Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Как се сваля централната конзола?

  1. #1
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default Как се сваля централната конзола?

    Колеги, имам изгорели крушки, и трябва да ги подменя, свалих частта м/у седалките, но другата не можах!
    Свалих горните духалки и развих шестограмите зад тях, извадих касетофона и шестограмите м/у двете части.
    Та кажете как става и какво пропускам?
    Благодаря.

  2. #2

    Default

    Махаш и врътките за климатика и под двете крайни има едни миниатюрни винтчета. които съвсем леко да си дръпнал ако ги забравиш, вече са изкъртени

  3. #3
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Махаш и врътките за климатика и под двете крайни има едни миниатюрни винтчета. които съвсем леко да си дръпнал ако ги забравиш, вече са изкъртени
    Бая дърпах но мислех че няма нужда да се свалят , че държат друго зад конзолата
    Пу, е утре ще ги доразвия и тях. Но не я свалих, а ако са изкъртени не би ли трябвало да излезне конзолата?
    Мерси!

  4. #4

    Default

    Е ако не си чул изпукване не са изкъртени... Общо са двата шестограма зад централната духалка, двата долу под продължението между седалките и тези две под крайните врътки.

  5. #5
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Е ако не си чул изпукване не са изкъртени... Общо са двата шестограма зад централната духалка, двата долу под продължението между седалките и тези две под крайните врътки.
    Свалих Я !...сега искам да сваля и километража и оборотомера...някакви скрити заигравки дали има там?
    Целта е оbновление на поиздрасканото от употреба и подмяна на крушки

  6. #6
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    сега искам да сваля и километража и оборотомера...някакви скрити заигравки дали има там?
    Не, само развиваш двата шестограма с No.5 и вадиш навън. Препоръчвам ти да си свалиш волана на най-долна и най-издърпана позиция, че може леко да ти пречи конзолката му.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #7
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Не, само развиваш двата шестограма с No.5 и вадиш навън. Препоръчвам ти да си свалиш волана на най-долна и най-издърпана позиция, че може леко да ти пречи конзолката му.
    Мерси отново на всички отзовали се!
    Ясно е че ще имам питанки и щ
    е пиша тук за да не пускам 1000-да теми.

  8. #8
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Всички лампи са подменени, конзолата е пребоядисана в черно , премахнах и гнусния махагонов пакет
    Утре километража и оборотомера са на дневен ред

  9. #9

    Default

    Дай снимка да видим конзолата как си я направил, че тая пластмаса е слабото място на интериора на тези коли - надира се заради измисленото си покритие като дъвка...
    Даже дали не е лошо да пуснем една тема, всеки да си покаже как се е "справил" със средната си конзола...

  10. #10
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Дай снимка да видим конзолата как си я направил, че тая пластмаса е слабото място на интериора на тези коли - надира се заради измисленото си покритие като дъвка...
    Даже дали не е лошо да пуснем една тема, всеки да си покаже как се е "справил" със средната си конзола...
    Мен покритието не ме озори, то се изми със коресилин
    Проблемно беше лепилото отгоре с което са лепили махагоновата селяния.
    Снимки по-късно днес!

  11. #11
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Е, снимки само на готовия продукт скоро, днес излезнах без телефон и апарат...
    Обаче нови два въпроса
    Причина пасажерския прозорец да се вдига от неговия си бутон но да не слиза и да е напълно оперативен от вратата на шофьора?
    И парното (бентилатора) ту работи ту спира..?
    Идей?

  12. #12
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Има ли нещо,което да работи в тази кола?
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  13. #13
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Причина пасажерския прозорец да се вдига от неговия си бутон но да не слиза и да е напълно оперативен от вратата на шофьора?
    Това ми се чине да е от копчето му. Разглоби, отвори, поизчисти го от мизериите, понапръскай го с WD40, сглобявай и пробвай какви си ги свършил.

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    И парното (бентилатора) ту работи ту спира..?
    Идей?
    Слаба връзка при бушоните, или при куплунгите на кабела на вентилатора, врътката или реостата му. Може да е от пластинките на самата врътка. Същия проблем го имам и аз на Пежото, но ме мързи да го правя.
    Може и да е от износени четки на електродвигателя, но ме съмнява.
    Last edited by b_angelov; 17-04-2011 at 21:21.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  14. #14
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Има ли нещо,което да работи в тази кола?
    Всичко работи, просто не е обръщано внимание и само е карана Като пример днес си смених и счупения водач на шофьорската врата сега е чук
    Следващата седмица влиза за ремъци,ролки и масла + пълен преглед на окачването и започва даването на газ!
    Няма да се побърквам, в крайна сметка съм я взел за градска и улична
    Което ме навежда на мисълта...купувам гараж на Дондуков или В.Левски (пресечката с Дондуков)

    ---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Това ми се чине да е от копчето му. Разглоби, отвори, поизчисти го от мизериите, понапръскай го с WD40, сглобявай и пробвай какви си ги свършил.



    Слаба връзка при бушоните, или при куплунгите на кабела на вентилатора, врътката или реостата му. Може да е от пластинките на самата врътка. Същия проблем го имам и аз на Пежото, но ме мързи да го правя.
    Може и да е от износени четки на електродвигателя, но ме съмнява.
    Toва с ВД-то го направих и беше безуспешно
    Прав си за бутона ще купя един и ще пробвам!
    При бушоните всичко изглежда тип топ! всички бушони и релета бяха извадени днес напръскани с контактен спрей и забодени обратно.
    Пластините на врътката изглеждат като нови пък и ако бяха те само определена скорост щеше да бяга.
    Следващия уиикенд купона продължава

  15. #15
    Младши алфист Parhelios's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Търговище
    Posts
    10

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Дай снимка да видим конзолата как си я направил, че тая пластмаса е слабото място на интериора на тези коли - надира се заради измисленото си покритие като дъвка...
    Даже дали не е лошо да пуснем една тема, всеки да си покаже как се е "справил" със средната си конзола...
    Да оспамя и аз темата. Моята конзола също е надрана, а като допълнителен бонус някакъв ароматизатор (предполагам) се е разтекъл върху нея. Сега има две симпатични нагърчени лентички и драскотини.
    Та мисълта ми е - след като махна покритието с какво мога да я покрия отново? До момента се сещам само за спрей или карбоново фолио. Не знам как ще се получи с фолиото - имам известни опасения, че ще вляза директно в темата "селски тунинг". Някакви други идеи?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V '99

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •