Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Температурен датчик! Проблем!

  1. #1
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default Температурен датчик! Проблем!

    Здравейте колеги,

    Вече няколко пъти докато шофирам забелязвам, че температурата ми както е на 90 градуса така за 2/3 секунди отива на 70. След още толкова време отива до към 60 полсе на 50, връща се до към 80 и хайде на 90. Не го прави винаги, но се случва често! Термостата е сменен и като я карам с закачена диагностика реалната температура си е 88/90 градуса. Дава ми като грешка датчик на температурата! Ще съм Ви благодарен, ако ми кажете кой точно е този датчик. Виждам един, който е на термостата, но не знам той ли е и дали е само един?

    Благодаря предварително
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Само 1 е. Смени го като ти прави проблем
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Благодаря много,колега.
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  4. #4
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr...solebulbs.html

    За обща информация.
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    http://www.alfa156.net/tech/bulbs/fr...solebulbs.html

    За обща информация.
    Линка или темата обърка колега модератор

    Колега хубаво е термостата да се смени заедно с датчика, но не е задължително разбира се добрата новина е че е на лесно достъпно място :
    Last edited by thecleaner; 14-04-2011 at 14:39.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Ако си пазиш стария датчик, сложи него.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  7. #7
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Линка или темата обърка колега модератор

    Колега хубаво е термостата да се смени заедно с датчика, но не е задължително разбира се добрата новина е че е на лесно достъпно място :
    Линка, линка.. Ето го верния

    http://www.alfa156.net/tech/fr_index...mperature.html
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  8. #8
    Запален алфист de4o's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Димитровград
    Age
    46
    Posts
    104

    Default

    и на мен ми се случи да мени темп. рязко оказа се че е запушена малката трабичка на термостата която е за обезвъздушаването и в термостата остава въздух което лъжи датчика на темп.
    98.ALFA 156 1.8 T.S. ALFA ROMEO 33 1.4 GT 1300 JUNIOR

  9. #9
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by TMAX View Post
    Здравейте колеги,

    Вече няколко пъти докато шофирам забелязвам, че температурата ми както е на 90 градуса така за 2/3 секунди отива на 70. След още толкова време отива до към 60 полсе на 50, връща се до към 80 и хайде на 90. Не го прави винаги, но се случва често! Термостата е сменен и като я карам с закачена диагностика реалната температура си е 88/90 градуса. Дава ми като грешка датчик на температурата! Ще съм Ви благодарен, ако ми кажете кой точно е този датчик. Виждам един, който е на термостата, но не знам той ли е и дали е само един?

    Благодаря предварително
    Този ефект може да се прояви и при наличието на въздушна възглавница в охладителната система! Не е зле да се провери и това.

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Този ефект може да се прояви и при наличието на въздушна възглавница в охладителната система! Не е зле да се провери и това.
    Почти сигурно е въздушна възглавница - първо провери това - продухай тръбичката, за която ти писа колегата по-нагоре. Има опасност и да ти се предава гарнитурата на главата.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  11. #11
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Ще се възползвам от темата на колегата не искам да отварям нова?
    Та значи ката загрее колата(малкиа и големиа кръг),не включва 1'ва(93ГРАДУСА) степен на вентилатора а си загрява за 2'ра(97ГРАДУСА)степен след като достигне 88 градуса си спира и така на ново.Некви идеи,на диагностика не можаха да ми кажат ниц?
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

  12. #12

    Default

    Сменяй датчик. Когато моя се прецака, започна да вкючва перката както му е кеф, докато някрая вдигна 110 градуса и чак тогава го взех насериозно. За малко да си хвърля двигателя, заради един датчик.

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Vanco View Post
    Сменяй датчик. Когато моя се прецака, започна да вкючва перката както му е кеф, докато някрая вдигна 110 градуса и чак тогава го взех насериозно. За малко да си хвърля двигателя, заради един датчик.
    Това че не включва 1-ва степен на колегата няма общо с датчика проблема си е изцяло в инсталацията на колата не в компютъра и прилежащите му датчици
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by barash View Post
    Ще се възползвам от темата на колегата не искам да отварям нова?
    Та значи ката загрее колата(малкиа и големиа кръг),не включва 1'ва(93ГРАДУСА) степен на вентилатора а си загрява за 2'ра(97ГРАДУСА)степен след като достигне 88 градуса си спира и така на ново.Некви идеи,на диагностика не можаха да ми кажат ниц?
    Намери някой с диагностичен софт дето мое да тества перката дали се пуска, т.е дали след като екуто пусне(ако) сигнал, дали той се приема нататък, като за всеки случай си дал кабелите на реостатите(предполагам че си с 2 ако си с 2 перки) на късо или просто си ги свързал с пластинка помежду им - ако първата степен се пусне, значи реостата е проблемен, ако не - жици, кабели, релета и прочее.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Бях на диагноистика,принудително се включва(демек човека нитиска бутана за тест на перка 1 и тя се включва,после 2,така нема проблем) на сама не ще,после ми каза,че термоса 1 степен бил на 97градуса да ама не,нали му викам,че до сега не е било така и той се опитва нещо да ме убеждава.Както отбеляза колегата съм с 2 перки и 2 реостата,кой от 2'та е за 1 степен-горния или долния?
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •