Results 1 to 3 of 3

Thread: диагностика, ламбда сонда

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default диагностика, ламбда сонда

    Здравейте колеги реших да направя диагностика на алфичка, понеже я карам 4-та година и не съм опирал до тази опция. Техника я закачи за компютърчето дадох на контакт и гледа, гледа .. каза че имам грешка от ламбда сондата. Изчисти я след което запалих колата и поработи на място 5 мин .. каза ми да дам малко газ .. и още някоя минута и повече не се появи грешка, но ми препоръча да сменя ламбда.
    Преди да го направя реших да споделя и да попитам за второ мнение. Може ли да е записала грешка примерно от това, че преди това сменях бубината и не бях вкарал добре едната лула преди да стегна пластината на която са закрепени.

    Оборотите ми са стабилни, когато дам рязко газ малко заглъхва, но е така от както я имам.

    Бихте ли препоръчали ламбда, която да върши работа и да не е оригинална. Парите в България са дефицит, а и горивото
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    може и от това да е дала грешка. ако искаш да си сигурен дали има проблем в нея, трябва да намериш хора които знаят какво правят и какво да гледат и да я закачат на осцилоскоп а и да ти проверят дебитомера щото и той е замесен в играта.
    точка

  3. #3
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    може и от това да е дала грешка. ако искаш да си сигурен дали има проблем в нея, трябва да намериш хора които знаят какво правят и какво да гледат и да я закачат на осцилоскоп а и да ти проверят дебитомера щото и той е замесен в играта.
    От 3000 км съм нямал грешка т.е. от лятото. Предполагам, че е от горивото, а може да е и от друго:
    Вече 3- години ми дават въздушен филтър малко по- широк от оригиналният с 2-3 см и аз го натъпквам в кутията (само веднъж мерих и го изрязах по краищата) и вероятно като се замърси малко и ... Така, че много комплексни са факторите .. да не говорим, че бензина от Лукойл е под 95 октана, а мин. за нашите коли е толкова препоръчително .. именно от това зависи детонацията в горивният цилиндър.
    То ацетон четох, че имало повече в него понякога и тн.

    Важното е че за сега няма проблеми.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •