , че маслото е по-леко от водата и изплува най-отгоре .Казанчето е горе- долу най-високата точка в охладителната система, а и няма как маслото да влезе в антифриза без да има прегоряла гарнитура или направо да е спукан блока-някоя маслена магистрала.Направо се моли да е гарнитурата.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  5. #5
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Колеги то май се е видяло ,че трябва да се свали главата да се види дали е от гарнитурата и дали е здрава главата,въпроса ми е дали може да се намери някъде литература за това нещо(аз гледах в интернет ,но не успях да намеря) и с колко N/m трябва да се затегне след това.

  6. #6
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    в раздел 164 мисля че има технически ръководства
    темите които са отбелязани като важни
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  7. #7
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Само като идея - може да е пукнат топлообменника.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #8

    Default

    Доста заигравка и тънкости има при този мотор, по-добре закарай колата при механик колата който добре познава Т.С.8v мотори.Най малко ще избегнете разместването на ризите и след това правилното зацепване на валовете,плюс всички други тънкости на мотора при демонтажа, монтажа и стягането на главата.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003 г.
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S.

  9. #9
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Колега савсем наскоро имах подобен проблем,ако питаш мен най-добре търси майстор,гарнитурата е 50-80 лева поне за мойта кола е така,глават трябва да се шлайфа малко или много 20-30 лева е процедурата и от там натам завис как се разбереш с майстора за труд,моя щеше да ми вземе 150 лева,ма излязоха и други проблеми по мотора.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  10. #10
    започва да се пристрастява gkalinov's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    кричим
    Posts
    38

    Default

    Колега,ако не си достатъчно подготвен технически,по-добре не се захващай със смяната на гарнитурата.На това;упражнение;се дънят много от така наречените ;майстори;,та камо ли човек,който не го е правил.Освен смяната на гарнитурата е препоръчително да се шлайфа главата,да се провери дали не е спукана,да се сменят гумичките на клапаните и чак тогава идва ред на правилното зацепване.Всичко това трябва да бъде извършено много грамотно.Така че,разпитай и се обърни се към някой,който наистина е в час,за да не съжаляваш после.АЗ самия съм го правил,след като бях изчел много информация и знам за какво става въпрос.Преди мене го бяха правили два ма други ;МАЙСТОРИ; и си бяха оставили ръцете.След тяхната намеса последваха две пробити гарнитури и две спукани глави.Да неговорим,че зацепването наверигата беше под всякаква критика и двигателя тресеше,та щеше да изскочи от коша.Не искам да те плаша а само да те предупредя да внимаваш.Поздрави.

  11. #11
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Подкрепям мнението че по-добре да не се занимаваш с подонои неща сам.

    Колата не е "ядрена физика", но нямаш си на представа колко малко ти трябва за да си скъсаш нервите, отвориш пак мотора, дадеш двойно или тройно повече пари и на края има вероятност да я пуснеш за части.

    Не знам точно за какъв мотор става дума - мисля че е Т.С. (но съм и много сънен и може да бъркам), но ако свалиш главата трябва да я шлайваш, напаснеш клапани, ако трябва да се сменят водачите им. После не трябва да взимаш менте карнитура за да не стане пак "мяу"....

    Ако не си сигурен че е за гарнитура или нямаш 400-600лв да дадеш (не знам дали толкова ще отидат, но ти трябва да си подготвен защото всичко може да излезне) по-добре се консултирай с добър механик. Това естествено ако имаш намерение да си караш колата и да си сигурен в нея.

    Казвам ти го като патил... преди 3-4 години на Т.С. след ремонта още два пъти му сваляхме главата и то заради моята тъпотия и неслушане...
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  12. #12
    започва да се пристрастява Lazarincho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    54

    Default

    Добре колеги май наистина ще поразпитам,насам натам и евнтуално ще се опитам да намеря надежден майстор.Наистина е сложна операция и ще ни затрудни с бащи ми,той е правил подобно нещо ,но на доста по-стара кола тук явно е доста по-сложно.Мерси на всички за съветите!

  13. #13
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Моето мнение е да послушаш Григор ,че поне е патил
    А ако е стария Т.С. със делката заигравката е още по-голяма .
    Гледам си от София - там поне има специалисти които са виждали такъв мотор и няма да им е проблем .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  14. #14

    Default

    Дали е със делка или с бобини е все тая, просто трябва да знаеш какво му трябва на този мотор при работата по него.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 2003 г.
    Alfa Romeo 164 2.0 T.S.

  15. #15
    започва да се пристрастява gkalinov's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    кричим
    Posts
    38

    Default

    Колега,чувал съм,в София има много сериозна фирма,която се занимава с цялостен ремонт на глави на двигатели.Даваш главата и си я взимаш изцяло ремонтирана,с извършени всички необходими операции по нея и с гаранция.Информацията ми е,че работят с модерни френски машини-последна дума и ти я дават готова за качване.Ще ти остане да се качи на двигателя,да се стегне с необходимото усилие,да се зацепят правилно разпределителните валове и да се обтегне добре веригата.Качването на двигателя и последващите операции може да ги извърши и някой твой познат,който го е правил и преди това и си има понятие.Ако решиш да ползваш услугите на фирмата за ремонта на главата,пиши ми на Л.С.за да те свържа с човека,който може да ти даде повече информация.Поздрави.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •