Results 1 to 9 of 9

Thread: 166 2.0 TS

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    14

    Default 166 2.0 TS

    Здравейте, Не искам темата да се превръща в поредния Бензин - Дизел спор имам конкетни факти и въпроси към тях и ще се радвам колеги с такива автомобили да помогнат с мнение.
    имам възможност да взема такава кола и съм пред голяма дилема защото:
    1) Двигателя бил слаб за такава кола - да ама аз не я взимам да се гоня по светофарита а да ми е удобно като ме вози, защото карам предимно извън градско.
    2) Гори много тзашото двигателя не е достатъчно мощен за това купе - Колата е с газов инжекцион и имайки предвид т.1 мисля че си заслужава повече от гледна точна на икономичност, от моята кола в момента която 2.3 150 коня.
    3) Поддръжката е непосилна за човек с нормани доходи но имайки предвид 1) и 2) се надявам да не се налага често висене в сервиза, като добавя че карам по около 10-15 000 км на година... Дори и да са 20 в момента обслужването на личния ми автомобил е 150 лв с хубаво масло и филтри. Много повече ли е на тази Алфа?
    Другото което искам да попитам. При БМВ например както и при по старите Мерцедеси човек може да добавя екстри които в колата ги няма сравнително лесно. Да речем ел щора или салон с подгрев и т.н. Как стои този въпрос при 166 защото ми се иска да сложа някой екстри които към момента колата няма. Например кожа с подгрев, чейнджър, круиз контрол за ръчна скоростнакутия, щори на задните стъкла и т.н, евентуално боди кит но нещо изчистено тъй като става въпрос за новата маска.
    Благодая!
    Mercedes C230T 2.3 Elegance 97' - Лодката на дядо!

  2. #2
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Колега, моето скромно мнение е, че колата е хубава и ГИ е добро решение. Обаче в никакъв случай не е евтина. 150 лв може и да ти стигнат за масло и филтри, но доброто обслужване включва и други неща (ремъци, ролки, обтегачи и т.н.).

    Ходовата част също трябва да се поддържа и там частите струват едни пари. Не мога да ти кажа скъпо или евтино, защото всеки има различно разбиране за тези понятия. Най-добре можеш да се ориентираш за цените тук: ЦЪК

    Не разбирам какво имаш предвид под "човек може да добавя екстри които в колата ги няма сравнително лесно". Кожата с подгрев върви със седалките, така че за да я добавиш, трябва да смениш целия салон.

    За круиз контрола е писано из форума - пусни търсачката и намери темите. Доколкото разбрах от писаното в тия теми, някои екземпляри са подготвени и става само със смяна на лоста за мигачите с прилежащите му превключватели.

    За щората на задното стъкло трябва да погледнеш дали кората има съответния процеп. Има и едни кукички на тавана, за които се закача щората като я вдигнеш - трябва да видиш може ли да се сложат и как. Ел. щора не съм виждал и нямам представа има или няма, може или не може.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колега,
    най удачно е дизел щом ти трябва извънгадско според мен. Само за масло и филтри сумата е същия порядък. Аз навъртях 11000км без да сменям и доливам, скоро ще сменя всички филтри и маслото - маслото е за 15000км. Ако е сносна и си я гледаш може и да не харчиш образно казано по нея. Двигателя е добър за купето и е доста пъргава. Някои от изброените неща лесно се допълват. Като се има в предвид, че круиза в някои серии е фабричен а на други е окабелен само трябва да се сложи ръчката и да се свърже. За чейнджъра мисля че всички са окабелени и остава само да се намери устройството -което е доста трудно. За салона с подгрев немога да кажа както и за боди кит.
    За щора на задното стъкло мойта е с фабрично такава и незнам лесно ли се слага.
    Дано съм ти бил полезен с нещо.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    14

    Default

    Колег, дизела е по добрия избор но аз не карам толкова максимум 15000 км на година свръх сили и затова се спрях на варианта с газ. Все пак 6 х 2,40лв = 14,40 а 10 х 1.20 = 12,00 и това е при заниженаконсумация на нафта. Това както и по скъпата цена ан дизеловият автомобил ме спира от покупката. А и съм чувал че технически погледнато поддръжката на дизелов автомобил е по скъпа от колкото на бензинов. Но все пак сизависи и от това колко е читрава колата де. Но тази Алфа ми идва на много добра цена директно от италия - около 8К за новата маска мисля че е доре . При разумна експлоатация се надявам да нямам кой знае какви проблеми и затпова и пуснах тук темата за да поясня как точно ще експлоатирам колата. Надявам се колегата leshoiad да се включи в дискусията имам му респект и от други форуми!
    Поздрави
    Mercedes C230T 2.3 Elegance 97' - Лодката на дядо!

  5. #5

    Default

    Аз съм доволен от 150-коньовия TS двигател - за 3год. и около 30 хил.км не ми е правил никакви проблеми, гори нормално масло и не смятам, че мощността е малка.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #6
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by dan3ata View Post
    Колег, дизела е по добрия избор но аз не карам толкова максимум 15000 км на година свръх сили и затова се спрях на варианта с газ. Все пак 6 х 2,40лв = 14,40 а 10 х 1.20 = 12,00 и това е при заниженаконсумация на нафта. Това както и по скъпата цена ан дизеловият автомобил ме спира от покупката. А и съм чувал че технически погледнато поддръжката на дизелов автомобил е по скъпа от колкото на бензинов...
    Колега, казах ти, че колата е добра въпреки че карам дизел. Прав беше, че не бива темата да се превръща в поредния спор бензин/дизел. Познавам колеги от форума с бензинови 166 и са доволни. Виждам, че си харесал кола, провери какви ще са ти разходите по нея и ако те устройва - скачай.

    За разхода на дизела не си прав - моята ми дава 6 на извънградско и никой не ме изпреварва, т.е. може и надолу. Това за поддръжката са остарели разбирания, при тия мотори нещата са горе-долу изравнени, освен ако на дизела не му пръдне турбината.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dan3ata View Post
    ... в момента обслужването на личния ми автомобил е 150 лв с хубаво масло и филтри. Много повече ли е на тази Алфа?
    Колега, аз карам 166 дизел, туинспарка ми е 16 клапанов, ама на 155. Нека ме поправи този,който смята че бъркам, ама има ли някой дето да се оправи със 150 лв поддръжка на година...? Уточнявам - тука не става въпрос колата да се движи, а да е перфектна,както подобава на добра кола. Тъй че всичко зависи от екземпляра,на който ще попаднеш - съвсем спокойно може да те разори за три месеца.И това не е само при алфа. Успех и късмет!

  8. #8

    Default

    Аз имам такава двулитрова и е вече на година и половина при мен. Също я използвам главно за извънградско и не съм състезател.

    В моя случай, най-често пътувам София - Карлово - София. Когато пътувам през "Подбалканския" път, за 150км (~17км инерция), при средна скорост ~90км/ч разхода ми е около 6.7-7. Ако обаче я понатисна малко, разхода стига до 7.5.

    Когато обаче реша да пътувам през магистралата, средната скорост е 130-140км/ч. Там разхода вече се качва на 8.3-8.5.

    Надявам се да съм ти помогнал с тия цифри относно разхода. Това което имам предвид е че извън града, разхода лично според мен е напълно нормален. Предполагам има дизели, които горят по-малко, но ако ще купуваш такъв тип автомобил, не мисля че трябва да издребняваш за литър-литър и половина.

    Виж обаче, в града разхода е в големи мащаби. Няма да го коментирам. Само ще кажа че много, много рядко използвам колата в града. Не само заради нервите по чакането, а и заради самия разход.

    Относно поддръжката, аз също правя по около 10хил. км. на година. Заедно с каско, данък и смяна или покупка на части, грубо на година ми излиза около 1200лв. Това като се има предвид, че колата за мен не е толкова важна и не се опитвам да поддържам абсолютно всичко. Демек ако се вманияча, предполагам ще хвърлям по 2000лв на година.

    Така че ти си направи сметка. Моето мнение е че разхода е напълно поносим. Поддръжката обаче убива цялата любов. Аз също в началото преди да я взема имах планове да я поддържам, да добавям екстри. Уви, живота е несправедлив и не остават пари за екстри след като покриеш най-важното.

  9. #9

    Default

    Разход на V6 2.5 24V. Колата се кара от мен с леко спортен стил всеки ден. С 2 думи ходя си на работа с нея и обикалям насам натам. Има да и се премахне катализатора и да се смени една лула и може да поспадне още малко.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Photo0166.jpg  
    Alfa Romeo 145 JTD & Audi A4 B6 1.8T quattro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •