Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84

Thread: Зарядно напрежение от алтернатор?

  1. #1
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default Зарядно напрежение от алтернатор?

    Колко волта трябва да има на клемите на акумулатора ако зарежда нормално алтернатора и влияе ли се от това колко е разреден?
    Че на 146 нещо увехна акумулатора, сега се зарежда на домашно зарядно, но в колата същия показваше 13.4 волта след като го позаредихме малко да запали и да я приберем.
    Уф да допиша... на изгасен двигател показваше 12.2 волта преди паленето вързан.
    Last edited by morfius; 14-04-2011 at 20:33.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Типично за разреден акумулатор е 12.2 волта.
    13.4 пък е типично за преебан диод или фаза на генератора, но може и да е по-елементарно!
    Хлабав ремък или недобре контактуващи четки.
    Разбирай, че са на предела си на износване!
    Ако на плюса на генератора спрямо маса ти дава 900-1500 ома, означава , че намотката и диодите са си наред.
    Ако е по-малко значи имат проблеми.
    Ротора е в границите на няколко ома.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    morfius,а лампичката на таблото свети ли ти?
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  4. #4
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Светва в началото както е нормално, после изгасва.
    Пущинята още кара така, след едно зареждане доволно вкъщи на зарядно.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Питам за лампичката,щото моята от няколко седмици свети и то постояно.По-рано след запалване си изгасяше.
    Съмнява ме акумулатара,щото е някъв италянски и отдавна би трябваро да се е предал.Иначе пали от раз.
    На фичо акумулатора е 2г бош силвер s4 или s5 за около 150лв и като го чукна с мултисета показва 12.7-12.8в,а при запалена кола 13.4.Тоя на алфата показва 12.5 при откачен акумулатор,при запален двигател 13.2-13.3в.Което ме навежда на мисълта,че зарежда.Или лампта се е*ава или нещо електрониката го отчита,че си заминава и ме предупреждава,ама чак пък толкоз да и чувствителна е*ахти,не вярвам.
    Last edited by Kuker; 15-05-2011 at 01:28. Reason: *
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Алтернатора ти зарежда малко. 13.2 е слабо. За това ти свети вътре. Добър заряд е между 13.8 и 14.4.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Алтернатора ти зарежда малко. 13.2 е слабо. За това ти свети вътре. Добър заряд е между 13.8 и 14.4.
    14 волта или 14 и малко е нормално
    155 2.0 16v МY95 Sport

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Колко волта трябва да има на клемите на акумулатора ако зарежда нормално алтернатора и влияе ли се от това колко е разреден?
    Че на 146 нещо увехна акумулатора, сега се зарежда на домашно зарядно, но в колата същия показваше 13.4 волта след като го позаредихме малко да запали и да я приберем.
    Уф да допиша... на изгасен двигател показваше 12.2 волта преди паленето вързан.
    аз на твое място бих премерил и с друг уред и ако покаже същото, щях да сваля четките да ги видя как са и да почистя всички клеми.
    точка

  9. #9
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    аз на твое място бих премерил и с друг уред и ако покаже същото, щях да сваля четките да ги видя как са и да почистя всички клеми.
    Уреда до сега не ме е подвеждал ... ГДР производство професионално

    Всъщност питанката ми беше може ли заминаващ си и недозареден акумулатор да срине толкова зарядното напрежение.

    Колкото до четките и другите чарколя ... ако е нещо за ремонт ще му търся майстор.
    Но за момента търкаля така от както е пусната темата, като акумулатора определено е хахав - беше паднало под 5 градуса една от сутрините и запали с клизма, а от както е над 5 ... не е правил проблем.
    Чуденки всякакви...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  10. #10
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Алтернатора ти зарежда малко. 13.2 е слабо. За това ти свети вътре. Добър заряд е между 13.8 и 14.4.
    Това е верният отговор .

    13,8v - 14,2v без консуматори . С включени консуматори мощни като светлини , парно и други не трябва да пада под 13,4v при около 2000 об/мин което е номиналното за добър заряд на акумулатора .
    Акумулатора не трябва да събаря зарядния ток на алтернатора освен ако не е много разреден .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Престанете да обсъждате напрежение под 14 волта.
    Това е минало, някъде преди Москвич 412. След него говориме за 14.2-14,4 волта.
    До 14-13,8 при включени всички консуматори, казваме, че е приемливо.
    Под това е смукане на пръсти!
    Колев ме изпревари, щото два пъти си разглобих генератора, до като разбера, че ветерана ме е предал- показваше с един волт по-малко!
    Така, че юстирайте си урОдите!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ако на плюса на генератора спрямо маса ти дава 900-1500 ома, означава , че намотката и диодите са си наред.
    При мен дава 1800, това нормално ли е?
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  13. #13
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Да
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  14. #14
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Престанете да обсъждате напрежение под 14 волта.
    Това е минало, някъде преди Москвич 412. След него говориме за 14.2-14,4 волта.
    До 14-13,8 при включени всички консуматори, казваме, че е приемливо.
    Под това е смукане на пръсти!
    Колев ме изпревари, щото два пъти си разглобих генератора, до като разбера, че ветерана ме е предал- показваше с един волт по-малко!
    Така, че юстирайте си урОдите!
    Няма 155-ца 8 клапанова която да го потвърждава това!!!
    На празен ход с включени всички консуматори напрежението е далеч под 14 волта... Мерено е на една от сбирките ни (на 4-5 коли) и всички бяха... зле.... Невярвам и при другите (155 8в) да е по-различно...
    И не ме наплюваите сега ,че имам лабави връзки и тн... Електрически колата е дооста добре прегледана и даже са и направени някои модове за да е по-стабилно напрежението...
    Last edited by mimouzunov; 31-05-2011 at 23:29.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, никъде не съм твърдял, че на нашите кошници оригиналните динама са добри! Единствения начин да ги накараш да работят добре е да им сложиш външен реле-регулатор, който пък да се захрани по една особена схема.
    Тогава или хоро ще се кине или тупан ще се пука!
    Тоест или ще издържи на тоя режим или ще се скапят диодите, които са основните виновници заедно с реле-регулатора, дето си бае сам на себе си!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •