Results 1 to 8 of 8

Thread: Ремонтен Кит или Нов Вариатор за 156 , 2.0

  1. #1

    Default Ремонтен Кит или Нов Вариатор за 156 , 2.0

    Здравейте,

    Скъсах ремък на Алфата, сменяам 8 клапана, ремъци ...и исках да сменя и Вариатора понеже колата тракаше ужасно. На всяка бензиностанциа ме питаха дали дизел да зареждат. Стигна се до извода след известна главоблъсканица че проблемат е износен вариатор. Земах един втора употреба за 40лв, но ми казаха че има липсващи елементи а и шайбата му е износена така или иначе. Сега въпросът е дали да взимам само кит, но ми казаха че изкарва към 1000 км и почва да трака. Така ли е? Има ли смисъл да взимам кит или да търся нов. Спешно се имам нужда от компетентно мнение на някои минал по този "трънлив" път.

    Пс. Някакви идеи за места от където да купя евентуално едното или другото

    мерси

  2. #2
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    В зависимост от това колко е износен вариатора, толкова по-бързо ще се разтрака след като смениш шайбата и пружинката вътре в него...

    Дали ремонтен кит или нов вариатор можеш да си купиш от Т&N, АХМ-Ауто итн...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  3. #3
    Запален алфист Bubuto's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Posts
    147

    Default

    Привет колега и жалко за скъсания ремък.Мисля,че варианта за ремонтен кит не си заслужава, наистина тракането изчезва за кратко в зависимост колко зле ти е вариатора. Тук ги има и двете възможности:
    http://alfisti.bg/?step=module_actio...5&lang=2&order[]=price
    Поздрави и скорошно завръщане на пътя.

    ---------- Post added at 13:43 ---------- Previous post was at 13:42 ----------

    ....упссс колегата ме изпревари!

    Alfa Romeo 156 1.6 16V Twin Spark
    .:: My PRECIOUS ::.

  4. #4
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Сменял сьм на няколко колеги и е имало ефект от ремонтния кит,неЗнам колко километра са минали,но сьм имал и недьлготрайни ефекти.Моето мнение е да си сложиш нов вариатор и да не се Занимаваш с глупости.Ефекта от по тих мотор е направо супер.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Пазарджик
    Posts
    65

    Default

    С ремонтния комплект изкарах около 1000 км.Сега пак трака.Ама 400 лв си е цифра за нов вариатор,та още не съм го сменил.

  6. #6
    алфист младеж Stefo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Аз с ремонтния кит даже и 1000 не изкарах.
    Пак почнаха да ми викат колегите алфисти - добре върви JTD-то
    146 1.6 TS '00
    156 2.4 JTD '01

  7. #7
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default кит

    С ремонтния комплект изкарах на тих режим 2-3к км и после пак хрущящия ефект на трактор Булгар ТК-80; всеки кой я видеше мислеше че е дизелак. Накрая Ферариста ми даде нов вариатор и сега мърка кротко, особено като я пусна на свободна не се чува че работи колата.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  8. #8
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Smile

    Моя съвет е НОВ ...
    Quote Originally Posted by Xtrime7 View Post
    Сменял сьм на няколко колеги и е имало ефект от ремонтния кит,неЗнам колко километра са минали,но сьм имал и недьлготрайни ефекти.Моето мнение е да си сложиш нов вариатор и да не се Занимаваш с глупости.Ефекта от по тих мотор е направо супер.
    Еми да моя комплект точно ти го смени като ми каза , че може утре да се разтрака може и 1000 да мина пък даже не помня колко минах докато почна да ме бъзикаш пак за JTD-то

    Quote Originally Posted by Stefo View Post
    Аз с ремонтния кит даже и 1000 не изкарах.
    Пак почнаха да ми викат колегите алфисти - добре върви JTD-то
    Хахахах ми да редовните приказки на Xtrime7 като се видим са "еее , че тя за JTD много тихо работи бе"

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •