Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 163

Thread: Екзотика, екстравагантност или лудост е Alfa Romeo

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Quote Originally Posted by bager
    Всички мои приятели и познати съвсем лигично си смениха мнението за АЛФА РОМЕО . Те просто не бяха виждали отблизо АЛФА .Сега тези, които ми се смееха, най-искрено ми завиждат! Това е- хората на които държа, сега имат друго мнение за марката, а за останалите не ми пука!
    Карай си колата със здраве и да не ти дреме!
    При мен се получи същата работа, даже тия дето псуваха италянките вече карат 156 и 145 Ма какво да им кажеш на селтаците те си знаят немски кошер и тва е друго за тех НЕМА
    156 V6 turbo

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София / Кюстендил
    Posts
    417

    Default

    Аз като исках да си купа 156, се чудех дали 156 или 320 2001г. Всички ми викаха " Копеле ти луд ли си? То се знае кое е автомобил, италянците не могат да прават коли, само св..ки и такива други глупости е да ама сега всички имат 156 на бекграунд на телефона и 320 некъде по папките
    156 V6 turbo

  3. #33
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default Философия

    Общо взето навсякъде можеш да се появиш с Алфа независимо от повода а и според мен е много по представителна заради откритата екзотика и прикритата агресивност.......

    п.с.
    Ама че философ се извъдих
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  4. #34
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default Re: Философия

    Quote Originally Posted by Yon
    заради откритата екзотика и прикритата агресивност.......
    :
    Да бе прикрита . Като я погледнеш в огледалото и ти казва дай ми път.
    И както си я карам виждам зависливи или много любопитни погледи, също и в огледалото виждм заглеждане въпреки, че е стар дизаин.
    Ама едно боксерче да мине покрай теб каква наслада за ушите.Невероятен звук.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  5. #35
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Абе пичове, май никой не спомена Гунди каква кола е карал, преди оня идиот със зила да му препречи пътя на Витиня .
    Гордея се, че карам същата марка кола като неговата.

    Бог да прости и Гунди и Котков! Това са били сърцати мъже.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  6. #36
    Запален алфист yo's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Stara Zagora
    Age
    40
    Posts
    350

    Default

    Ох, незнам, кво да кажа ама Алфата си е супер, нищо друго вече освен Алфа неискам да карам. А колко хора съм зарибил да си купят след 2-3 возенета. Досега не е имало човек, качил се в колата ми и да не похвали било то звука на мотора или дизайна или каквото и да било, но въпреки всичко ми викат ДА АМА АЛФА. Просто настъпвам Боксера до дупка и вече не се чуваме в купето или човека се замисля колко варви тая пущина или просто Стига, Стига, намали, еи вървяла тая кошница мама и да еба. Ей тва са мойте впечатления и на неуките.
    145, 1.6 I.E. Boxer
    Lancia Lybra 2.4 jtd 140+
    Subaru Legacy 2.5

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София, Борово
    Age
    46
    Posts
    142

    Default

    Тъй като отскоро имам алфата, още ми е смешно как като споменах на колегите в работа, че ще купувам Алфа и всички ме изгледаха като анатемосан.

    Цитирам първия: "Ти луд ли сииии. Земиси едно голфче двойка дизел та да ти е мирна главата. Части има, гори малко, Айде да не е двойка, тройка да е. От немското по здраво няма"

    Цитирам втория: "Мани ги тия боксери бе. Едва ли е 140 коня колкото пише /тогава щях да взема една 33-ка 16V/. Не само че се чупят двигателите постоянно, но и майстори няма в България, само ще съжаляваш" /подобни изказвания са коментирани много пъти във форума / А тия хора даже нямаха коли...


    А днес само цъкат с език и зяпат. Даже и един колега спечелих за каузата - 146 TS. Много е впечатлен от колата. Ама и тя си е хубава....

    Карал съм страшно много коли, имам и пежо 306, '97 пак със всички екстри без кожа, 1,6 мотор .......без коментар

    Дори и приятелката която е абсолютен аматьор но е карала повечето от моито коли е страшен фен на колата / а като се сетя че без малко да взема форд ескорт '97 /

    Следващата /дай боже повечко пари/ ще е пак от марката Алфа- само ще сменя модела. И го казвам абсолютно непредубедено.
    Alfa Romeo 156 '04 2.4 JTD M-jet

  8. #38
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Споко аз мобилизирах една колежка и един колега от работата за 147 (каквато вероятно ще ми е следващата) и очаквам до 1-2 месеца колегата да смени Корсата с 147.
    Абе Алфата се кара с мерак и се купува със сърце

    Разума клони към други категории коли
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  9. #39
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg
    Споко аз мобилизирах една колежка и един колега от работата за 147 (каквато вероятно ще ми е следващата) и очаквам до 1-2 месеца колегата да смени Корсата с 147.
    Абе Алфата се кара с мерак и се купува със сърце

    Разума клони към други категории коли
    като видя моята красавица и ве4е неможеш да спиш хихи
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  10. #40
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Quote Originally Posted by lyuli
    Quote Originally Posted by georgyg
    Споко аз мобилизирах една колежка и един колега от работата за 147 (каквато вероятно ще ми е следващата) и очаквам до 1-2 месеца колегата да смени Корсата с 147.
    Абе Алфата се кара с мерак и се купува със сърце

    Разума клони към други категории коли
    като видя моята красавица и ве4е неможеш да спиш хихи
    Не ме дразни, че ще ти предложа БАРТЕР и без това ми се кара JTD
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  11. #41
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg
    ...Не ме дразни, че ще ти предложа БАРТЕР и без това ми се кара JTD
    Накрая да не останат само Насо и Тиното с бензинки в тоя форум
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Кърджали
    Posts
    59

    Default

    И мене коко са ме бъзикали за Италянските коли не му се вижда края.Умния мълчи Глупавите продължават да ръсят бисери след бисери.И така общо взето.Трябва и да има такива хора та да се посмеем на сърце.
    AMD&ATI Любимите марки на един Маняк на Игри !!

    Alfa_Romeo 155 1.8 8v

  13. #43
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg
    Quote Originally Posted by lyuli
    Quote Originally Posted by georgyg
    Споко аз мобилизирах една колежка и един колега от работата за 147 (каквато вероятно ще ми е следващата) и очаквам до 1-2 месеца колегата да смени Корсата с 147.
    Абе Алфата се кара с мерак и се купува със сърце

    Разума клони към други категории коли
    като видя моята красавица и ве4е неможеш да спиш хихи
    Не ме дразни, че ще ти предложа БАРТЕР и без това ми се кара JTD
    ти си предлагай...... но няма кои да ти се върже хихих
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

  14. #44
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by A M D
    И мене коко са ме бъзикали за Италянските коли не му се вижда края.Умния мълчи Глупавите продължават да ръсят бисери след бисери.И така общо взето.Трябва и да има такива хора та да се посмеем на сърце.
    Както казва един приятел монтьор - Нека хората си къпуват немски бангии хем цените на италианките по-ниски, хем повече работа за мен
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  15. #45
    Болен алфист cvetelin's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ruse
    Age
    40
    Posts
    1,678

    Default

    нека да кажа и аз една смешка.
    преди някъде около месец може и повече, когато вече беше станало времето да ходя до германия и стекли се обстоятелства трябваше да купя кола за да докарам багаж към България, след голямо пулене в тва мобиле.де стигнах до извода, че ще взема най-евтината запазена и хуквам към България. Да обаче през цялото гледане на мобилето тайничко си мечтаех да си взема алфа ромео. Гледах гледах коли и когато стигнах до 156 и се спрях. Спрях да гледам други автомобили. И малко преди да тръгна споделям с приятели, че така и така ще вземам алфа ромео и те почват, ти луд ли си акъл имаш ли знаеш ли колко са скъпи частите и всичко онова което всеки един от нас е чул по адрес на Красавицата. Единя ми вика земай голф 3 части на моргата бол .. вземаш сменяш и караш другия вика земай тва ... абе всеки дава акъл. И така отидах в Германия .. не ми стигнах парите за 156 ама взеха 146. Няма да ви кажа с какъв кеф карах към България. Такова хубаво пътуване никога не съм имал. Когато се прибрах тук всички пак почнаха мнения и т.н. Преди 2 дни дадох около 700 лева за ремонт по нея. И те пак почнаха ако беше голф това онова. Да ама не е голф, а е АЛФА Обичам си я много и не ми пука колко пари съм хвърлил по нея

    Подкрепям напълно мнението на колегите : Италиянска кола се купува със сърце ... немска със акъл.

    Алфа Ромео
    ех. AR 166 FL 2.0 TS еx. AR 164 2.5 TD Super ex. AR 75 2.0 TS ex. AR 146 BOXER

Page 3 of 11 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •