Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Съвет за покупка на Spyder

  1. #1

    Default Съвет за покупка на Spyder

    Здравейте, на всички !
    Казвам се Лоренцо и съм от София,19 години.Харесал съм си Алфа Ромео Спидер 2000 година 155 hp,но има един проблем искам честен отговор.
    Наистина ли се чупят много,смисъл разхода ви за подружка на тази кола за 1 година средно колко е? Не питам дали си заслужава,защото отговорът е положителен това е ясно,при мен проблема е финансов.Моля честни отговори,искам я тая кола разполагам с парите да я закупя,но след това ако се чупи много просто подръжката няма да мога да я изплащам и ще трябва да ми седи пред блока.
    Благодаря предварително
    Last edited by diapper; 19-04-2011 at 22:14.

  2. #2
    започва да се пристрастява freekyou's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Димитровград
    Age
    32
    Posts
    97

    Default

    Много общо си го задал въпроса, няма коли които не се чупят всичко зависи вече от късмет, състоянието на колата и тн..
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD + Remap

    http://vbox7.com/play:74e1033b0c

  3. #3
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Всяка кола е различна. Може и да не я поддържаш, може и да ти се наложи да смениш цялото окачване и основен ремонт да направиш. Толкова млад и зелен (като мене ) не се хвърляй в изплащане на кола, ако нямаш излишни пари. Освен парите за закупуване, трябва да можеш винаги да отделиш и за извънредни ситуации. Много хора покрай мен хвърлиха едни пари за някаква тъпа гъзария и полсе събират за бензин или колите им стоят пред блока от безпаричие.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #4

    Default

    Ами ще си го кажа честно,една блага дума не съм чул от никoй специално за Алфа Спаидер,нито една.Вс казват ти си луд по-добре си вземи бмв Z3,мазда мх3,5,и изобщо другите марки от горе-долу този клас.Но обаче алфата ми харесва най много.Та въпроса ми е има ли някакво специално отношение точно към това купе на алфата,тоест има ли специфични проблеми за които трябва да знам това ме интересъва.Защото ако взема Z3,едва ли ще се наложи да правя друго освен да сипвам бензин,и чат път маслото..докато при алфата или това което чъвам и чета е съвсем друго..то не са носачи за 1000 лева,окачвания незнам си още какво общо взето нещо които 80% се счъпват при карането на този автомобил.
    Неискам да дам 5-6 000 лева за кола,и след това да хвъря още 4-5 за да я стегна..едва ли някои тук бил оплюл марката,нямам и това намерение самият аз станах фен,но въпроса ми е чисто ФИНАНСОВ както казах,ако взема алфа спидер 2000 в добро състояние има ли голяма вероятност след 2 месеца да хвърля още 3-4 за да може да я подкарам..иначе е уникална
    Last edited by spe4elist; 19-04-2011 at 21:42.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Lorenco View Post
    ако взема алфа спидер 2000 в добро състояние има ли голяма вероятност след 2 месеца да хвърля още 3-4 за да може да я подкарам..иначе е уникална
    Каквато и кола да вземеш, тази вероятност си я има. Няма бмв, мерцедес, мазда. Всичко е до късмет при покупката на автомобил на старо.

  6. #6
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Ако мислиш че бмв-то ще ти излезе по-евтино откъм консумативи се лъжеш, като цяло подръжката не е евтина, но си и зависи на какъв екземпляр ще попаднеш внимавай и задължително преди да вземеш каквото и да е диагностика в сервиз който се занимава специално с марката за да ти кажат колко всъщност ще ти излезе инвестицията
    Успех!
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  7. #7
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Преместих темата в правилния раздел.Колега прочети темите в раздела 100% ще отговориш на въпросите си
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  8. #8

    Default

    Благодаря за отговорите.
    Прочетох,и ми стана лошо направо.Повечето хора са дали по около 3-6 хиляди лева за ремонти на колата за 1-2 години,което е непосилно за моя джоб,впредвид годините ми и това че ми е 1ва кола.Едно 70% от хората са дали хиляди левове за ремонти,но щом имат да дават,и аз бих.Но аз нямам така че май ще се ориентирам към някоя скапана кола,и всеки път като видя Спъдер и ще ми се свива сърцето..Успех на всички

  9. #9
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Щастливец , отърва "дървото".

  10. #10

    Default

    Няколко неща от мен:
    - това не е кола която да ти е първа;
    - наистина трябва да си готов да харчиш немалка сума пари по нея ако искаш всичко да е 6+; така са алфите и това е една от причините продажната им цена да е без пари в сравнение с това което получаваш като екстри и мощност;
    - няма и да чуеш добра дума за алфа от хората с които си говорил, защото те ценят други качества в една кола, които никоя алфа не притежава (за това пък си има една немска марка дето ги има всичките);
    - правилно си се отказал - купи си нещо друго, понатрупай опит не само в карането но и в поддържането на една кола (въпреки, че специално за тая и в карането трябва да си си опитен според мен); и ако все още ти се кара алфа след 3-4 години, пак питай тук...
    Успех с търсенето и да се похвалиш какво си решил да си купиш.

  11. #11

    Default

    Що плашите момчето не мога да разбера? Еле пък на BMW Z3 или Мазда MX3, MX5 е по-ефтина потдръжката, особенно ако са на цената на Алфата. Потдръжката на Спайдъра си е направо без пари в сравнение с тези....
    Лоренцо, карай я в някой от сервизите рекламирани тук, ако е с добра диагноза я взимай щом ти харесва. Покупката на каква да е кола втора употреба води след себе си разходи, особенно към "екзотичните" модели които си се насочил, а дали са големи или малки си е до късмета .
    Last edited by Доко; 20-04-2011 at 01:01.

  12. #12

    Default

    Ами,проблемът е че аз съм от София пък момчето дето я продава е от Пловдив и края на седмицата ще пътувам на там да я видя.Аз имам момче в София които се занимава само с италиански коли,но в Пловдив нямам познати,ако може да препоръчате сервиз там да я погледнат ще е супер.Колата е от частно лице,не е от автокъща което си е в плюс.Гаражна е,човека я е карал предимно лятото,и твърди че е в добро състояние,пък ще видим.
    Благодаря на всички,ако я взема ще постна снимка

  13. #13
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Абе кво се шашкаш. По ефтина е за потдръжка от Z3 със сигурност. Предните носачи са като на 145 и са без пари. Двигател да се прецака - пълно с двигатели ТС, познати са на майсторите на алфа. Задно окачване - мултилинк, там е по скъпичко но си има цака и излиза по тънко. Първоначалното обслужване - задължително отиваш в сервиз изброен в раздела с клубни сервизи или такъв редовно правещ алфи за да си сигурен , че правилно ще зацепят ремъка . Първоначалното обслужване не е ефтино - ремъци, ролки , масло приготви едни 400-500 лева. От там нататък е късмет. Най-важното преди да правиш каквото и да е питай във форума и ходи на читави майстори - тези коли страдат най-много от това , че се "правят" от калпави майстори невиждали алфа - оправят едно и разбъзикват 5 неща и после хората викат , че колата им виновна. Като цяло характерното за спайдера е че поради спецификата му е много вероятно да е на малко километри и потдържаш ли го с редовна смяна на масло и консумативи може да ти служи дълго.
    въобще като на всяка друга кола - гледаш добре като купуваш, обслужваш правилно и ...късмет.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  14. #14

    Default

    Да не би случайно ей това да е спайдера:
    http://www.cars.bg/u310848
    Може някой колега от Пловдив да ходи да го види дали е читав, който повече ги разбира алфите от тебе... Този на снимките изглежда добре с някои малки коментари, като например сребристата рамка около стъклото, надписа "V6" под мигачите и фЙешАн антената...
    И пак да ти кажа, ако не си опитен драйвер (а не се обиждай ама на 19 няма как да си) помисли хубаво и ако можеш покарай малко такава кола... Съвсем различно е оперирането на това от "голф"-а примерно...

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Горна Оряховица
    Age
    43
    Posts
    117

    Default

    1. Хората,които ти казват лоши неща за италианските коли или не разбират или карат САМО ТРОШКИ в пълния смисъл на думата!!!Тя фирмата е една-ФИАТ,ма това Фиат,Ланчиа,Алфа,Ферари.Ми тя Алфата скапана,ма то и Ферарито и то скапано,нали е на съшата фирма...!
    2. Същата година BMW-Z серия и Мазда поддръжката им е по-скъпа с много пък не е тоя кеф!!!!!!малко спам:аз мойта като я взех и един приятел от BMW форума я покара малко и два дена не му слезе усмивката от лицето,някой ше каже ма то 3.2,незнам кво си...Бе той си я кара бавничко из града пък и от време на време разтиква Х5!
    3. Всяка кола втора,трета и т.н. употреба има разходи за ремонти...Колегите посъветваха и аз се присъединявам-КАДЪРНИ МАйСТОРИ И КАДЪРНИ СОБСТВЕНИЦИ!Това искат старите коли!
    Last edited by кучето; 20-04-2011 at 19:07.
    Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V -сбъдната мечта
    Peugeot Partner 1.6 HDI 90 BHP(служебна)-много зла за гъзарите-ex
    SEAT Ibisa 1.4 '08(служебна)-много пъргава и ненатоварваща-ex
    Dacia Logan 1.5 cdi 90 BHP(служебна)-голямото наказание за шофьора!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •