Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Проблем с работата на двигателя на бензин

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default Проблем с работата на двигателя на бензин

    Колеги имам проблем с работата на бензин няколко дни.Появи се едно прекъсване и забиване на муцуната.Първо си помислих,че бензиновият филтър е запушен и го смених,но ефект никакъв.Паленето когато е студена става много трудно и след като запали работи около 10 сек. започва едно прекъсване и загася.След като загрее на място работи добре,но като тръгна и при едно вкарване в малко по големи обороти/3-4 хил./ бензина не достига и забива предницата,като карам с по малко гас върви.
    На /метан/ няма никакви проблеми и при палене и при вървежа.
    Въпроса е дали е бензиновата помпа,а това с вакумното регулиране какво е все пак от там минава горивото
    Last edited by bocko; 15-09-2010 at 16:17.
    МЕТАН

  2. #2
    започва да се пристрастява hepo's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    41

    Default

    И аз имам същия проблем ...
    При първо палене сутрин винаги гасне. При пторо няма грижи.
    Докато е студена се дави, гарми някъде около изгодните коелтори. Като загрее бива.
    Аз бензинов филтър нямам - не е от там.
    Почистване на дюзи ми реши проблема с прекъсването. Смених и дебитомер ама не мисля че е от там. На диагностика се вижда как работят дюзите. Сложиаха ми клапа до рейката с цел да не връща горивото през вечерта но сутришното палене не се оправи.
    Ако караш дълги преходи на газ превключвай на бензин последните 10 км.
    Тествал съм доста добавки за дюзи - не вършат никаква работа, работа не бензин му е майката колкото и да не ти се иска.

    Как палиш на газ?
    Alfa Romeo 145 Junior '98 1.6 TS | Газ (Бардолини)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by bocko View Post
    Колеги имам проблем с работата на бензин няколко дни.Появи се едно прекъсване и забиване на муцуната.Първо си помислих,че бензиновият филтър е запушен и го смених,но ефект никакъв.Паленето когато е студена става много трудно и след като запали работи около 10 сек. започва едно прекъсване и загася.След като загрее на място работи добре,но като тръгна и при едно вкарване в малко по големи обороти/3-4 хил./ бензина не достига и забива предницата,като карам с по малко гас върви.
    На /метан/ няма никакви проблеми и при палене и при вървежа.
    Въпроса е дали е бензиновата помпа,а това с вакумното регулиране какво е все пак от там минава горивото

    колега провери си свещите
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Колега има ли проблем със свещите знай,че на гас/метан/ се усеща осезаемо/изпитал съм го/.То си почва едно прекъсване,гаснене,гърмежи,а аз нямам този проблем.
    При не работеща дюза:при една има прекъсване,при две вече съм по склонен да гасне като е на място,но в движение да забива чак носа,при три ммммм него пожелавам на никой

    П.П към колегата hepo Метановата ми уредба не е инжекцион и при средно положение на копчето на прекъсвача когато е студена веднага пали от раз и обръщам веднага на метан,иначе ако реша да запаля когато е студена пак става но при малко по продължително въртене.Разбира се избягвам тия операции като е студен двигателя,но като не работи на бензин няма как.
    Last edited by bocko; 03-08-2010 at 22:00.
    МЕТАН

  5. #5
    започва да се пристрастява hepo's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    41

    Default

    Със сигурност не е от свещите след като работи на газ!
    Почистване на дюзи пак да кажа ...
    Alfa Romeo 145 Junior '98 1.6 TS | Газ (Бардолини)

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by hepo View Post
    Почистване на дюзи пак да кажа ...
    Е да де ама защо да почваме от най-сложната процедура.Чел съм от колегите във форума,че с един 100 октанов бензин и продължително вкарване в обороти на магистралата вършело същата работа при някой.
    МЕТАН

  7. #7

    Default

    Здравейте , аз от скоро карам 146, 1.6 и също се сблъсках с този проблем,когато е студена. Просто натискам газта и глъхне все едно ще угасне , изчаквам 5 мин. да се качи малко температурата и се оправя , ма зимата тия 5 мин. ще са 15-20мин. Явно е често срещан проблем и сигурно има нйкой сервиз кадето знаят как да се процедира.Аз иначе съм само на бензин. Препоръчайте сервисче

  8. #8
    започва да се пристрастява hepo's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    41

    Default

    Ти ... си малко странен в смисъл 50лв струва почистване а ще изгориш бензин за повече
    Alfa Romeo 145 Junior '98 1.6 TS | Газ (Бардолини)

  9. #9

    Default

    Здравей колега...псимтомите и тва което казваш са досущ като моите,когато аз взех моята също имаше метан...и въпреки че два три месеца след като я взех е карах само на бензин и то хубав почна така с глъхнене губене на мощност все едно не и стига бензина и накрая спря и неискаше да запали ......или помпа при мен беше и двете и дюзи,откачете реиката с дюзите и завъртете на стартер при мен припикваше само а от там трябва да се лее бензин,може да подложите отдолу картон за да видите колко пуска,но първо е хубаво да се измери и налягането на помпата....но щом си с метан най-вероятно са дюзи и тва с бензина не помага пробвано......от 1 година я карам само със 100 октана и сега пак нещо се позапуши,ще трява да я водя на профилактика взе да прави мизериите сутрин студена паля аха да изгасне пак качва оборотите и т....след 2 минута е супер ама......а като изчистих дюзите и смених помпата ги нямаше тея неща....
    Успех!!!
    Alfa 145 1.4 t.s

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, първо според мен си провери копчето на газта и релето което прекъсва инжекторите. иначе ако няма проблем там - мерене на налягането на бензиновата, чистене на инжектори и проверка на двата температурни датчика- на въздуха и на антифриза.а това което си снимал, регулира налягането на бензина в рейката в зависимост от вакума в колектора.понякога му се къса мембранката и почва да тече бензин през вакумния маркуч в колектора което кара колата да се дави и клати оборотите.
    точка

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by hepo View Post
    Ти ... си малко странен в смисъл 50лв струва почистване а ще изгориш бензин за повече
    той ще изгори ама като си ходене някъде що да не го изгори...

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Kolev какво трябва да е налягането на помпата,а тоя вакумен регулатор на горивото как да се провери.При мен когато му изкарам маркуча с вакума няма разлика в работата на двигателя.Според мен този регулатор задържа горивото в рейката и като не държи си пада нивото на горивото.
    При загрял двигател пали веднага,но като постои около 10мин. се почва едно въртене,а нали знаете че боксерите подкачват гориво само при въртене на стартера.Това как ще си го обясните?
    Дюзите е ясно че ще се чистят.
    Вчера сутринта до работа отидох на бензин/ 15 километра/ без много юркане и без проблеми,но днес като се връщах пак я изрязох и при изрязването пак същата работа.На 2-3 скорост при 3500-4000 и забива муцуната и ако си надолнище да се пусне на скорост пали след около 10 сек.Е това не мога да повярвам че е дюзи на чиста помпа намирисва.
    Благодаря на всички отзовали се споделили проблемите си!!!
    МЕТАН

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тоя регулатор се проверява лесно. при запален двигател, от вакумното му маркуче не трябва да сълзи или тече бензин. като мериш налягането на входа на рейката, трябва да е 2,5-3 бара - това значи че регулатора работи. а бензиновата мисля че качваше до 6 бара или нещо от сорта. друго като идея може да провериш да не ти смесва горивата, да няма изтичане на газ някъде, особено ако имаш мистериозно намаляне на газта.
    точка

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    тоя регулатор се проверява лесно. при запален двигател, от вакумното му маркуче не трябва да сълзи или тече бензин. като мериш налягането на входа на рейката, трябва да е 2,5-3 бара - това значи че регулатора работи. а бензиновата мисля че качваше до 6 бара или нещо от сорта. друго като идея може да провериш да не ти смесва горивата, да няма изтичане на газ някъде, особено ако имаш мистериозно намаляне на газта.
    Смесване на горива няма.Проверил съм клапана държи,а всичко останало което каза предстои да се пробва и ще видим какво ще стане
    МЕТАН

  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако са прекъснали с реле помпата, първо го поогледай, да няма нагорели контакти, а след това се захващай с помпата. На рейката има едно късо маркуче, скрито точно зад динамото. На мене ми я правеше тая простотия от него.Просто пропускаше бензин и нямаше налягане в рейката. Трудно е да се хване, защото е на такова място, че в купето не мирише на бензин.Точно от него, сутрин палеше от втория път.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •