Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23

Thread: Съвет за покупка на Spyder

  1. #16
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Странно ... колите който си избройл не са от най-ефтините а нямаш пари да я подържаш?????? О_o или ще си дадеш и последните стотинки да можеш да купиш нещо готино и скъпо а после с какво ще го храниш и глезиш ? Естествено, че като си взимаш кола ще си отделиш 1-во 500 лева само за основните консумативи да смениш да я обслужиш 2-ро още толкова за всеки случай ако излезне някъкво проблемче.Няма кола която да не се чупи.А това, че алфите били чупливи и незнам си какви го говорят хора който никога не са имали алфа или са си купили най-мърлявата алфа и са го прецакали и като почне да му се разваля "мани ги тия алфи"... Ако си мислиш, че на z3 и останалите бмв-та ще сипваш само масло и бензинче жестоко се лъжеш.Да не си мислиш, че тяхните подръжки са по ефтини ? Пък и хубаво ефтино няма.Хората тук не ги гледай колко дават хората тук си обичат много алфите и са готови да дадът и повече за тях.
    И все пак ако намериш такава кола дето само бензин и масло иска пиши и тук и ние да си купим и да се отървем вече от тия "счупени" алфи

  2. #17
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    За 3 години от както Spider-a е в България по него освен нормалното обслужване масло, филтри и ремъци са сменени само дебитомер (който си е консуматив за T.S.) и маншон на вътрешно каре. А колата вече си е доста над 140 000 км и този месец стана на 12 години. Ако е подържана и гледана няма ядове. Вярно не купувана от БГ и не е струвала 5 хил. Италиянските коли се чупят защото попадат на хора които или не знаят от къде се проверява маслото или за тях най-доброто масло струва 3лв литъра... А ако идеята ти е само за кабрио, бягай от Z3, по-добре за тия пари едно Е36, а за двойно по-малко Пежо 306, така ще имаш пари и за ремонти .
    P.S. Spider-a определено не е кола за всеки ден.

  3. #18
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Задължително при спайдера провери гюрука в какво състояние е , как се затваря и отваря (направи 2-3 отваряния и затваряния)
    Има такива с ръчно и такива с автоматично (с автоматично е жълтия на колегата например - гледах го във Вентура -кефи ме жълтия цвят на спайдера)
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolov View Post
    Странно ... колите който си избройл не са от най-ефтините а нямаш пари да я подържаш?????? О_o или ще си дадеш и последните стотинки да можеш да купиш нещо готино и скъпо а после с какво ще го храниш и глезиш ?
    E какво те очудва в това..? В БГ това е нормалното отношение, а другото е балъщина и простащина
    Нормалното е да имаш HTC за 2 бона и да не можеш да си платиш сметката за телефона от 20-30 лева, нормално е да караш кола за 50 бона и да си и сложил "обикновена газова", на която да сипваш за по 5-10 лева макс и т.н. Такъв е стандартния манталитет на българина, няма нищо странно...

    Аз затова казах, че трябва човек да се понаучи и да кара и да поддържа, за да прецени след това дали "неговата" кола е алфа или голф...
    Иначе после ще викаш "Еба си боклука е тоя туйнспарк, сипах му масло М10Д и блокира мотора, тия алфи са пълен боклук, никога вече алфа..." (Реален случай!)
    Last edited by badmadafaka; 21-04-2011 at 14:04.

  5. #20
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Задължително при спайдера провери гюрука в какво състояние е , как се затваря и отваря (направи 2-3 отваряния и затваряния)
    Има такива с ръчно и такива с автоматично (с автоматично е жълтия на колегата например - гледах го във Вентура -кефи ме жълтия цвят на спайдера)
    Признавам аз бях . Напълно съм съгласен с това, че преди да вземеш Spider трябва да провериш как е механизма на покрива, защото особено при автоматичните покриви се появяват доста често проблеми.

  6. #21
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Първа кола алфа ,че и кабрио -уважавам смелите и амбициозни хора дето не се задоволяват с кво да е,но да тропнеш 5-6 бона за първа кола трябва да си бая гъзар.Като гледам колите на довчерашните лапетии пред блока колко ги очукаха за нула време ,ми се ще да не причиняваш това на някой красив спайдър.

  7. #22
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Карал съм и Алфа и Z3. За кеф, предполагам, че трябва сам да се качиш и да прецениш, аз лично предпочитам задното.
    За поддръжка мога да уверя всички по-горе изказали се, че Z3 в никакъв случай не е по скъпо от Алфата.
    Имай предвид обаче, че за читаво Z3 с приличен двигател ще трябва да се изръсиш доста повече от колкото за Спайдър. Да не говорим, че кабриото само по себе си изисква доста повече грижи и в тоя ред на мисли, средства...
    Според мен за първа кола е по удачно да си избереш нещо друго

  8. #23
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Карал съм и Алфа и Z3. За кеф, предполагам, че трябва сам да се качиш и да прецениш, аз лично предпочитам задното.
    За поддръжка мога да уверя всички по-горе изказали се, че Z3 в никакъв случай не е по скъпо от Алфата.
    Имай предвид обаче, че за читаво Z3 с приличен двигател ще трябва да се изръсиш доста повече от колкото за Спайдър. Да не говорим, че кабриото само по себе си изисква доста повече грижи и в тоя ред на мисли, средства...
    Според мен за първа кола е по удачно да си избереш нещо друго
    Е то аз като гледам и читав спайдър след 2000 г с 3,0 или 3,2 двигател си струва колкото Порш Бокстер почти Иначе за малкия двигател на Z3 ( над 10 хилки не броя удрани и умрели за по 7- - да много по дебело ще излезе Z3 отколкото GTV спайдър с 1,8 или 2,0. Та въпроса е вече до препочитания за дизайн, задно-предно като в никакъв случай не казвам , че БМВ-то е лошо
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •