Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 84

Thread: Зарядно напрежение от алтернатор?

  1. #46

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Мултицета е калпав и това е истина, ама не той е проблема
    Какво стана!
    Той беше проблема за зарядното напрежение, за паленето проблема все още е мистерия... Изказаха се предположения, че като постои колата и пада налягането на тунджата и затова става така, не е ясно засега...

  2. #47
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Той беше проблема за зарядното напрежение, за паленето проблема все още е мистерия... Изказаха се предположения, че като постои колата и пада налягането на тунджата и затова става така, не е ясно засега...
    не думай

    за стартера, почистваш масите на двигателя и дебелите кабели от акумулатора до стартера и алтернатора. може и четките ти да са поизносени.
    точка

  3. #48

    Default

    Добре, аз това ясно, че ще го направя с чистенето и притягането на кабели, маси, столове и т.н. (стига да останат два часа свободни тия дни)... Обаче трудното палене става примерно веднъж от 5 паления и то е някакси тръгва рязко да върти и след една секунда прави едно-две много провлачени врътвания все едно, че мигновенно е паднал целия акумулатор и умира колата и пали... Сутринта в 7.30 на студа запали само като ме видя, че излизам от входната врата, а си мислех, че тогава ще се прояви като мръсница...

  4. #49
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    А тая простотия при мене я прави от по-голямо предварение, ама аз си я знам!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #50

    Default

    Хм... дали пък и при мен не е така тогава... Колата е с ремап купена (внесена от Италия) и наистина върви на змей за 1.2 - така, че може пък и нещо такова да се окаже
    Аз всъщност нямам ясна идея дали сега е почнала да го прави или си е била така отначалото...

  6. #51
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    За да не се вкарваш във филми, такава простотия се получава и от износени втулки на стартера.
    Симптомите са идентични.
    На студено върти, а на топло се замисля.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  7. #52

    Default

    Лошото е, че няма закономерност... Както и да е засега така пък ако е нещо сериозно то ще си покаже

  8. #53
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да, ако е от стартера ще почне все по-често да го прави. като ти омръзне, сваляш го, правиш му една пълна ревизия и си в джаза.
    точка

  9. #54

    Default

    Аз да кажа по темата, че вие се отплеснахте- зареждане 13.9 без консуматори на празен ход, 13.7 с всички консуматори на празен ход, в движение без сериозни консуматори от 13.8 до 13.9 държи. А акумулатора ми като не я паля 1 седмица и пада до 12,2В и колата пали, макар и да чувам, че върти по-бавно от нормалното.

  10. #55
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    Аз да кажа по темата, че вие се отплеснахте- зареждане 13.9 без консуматори на празен ход, 13.7 с всички консуматори на празен ход, в движение без сериозни консуматори от 13.8 до 13.9 държи. А акумулатора ми като не я паля 1 седмица и пада до 12,2В и колата пали, макар и да чувам, че върти по-бавно от нормалното.
    В нормата си.Питай си шапката.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #56
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Възможно ли е алтернатора да не зарежда добре и въпреки това лампата на таблото да не свети ?
    145 1.6 TS 1998 г.

  12. #57

    Default

    Quote Originally Posted by bemy View Post
    Възможно ли е алтернатора да не зарежда добре и въпреки това лампата на таблото да не свети ?
    може замерете я просто колко зарежда и готово
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #58
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    Ами замерих ,но с много неточен уред ,голям е обхвата и няма десетична точка ,показва 13 ,но колко 13 не е ясно .При недостатъчен заряд нали лампата трябва да светне ?
    145 1.6 TS 1998 г.

  14. #59
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    свети при липса на заряд. тоест когато напрежението на акумулатора е по-високо от това на алтернатора.
    точка

  15. #60
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    гр.София
    Age
    54
    Posts
    182

    Default

    14,2 V предполагам е добре за зарядно напрежение .
    145 1.6 TS 1998 г.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •