Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 163

Thread: Екзотика, екстравагантност или лудост е Alfa Romeo

  1. #46
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Cvetelin
    Подкрепям напълно мнението на колегите : Италиянска кола се купува със сърце ... немска със акъл.
    Е това не мога да го разбера- каква е гаранцията, че като купиш Голф или Опел на старо, няма да се чупи? Така или иначе караме стари коли-по-добре даизбереш такава, която да ти допада и да се молиш да имаш късмет, отколкото да купиш някаква кошница само защото някъде си прочел,чее много здрава. По-го разбирам ако купуваш нова, да се съобразиш с оферта, лизинг и т.н.и да направиш компромис с личните си предпочитания, защото там вече става въпрос за много пари. Но като избираш за 4 бона примерно и да ги дадеш за гол като пушка, грозен и тесен Голф,а не за удобна и красива кола- това вече не мога да го нарека разумен избор.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  2. #47
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    И аз като чуя някой комплексарски коментар за италианките направо .. Каруци били - та то голфа какво трябва да е Най-хубавото било Лада Нива 4х4 - ходи и на луната Части на кило ,и както казва един приятел - "Караш джип ,поддържаш лада" Че нали ладите са тръгнали от италианките Или пък хлОпел - вземаш две кила кит + шкурка и си цар Пък ГоУфа - то това ракета за избранници
    Чудя се кога ще им дойде на повечето акъла
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  3. #48
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA
    ...
    Чудя се кога ще им дойде на повечето акъла
    ...по-добре да не им идва
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  4. #49
    Запален алфист tipo1960's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    PB
    Posts
    431

    Default

    Само че вече на много хора им увря мозъка и започнаха да си копуват истинските коли.Показател е че и цените им се изравниха с тези на "здравите" немски лагерни колички.90 година си купих ТИПО с всички екстри с счупен фар и леко ужулен калник на почти половин цена от тази на Голф 2 гол и красив като циганска чехла.Ееее беше си хубаво да караш истинска кола на половин цена.И черно белия телевизор е по здрав и по малко се чупи от цветния.
    TIPO 2.0 91g.
    PUNTO 1.2 04 g.
    156 1.8 TS 00g

  5. #50
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    е аз се возих в 1 155ца
    карах на Кекс-а 156цата
    гледах още 1 умряла от разсипия 156ца
    и следващата я купих
    мда, чиста лудост си е
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  6. #51

    Default

    Само да вметна, понеже продавам един опел на части и днеска идва един човек с здаравата убава кола "ОПЕЛ АСТРА 1.6 МОНО ИНЖЕКЦИЯ", да взима една част, кво стана обаче нещо нямам подходящия инструмент, човека вика няма проблем се пак карам опел нося си 2 чанти с инструменти! После каза, много ме дразни тая кола, преди 2 години я взех а вече изгни, чудя се как да я продам.....това говори много!

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  7. #52
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    И екзотика и екстравагантност и лудост е Alfa Romeo!!!!! А също така и нелечимо болестно състояние! Вирусът Алфа винаги остава в теб.....

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by Bonev View Post
    И екзотика и екстравагантност и лудост е Alfa Romeo!!!!! А също така и нелечимо болестно състояние! Вирусът Алфа винаги остава в теб.....
    Така е но не само Алфа, ИТАЛИАНСКОТО остава в теб! Мен Фиат-а ме запали и вкара в Итал сектата!
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  9. #54
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Алфата, която имам ми е първата италианка в гаража ми. Преди да си я взема на толкова много критики се наслушах, че започнах да гледам и за други коли... Няма да повтарям всичките глупости за Алфа ромео, които се носят от уста на уста. Тук хората знаем истината. Ще ви споделя наблюдението ми върху няколко хора, на които и аз съм се чудел как е възможно:
    Един човек в града има вървежно заведение точно на центъра. Още преди години жена му въртеше един SL 2003-2004 год. (Mercedes). От известно време гледам я с по-новичкия модел. Брей тоя мъж к'ви коли взима на жена си. Още когато караше "стария" мерцедес се чудех коя от всичките наточени коли на паркинга пред кафето е неговата. Глядах S класи, ML АMGта, BMWта и А8ци с 4.2 двигатели... но никоя от тези не беше неговата. Докато един ден не видях от каква кола слезна. Тогава ми направи впечатление, че тази кола винаги е била пред заведението, но никога не съм си и помислял, че ще е на Собственика... Алфа Ромео 156 2.0 ТС. Човекът продължава да си я кара.
    В един от хлебозаводите в Пз, управителя му е пловдивчанин. Всеки ден този човек пътува от Пл до Пз с колата си. Преди караше какви ли не "лъскарки". Благородно му завиждах с какви коли идва на работа и колко често ги сменя. От няколко години обаче започна да идва с 156 2.0 Селеспийд. и не я смени.
    Мъжът на сестра ми имаше 155 2.0 155к.с Невероятна кола! Вярно е че беше на малко години тогава. Продаде я на човек, който в момента има AMG 55 Sкласа. Преди това имаше Е класа. Като го видя все го питам какво става с вече старичката 155чка, "Върви ли още? Или я продаде?" Той така ме изгледа... " Как ще я продам...?" на мен чак ми стана неудобно, че го попитах.
    Нима тези хора нямат възможност да си вземат нещо друго... Факт е че каквото и да могат да си вземат Алфата си я оставят. Всеки да си направи извода, аз моя си го направих.
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  10. #55
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Браво колега, много добре разказано...чак настръхнах накрая на поста ти
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #56
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Quote Originally Posted by zdravio View Post
    Така е но не само Алфа, ИТАЛИАНСКОТО остава в теб! Мен Фиат-а ме запали и вкара в Итал сектата!
    Така е колега, благодаря че ме допълни. Аз винаги съм бил луд фен на Алфа Ромео. През 1994 г. реших да си купя Алфа 155 от Германия. Да обаче имах само 10 000 марки. Не можах да намеря Алфа на тази цена и направих компромис. Купих си Ланча Тема 2.0, 88 г. Колата наистина те кара да се влюбиш в нея, но в сърцето ми седеше АЛФА. Карах я до май месец миналата година. Е тази кола до ден днешен е кукла и живее в ръцете на баща ми, който е тотален разбивач на коли. Вива Италия!!!!!!

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  12. #57
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Браво колега, много добре разказано...чак настръхнах накрая на поста ти

    алфата си е алфа. само собствениците на този автомобил знаем за какво става дума. много ме дразнят някои мои познати като ми кажат: м, абе кола като кола, кво толкова. и скъпи части, чупи се и т.н."
    ...абе карай си голфа и тва е

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  13. #58
    Старши алфист 146_JTD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    38
    Posts
    554

    Default

    Quote Originally Posted by Bonev View Post
    Така е колега, благодаря че ме допълни. Аз винаги съм бил луд фен на Алфа Ромео. През 1994 г. реших да си купя Алфа 155 от Германия. Да обаче имах само 10 000 марки. Не можах да намеря Алфа на тази цена и направих компромис. Купих си Ланча Тема 2.0, 88 г. Колата наистина те кара да се влюбиш в нея, но в сърцето ми седеше АЛФА. Карах я до май месец миналата година. Е тази кола до ден днешен е кукла и живее в ръцете на баща ми, който е тотален разбивач на коли. Вива Италия!!!!!!

    как си се прежалил да му я предоставиш

    Alfa Romeo 146 1,9 JTD Айв гат да пауъра му!
    http://caralyze.bg/user-car/12/42


  14. #59
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Quote Originally Posted by albuss View Post
    как си се прежалил да му я предоставиш
    Не ме питай......
    Ама по-добре е да се кара, отколкото да ми виси в гаража. Миналата година като му я подарих му казах да смени ремъци, ролки и т.н. защото им е време. По-миналата седмица скъса ремък и направи белята. Ремонтира я и сега си я глези.....

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  15. #60
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Моята страст към Алфа Ромео е още от мутренските години когато една мутряга в града съм го виждал с кви ли не коли като вземем корвети, джипове, 600СЛ и други 12 цилиндрови чудовища, но неговата лична бе Алфа 164 3.0 V6 много и се кефех на външен вид но един ден я докара в на баща ми гаража за смяна двигател после след смяната двигателя(сменяше го защото някои си му бил казал ще тоя е по хубав от неговия аве.....)ме повози с 250 и после край аз вече бях заразен.Прадължението е че след няколко години един съсед си купи Алфа 155 2.0 ТС и наля бензин в огъня

Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •