Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 163

Thread: Екзотика, екстравагантност или лудост е Alfa Romeo

  1. #16
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Намерих интересен цитат в тунинг.бг по темата. Става върпос за евентуална покупка на 156-ца.

    Quote Originally Posted by StK
    Личен опит нямя, но имам много приятели с Алфи 33, 146, 155 и 156.
    Истината е че италянската кола иска малко повече подръжка, двигателите им са набримчени и предполагат експлоатация при по-спортни режими, което е свързано с по-добри и скъпи консумативи и разбира се по-висок разход. Когато човек е мераклия всичко е ОК. Тези коли са за хора, които искат да са малко по-различни, не карат щайги с компоти и домати от вили и села, ходят в свободното си време да разпускат лятото със сърфове, зимата са по ски, не ги притеснява факта като отидат на бензиностанцията че колата им харчи с 3 литра отгоре и най-важното, ако се кефат на колата си не ходят в ИТАЛСЕРВИЗ. Но това от мен са общи приказки, лично аз не мога да кажа нищо за двигателите, трансмисиите и окачването на тези коли.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default Хм

    Quote Originally Posted by navis
    и като седнал и покарал Алфата и.........любоффф ..та така...
    И аз така. Та скоро си говорим с един съфорумец, коментираме по-новите Алфи от нашите. Аз съм се прицелил в 156 и т.н., та от дума на дума стигнахме до извода специално за 155, че е едно от най-изгодните варианти за бг. Бърза, комфортна, размери, части, екстри, дизайн и всичко това за 4-5 бона, баси Е, добре за тези пари какви други алтернативи имаме, аз лично не виждам много?!

    ПП. Нищо няма да сменям май скоро, оня ден "ми" откраднаха 5000 лв.

  3. #18
    Запален алфист ALFA155Ts's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    443

    Default

    Е как бе краси що говориш простотии ся как да няма алтернативи ??? яяяяяяя виж на автокъщите кви хубаи фиестички има по 3800 92ра 1.1-мотор ..... пак за астри да не говорим супер БАЗИ има по 4-бона
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - няма я вече
    Alfa Romeo 155 1,8 8v T.spark - няма я вече
    Alfa Romeo 145 1.4 16v
    BMW 520i E39

  4. #19
    Запален алфист mikoasp's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Posts
    290

    Default

    Карай си "Верониката" приятел и не обращай внимание на хората около теб,които ти завиждат.И аз имам красавицата от 15-на дена.Още не сам я кръстил,но и истинското и име много ме кефи.Наслаждавай се на всичко което тя ти дава.Досега бях карал само френски возила.Реших да ги сменя с немски,но като видях красавицата се влюбих от пръв поглед.Приемам и мнението на всички колеги които споделят в този раздел.Желая ти дя си жив и здрав,и добре дошъл в голямото семейство на италианските автомобили
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 140HP 10.2001
    ------------------------------------------

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    222

    Default

    яяяяяяя виж на автокъщите кви хубаи фиестички има по 3800 92ра 1.1-мотор ..... пак за астри да не говорим супер БАЗИ има по 4-бона
    или Сеати, или некое Поло нали... Бе няма лошо, кой квото иска, само да не се праскат толкоз да ге! Иначе Опел е идеалната служебна кола, непретенциазна, йофтина и семпла поне за малките фирми.

  6. #21
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Всички мои приятели и познати съвсем лигично си смениха мнението за АЛФА РОМЕО . Те просто не бяха виждали отблизо АЛФА .Сега тези, които ми се смееха, най-искрено ми завиждат! Това е- хората на които държа, сега имат друго мнение за марката, а за останалите не ми пука!
    Карай си колата със здраве и да не ти дреме!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  7. #22
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Алфа Ромео е за хора, които искат да изпитват удоволствие от шофирането, за които динамиката, стабилността и чувството за сливане с машината са на първо място. Това не може да се обясни, който има сетива, го усеща. Не за първи път ще направя паралел с музиката- който не може да усети класическат музика, колкото и да му обясняваш, пак ще си предпочита Азис примерно. Не съм сектант или фанатик, дори не съм имал собствена кола- като изключим един Понтиак за 4 месеца в САЩ- но никоя друга кола не съм усещал като правена точно за мен дори само като седна в нея, освен Алфа Ромео.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  8. #23

    Default

    Аз съм нов във този форум защото само от месец имам 146-ца.
    Мога да кажа само че мои приятел много харесва Голф 3-ка но след като вече кара Алфата май си промени мнението

  9. #24
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Колега, martzaro, ама изобщо не им обръщай внимание на заблудените души Ще ти кажа нещо на теб и на тези, които не ме познават добре. Аз моята кола я имам от 2 години. Купих я с блокирал мотор и от тогава в такива приключения съм се видял. И въпреки, че парите които съм вложил в нея ще бъдат равни на парите за възможно най-перфектната 155-ца например (скоро и за GTV ). Аз не съжалявам за нито един лев Не съжалявам за нито една вечер, в която не съм излязал с приятели, а съм прекарал в гаража За нито един път когато съм си дал и последните пари за "мръсницата" и после съм нямал дори за билетче. Всички тези перипети и капиталовложения, ОБАЧЕ НЕ СА защото колата е Алфа и се чупи много. Ще ти кажа, че колата ми е от 1982 година и още е с оригиналните шарнири Кой друг курник, може да се похвали с такова нещо А колата е карана и то много. Кой друг курник на 24 ГОДИНИ са му здрави праговете, а? Опел, ли Голф? Аре да не споменавам марки и модели... Няма друг автомобил, друга марка, която да предоставя такова удоволствие от шофирането, от "диалога", който провеждам с Алфата докато я управлявам. Не мога да кажа на черното бяло. Има и отрицателни страни, но те само ме карат да си обичам колата все повече и повече. Какво по-голямо удоволствие след като съм си ровчил цял ден по колата и след това привечер да се разходя до някой голям, прашен и пуст площад Именно точно поради тази причина алфите не са коли за всеки Има хора, които харесват алфите. Има и такива, които е все едно да накараш прасе да яде с прибори за хранене - по-добре и да не се опитваш, че ако успееш ще съжаляваш цял живот . Алфа Ромео се купува със сърце не със разум и това е Който не е успял да проумее от веднъж тази философия, просто по-добре да не се мъчим да му отваряме очите, защото само ще си загубим времето.
    Alfa Romeo 75 24V

  10. #25
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    АМИН.Браво колега,мисля че повече няма какво да разискваме по тая тема.АЛФА РОМЕО НЕ Е ЗА ВСЕКИ
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  11. #26
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    и аз иска да кажа...
    АМИН!

  12. #27
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Re: Хм

    Quote Originally Posted by krasyb
    стигнахме до извода специално за 155, че е едно от най-изгодните варианти за бг. Бърза, комфортна, размери, части, екстри, дизайн и всичко това за 4-5 бона, баси :
    Остроугольная Alfa 155 появилась в 1992 году - время расцвета биодизайна. И если бы тогда машину рубленых форм представила, скажем, Toyota, то не избежала бы язвительной критики. Но Alfa Romeo никто не посмел даже упрекнуть - настолько высок престиж этой марки и авторитет итальянского дизайна. Через год 155-я заставила говорить о себе весь автомобильный мир, выиграв немецкий кузовной чемпионат - DTM. Чемпионом 1993 года стал Никола Ларини, по совместительству тест-пилот Scuderia Ferrari. На Alfa Romeo 155 V6 Т1 он не оставил "конюшням" Mercedes-Benz и BMW на их трассах никаких шансов…
    Во внешнем облике машины - сама агрессия. Увидишь такую в зеркале заднего вида - сразу уступишь дорогу…..

    Любить Alfa 155 можно по двум причинам: за красоту и за мощь. Alfa покоряет. Но нужно быть очень смелым человеком, чтобы купить такую машину. Alfa Romeo 155 рассчитана на фанатика, не обращающего внимание на ее недостатки и способного часами рассуждать о ее достоинствах…

    А пока я грезил, гонщики команды "Miller Пилот" увели у меня Alfa Romeo. Да, когда "угонщик" - вице-чемпион России, гнаться за ним пустое дело. "В небе над нами пролетел самолет" - вспомнил я, когда услышал ушераздирающий гул. Посмотрел в небо. Пусто. Оглянулся и увидел мчащуюся свише150, не меньше, Alfa 155. Своей "квадратной" аэродинамикой автомобиль буквально сотрясал воздушные массы. Выглядит машина очень агрессивно и в статике, а на хорошей скорости превращается в некое подобие Cу-27.

    Ето затова я харесвам. И други я оценяват добре.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  13. #28
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    В България се превръща в ходене по мъките-няма части,а тия дето се предлагат са боклуци.Следващата кола съм сигурен,че няма да е италианска само заради вносители-травестити
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #29
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa
    В България се превръща в ходене по мъките-няма части,а тия дето се предлагат са боклуци.Следващата кола съм сигурен,че няма да е италианска само заради вносители-травестити
    Колега да не си мислиш, че частите за Опел или VW са оригинални???
    Всичко де е резервна част е ментак и боклук , ако ще и да е за Мерцедес или Понтиак.
    Имам и Голф 3 АЕЕ и имам наблюдения за частите - все е същата история- все са оргиналдъ.Само от моргите оригинална част , ама само "много малко "амортизирана.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  15. #30
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by kris11
    Quote Originally Posted by virusalfa
    В България се превръща в ходене по мъките-няма части,а тия дето се предлагат са боклуци.Следващата кола съм сигурен,че няма да е италианска само заради вносители-травестити
    Колега да не си мислиш, че частите за Опел или VW са оригинални???
    Всичко де е резервна част е ментак и боклук , ако ще и да е за Мерцедес или Понтиак.
    Имам и Голф 3 АЕЕ и имам наблюдения за частите - все е същата история- все са оргиналдъ.Само от моргите оригинална част , ама само "много малко "амортизирана.
    Абе при други марки автомобили мога да си позволя да си взема различни части-от термостати Бер,през амортисьори Боге и то на поносими цени за разлика от на тия наште ,като вземеш предвид помпи Пиербург или Сименс-ВДО,и накладки Текстар примерно.А за италианските коли можеш да си вземеш консумативи и части-дърво "италиански" Е натам бия. И накрая да обобщя-притежанието на такава кола си е жива екзотика,затова те гледат като прецицало маче в сервизите
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •