Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 163

Thread: Екзотика, екстравагантност или лудост е Alfa Romeo

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    117

    Default Екзотика, екстравагантност или лудост е Alfa Romeo

    Обръщам се към Вас приятели по душа защото ми писна от всякакви изклясъци които ми обясняват, че не съм мнооо в ред. Такаааа..... проблема е, че всичките ми познати и приятели ме гледат едва ли не като прокажен понеже карам и съответно харесвам моята "Вероника" /така се казва колата ми/ Всеки ми вика "Бе ти си луд да караш тоя италиански трошляк, сапунерка и т.н.... Вие знаете за общоприетия стереотип, че италианките са морги. Още повече, че скоро може би ще я сменям за нова 166 сега е 164 V6 turbo I.E. с всекви екстри. Всички ми казват че колата се разваля по бързо от БМВ или голф ама кво от това, не ми пука колко струват ремонтите и тва е, пак ще я карам. Докога ще трябва да избивам нечии зъби на пътя за да доказвам качествата на Алфа. Лошото е че има така наречените ентусиасти за които Марката Алфа Ромео е марка без история и произход. Как да обясня на тези кратуни собственици на 20 годишни "бегачки" модел"кошница с надписи от фолио "MOMO; APEX; PIAA и др." че това не е средство за придвижване а емоция и удоволствие от шофирането.Как да се справя с този проблем
    AR 164 V6 turbo I.E.

  2. #2
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    повози ги
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Просто подминавай с насмешка подобни изказвания! Всеки мой познат, дори и най-предубедените срещу 'чупливостта' на марката, признават 'фацата' на мойта (обикновено това е първата алфа, в която се качват) Всеки един познат, зад когото съм карал в колона извънградско, не пропуска да сподели как колата изглеждана много 'намръщена и сякаш е захапала асфалта'
    Всеки един, който съм возил, не пропуска да изкаже изненадата си от това 'как залепя на седалката'. Щото 'италиянският дизел' не трябва да върви, а само да се чупи...
    Ама даже тъста ми,който бъкел не разбира от автомобили, ме пита колко коня била, че много мощна му се струвала

    Преди около час ме беше стегнала нещо шапката, та си я запалих и направих едно кръгче до Златни Пясаци ей така, да освободя напрежението Доста от посетителите на този форум биха разбрали какво ми е било,ама айде ходИ обяснявай на невежите Нека си тънат в невежество
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Пловдив, Бургас
    Age
    45
    Posts
    431

    Default

    Напук на всякакви такива, следващата ми кола ще е алфа и по-следващата и така нататък!
    Алфа Ромео 146 '96 1.6i 8v Boxer, Mercedes Benz C 200 '01


  5. #5
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Не можеш да обясниш, приятелю ... Това са хора без капка разумна мисъл в главата - т.е. чули са от свои познати колко по-здрави са всички други марки, и вече за тях няма друга истина. Аз съм изпадал в ситуацията да говоря за качествата на Алфа с човек, който дори не е карал кола !!! Но въпреки всичко беше 100000000% убеден, че няма по кофти коли от Алфа. Е, всичко свърши само за 10 мин - качих го (малко насила) в колата, повозих го, и го попитах сега какво мисли... мълчеше ... и повече дума не обели за А.Р.
    Така че от мене като съвет - карай си колата (а твоята гледам е супер...поздравления) и си свиркай. Който има нещо да ти каже, да се нареди на опашката, и да ти подиша прахта. Пък после ако има какво лошо да каже, нека се опита. Аз със моята кола (да чукна на дърво) съм "надживял" доста познати, които си купиха доста "по-здравите" таралясници, наричащи себе си коли - няма да споменавам марки, за да не ме отрежат админите за плюене по конкуренцията.
    Както беше написано в един сайт, "за да си купиш кола, ти трябват пари, но за да си купиш Алфа Ромео, ти трябва сърце" ... Мисля че никой тук няма да оспори това - всички сме тук, защото тази кола ни дава онова особено потръпване под лъжичката, като хванем волана и форсираме двигателя...
    Аз май се отплеснах и мнението стана дългичко, но това е което всеки Алфист чувства и мисли. Исках просто да ти кажа бъди горд че имаш такава кола, и не обръщай внимание на дреболии. Докато аз си сменя маслото, всичките ми познати с "други коли" смениха по половин двигател - няма какво повече да кажа... Успех !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    В библията пише " Не хвърляйте бисери на прасетата защото те няма да ги оценят и ще ги стъпчат а може и вас да нападнат".
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    В БГ сме големи овце и народа обича да приказва чул - недочул и в повечето случай тези които правят подобни изказвания са хора които или изобщо не са имали Алфа или друг итал. автомобил, някой дори не са се качвали на такъв и третия вариянт хора които са имали такъв на 12 год. поне който е дошъл почти разглобен от каране в БГ.

    Аз по-принцип не казвам, че Алфа е най-добрия автомобил защото съм обективен и виждам че има и някой недомислици, НО това е автомобила който ми доставя истинско удоволствие да го шофирам та дори и да си го гледам само, а и като цена/качесто/удоволствие няма друг такъв в серийно производство.
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  8. #8
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Алфа си е страст - поне за мен!! Друг показателен факт е, че почти сички хора, който познавам и са карали веднъж Алфа Ромео, след това цял живот са си купували само Алфи и на друга кола не искат да се качват....Страстта си е страст...дори Алфа да не е най-добрият автомобил, като си го обикнал, ще си го обичаш цял живот.
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  9. #9

    Default

    ???? ??? ?? ?? ?? ???? ????????? ?? ??????? ?? ????? ??? ? ?????? ?? ?? ?? ???? ? ?? ?? ?????? ???? ?? ??? ???? ?????? ?? ?????? ??? ????? ??..??? ?? ?? ?? ?????? ???? ?? ?? ???? ?????? ?? ?? ?? ?? ? ????? ????????? ???? ? ???? ?? ????? ??? ??? ?? ??? ?? ?????? ?? ??? ? ?????? ????? ????????? ?????????? ?????? ? ???? ?? ???? ??? 145 ? ???? ????? ????? ? ???? ????? ?????? ?? ?? ?????? ??? ?????? ???? ?? ??? ?? ?? ????
    ________
    STRAIN INDEX
    Last edited by santo_traficante; 24-02-2011 at 15:08.

  10. #10

    Default

    ...
    Last edited by pooh; 12-02-2015 at 12:57.

  11. #11
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default Re: Екзотика, екстравагантност или лудост е Alfa Romeo

    Quote Originally Posted by martzaro
    че това не е средство за придвижване а емоция и удоволствие от шофирането.
    e това е истината!
    и аз от както имам Алфа не мисля да се качвам на друга кола, още повече имам наблюдения върху други марки (особено немски) и то доста нови и определено Алфа ги бие по много показатели...... може би не по вси4ки, но по достатъчно много
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  12. #12
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    Секи които има алфа хапва наредби няма как ..... Както и аз естествено ... Заради тва колеги тука ще ви дам савет как се прави Значи когато ви се счупи алфата каквото и да било по нея зимате си наи добрите приятели сас супер здравите си коли и отивате на магазина за авто части и ..... аз моите така ги тровя и ка си купя цялата предница +накладките за 160-70 лв без амортисьорите де и да видиш как малчат после ... и след 15-20 мин почват да си отварят остите цитирам - баси пак аз за моито бмв дадах 130 за един шарнир, на моита б4-ка дадах толква за тампони .... и така после им правя една промоция на патя и има мир и тишина известно време
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA155Ts
    Секи които има алфа хапва наредби няма как ..... Както и аз естествено ... Заради тва колеги тука ще ви дам савет как се прави Значи когато ви се счупи алфата каквото и да било по нея зимате си наи добрите приятели сас супер здравите си коли и отивате на магазина за авто части и ..... аз моите така ги тровя и ка си купя цялата предница +накладките за 160-70 лв без амортисьорите де и да видиш как малчат после ... и след 15-20 мин почват да си отварят остите цитирам - баси пак аз за моито бмв дадах 130 за един шарнир, на моита б4-ка дадах толква за тампони .... и така после им правя една промоция на патя и има мир и тишина известно време
    Не става брато ша доде някой с голф 2 и тогава на тебе ше ти изпадат зъбите като видиш цялата предница за 50-60лв
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14

    Default

    Аз пък имам един приятел дето кара "OPEL Astra" от двувратите - "Bertone" (готина кола, на мен ми харесва, а и му излезе много изгодно за кола 2004г. - 13300лв.) та веднъж се разминахме с една червена "Alfa GT" и аз казвам: "Много готина" а той казва: "Да, ама е Alfa"
    За малко да го питам, Bertone-то по-готино ли е, ама се сдържах и само се засмях
    http://clubalfaromeo.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=19&dateline=121699486  0

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Posts
    105

    Default

    Абе истината винаги е посредата. Просто има различни хора, някои хора преди да си купят кола, проверяват статистиката, цени за ремонти и т.н..Други си купуват кола със сърце, и защото им прави удоволствие да карат тази кола, защото им харесва и т.н.
    Случка: бях в Стара Загора при един приятел, та един негов комшия си взел 146, и стиом на улицата и си говорим. Той видя Алфата и веднага дойде, и стана лаф..та човечеца, на 50-55 години, каза че е карал какво ли не..и като седнал и покарал Алфата и.........любоффф ..та така...
    А и друга истина, като си вземеш кола с любов и която ти е на сърце, после не те боли толкова много като даваш парички по нея
    145 1.6 boxer 96g ex
    BMW E60 2.5i 2008

Page 1 of 11 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •