Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 106 to 120 of 163

Thread: Екзотика, екстравагантност или лудост е Alfa Romeo

  1. #106

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    виж ,аз не съм виновен че Алфите са на дъното по надеждност и качество ,и затова цената на автомобилите втора употреба също е на дъното

    това е факт , не коментар
    Ще те разочаровам, това не е факт, а твое твърдение.
    Ако знаеше, какво всъщност означават качество и надеждност и как се определят, щеше да знаеш защо!
    Alfa 145 1.3, 75 TS, 166 2.4 mjet

  2. #107
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Аз обаче бях учуден като забелязах, че Алфа Ромео 159 около 2006-та държи по-високи цени от ФВ Пасат от същата година.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #108
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Аз обаче бях учуден като забелязах, че Алфа Ромео 159 около 2006-та държи по-високи цени от ФВ Пасат от същата година.
    Даа тя и от Авенсиса държи по високи цени незнам колегата SFINKS какво се е объркал, и незнам хората на кои се смеят ама маи не е на мене. а ти SFINKS кога си карал нова Алфа че да знаеш какво качество са. Аз пак ти казвам заповядай когато пожелаеш да сравниме мойта стара 166-ца с твойта королла. Ти сравняваш старата ти 145 боксер с чисто нова тойота е нема как Алфата да е по добре.
    И браво сам стигна до извода че няма как да се сравняват лексус със мазерати.
    На италянците сегментацията им е леко оплескана и не е като на масовите коли. Те никога не са гледали да се конкурират с някой както лексуса се пъне да е мерцедес или бмв само дет неможе.

  4. #109
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Ти сравняваш старата ти 145 боксер с чисто нова тойота е нема как Алфата да е по добре.

    Защо да не я сравнява, то има разлика само 10-12 години и 10-12 пъти в цената. То си е съпоставимо .

    А за Авенсис-а просто не разбирам, как за няма 2 години се продава от официалния представител на цена 22-23к.

    А за съжаление вече Тойота не е на това равнище, на което беше 90-те години и като гледам няма и да се подобри (това се отнася и за другите марки де).
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  5. #110

    Default

    първо, явно не сте се научили как функционира mobile.de за да пишете подобни смешки
    второ , лично за мен, трябва да си изключително заблуден за да си купиш нова 159, при положение че на подобна цена има C class , BMW 3 ,Аudi 4, Honda Accord , Mazda 6 и тн .......... За старите Алфи е ясна работата , след 5 години 159 ще са по-масови от голфовете щото ще са без пари както вече се случи с 145,156,166 ....
    и трето/ всеки да кара каквото си иска ама недейте да пишете глупости

  6. #111

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post
    първо, явно не сте се научили как функционира mobile.de за да пишете подобни смешки
    второ , лично за мен, трябва да си изключително заблуден за да си купиш нова 159, при положение че на подобна цена има C class , BMW 3 ,Аudi 4, Honda Accord , Mazda 6 и тн .......... За старите Алфи е ясна работата , след 5 години 159 ще са по-масови от голфовете щото ще са без пари както вече се случи с 145,156,166 ....
    и трето/ всеки да кара каквото си иска ама недейте да пишете глупости
    от тези дето изброи единствено мазда 6 ме накара да се замисля и то защото беше по-евтина

    тройката е смешна, мерцедеса не заслужава да носи емблемата и името си, аудито е НЕВЕРОЯТНО НАДЦЕНЕНО, акорда е ... хонда...

    а лексус... пхххх, еквивалентния лексус новия е толкова жалко изпълнение... на втория месец двигателя трака като трактор, за думата комфорт не са чували (не че 159ката не вози като без гуми) и е грязеееееееееен..........

    да, поскърцват ми вратите, да харчи като за 3.0 дизел, да може и да се обезценява бързо... е и ?!

    везми спри наистина, просто вече стана НЕВЕРОЯТНО СКУЧЕН И ПРЕДВИДИМ, карай си тойотата, лексусите и мерцедесите, гледай си кефа и т.н.

    бях ти писал преди доста време на лично да се видим да се опиташ да ми продадеш лексус, не ми отговори, може да не си прочел, офертата още стои

    а и ти предлагам да пробваш тройка и ц класа в мокрото да видиш колко са "забавни" с допотопното си окачване, особено на по-базовите модели

  7. #112
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Аз пак препоръчвам потребителят СФИНКС да бъде просто игнориран - все едно, че няма постове от него. Той по правило не прави разлика между личните вкусове и фактите и винаги отговаря на едното с другото. Няма смисъл да се хаби човек
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #113

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Аз пак препоръчвам потребителят СФИНКС да бъде просто игнориран - все едно, че няма постове от него. Той по правило не прави разлика между личните вкусове и фактите и винаги отговаря на едното с другото. Няма смисъл да се хаби човек
    аз пирнципно се забавлявам с неговите постове, чета и се смея , и веднъж на 30-40-50 глупости дето е писал му пиша нещо и доста често игнорира това какво му пиша аз, ама сега като види това и веднага ще ме цитира и ще напише нещо в стил ти нищо не разбираш или заблуждаваш се... абе нещо, което ще го накара да се чуства по-добре вътрешно (ЗДРАВЕЙ СВИНКИ)

    знаем се с него

    освен това съм му във фен-клуба

  9. #114

    Default

    тия дни имам работа на Аерогарата, и съм се зарекъл да направя тест драйв на 159 дизел . Обещавам да дам съвсем обективно мнение за колата .Да няма ревове после .

    п.с. Стоенчо обещавам да кажа на тия с Мерцедесите и Бемветата да не излизат да карат като вали ,че си ебало майката

  10. #115

    Default

    Quote Originally Posted by SFINKS View Post

    п.с. Стоенчо обещавам да кажа на тия с Мерцедесите и Бемветата да не излизат да карат като вали ,че си ебало майката
    а така, така ще има место да караме нормално, не само да им светкам къси дълги да правят път

  11. #116
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    ....ААА сега всичко ми стана ясно... КОлегата просто продава тоиоти.... Успех с бизнеса колега, но нека ние си знаем кои са наи-добрите...(АР) ... ...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  12. #117
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    ....ААА сега всичко ми стана ясно... КОлегата просто продава тоиоти.... Успех с бизнеса колега, но нека ние си знаем кои са наи-добрите...(АР) ... ...
    Може да продава Тойоти, ама това не му пречи да е много обективен то си е отделно

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #118
    Kostadin`
    Guest

    Default

    Ето ви точен отговор на въпроса:


    Quote Originally Posted by boian View Post
    За мене Alfa Romeo е начин на мислене и изразяване. Всеки модел носи чара си и неслучайно като видиш Алфа веднага се откроява от всеобщия сив, еднообразен автопарк. В крайна сметка ми прави впечатление, че вече колите почнаха да ги правят по 2 за лев като консуматив, особено средния клас. И на този фон да има Брера и 159, направо кърти отвсякъде. И това мисля е само началото

  14. #119
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Колегата boian се е изказал много точно. Българския автопарк е много еднообразен. Всички сте шофьори и предполагам сте се заглеждали какви коли се движат по пътищата родни на България.
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

  15. #120
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Паркът вече не е толкова еднообразен, но в никоя друга кола не си влизам като вкъщи както в три модела на Алфа Ромео - 155, 166 и 159.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 8 of 11 FirstFirst ... 678910 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •