Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32

Thread: Нещо отпред се разтропа,какво трябва да сменявам

  1. #16

    Default

    Виждам, че темата е за носача, колега.
    "развива се болта, изважда се и се сменя носача или тампоните." - това изречение ме накара да я постна.
    156 2.0TS 155hp; Suzuki GSX-R600

  2. #17
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ...

    дам,пак е от полза ,по лесно да сваля носача и да избия шарнира,не да се чуда,пък за тампоните как се сменят ще търся инфо някъде
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    дам,пак е от полза ,по лесно да сваля носача и да избия шарнира,не да се чуда,пък за тампоните как се сменят ще търся инфо някъде
    Малиииииииииииии, тука почнало да става веселба.
    Значи колега за да смениш тампоните на горен носач, трябва да го извадиш. Ако си смениш само тампоните и не нахакаш с грес шарнира си обречен на разбит шарнир, за целта трябва да смениш гуменото маншонче щом е скъсано. Другото което е няма как да сложиш само от едната страна полиуретан. Сменяваш или тампоните и на двата или слагаш гумени или пък за мене най-добрата схема нов TRW 130/140лв. и си джиткаш.

    П.П. Незнам дали ти изглежда трудно или лесно да смениш тампоните но си е бая разглобяване. Махането на тампоните да поясня на свален носач е елементарно иначе невъзможно
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #19
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ...

    колега та кой не обича веселбата ,и на мен това ми мина през главата да зема един нов и да го сменя,въпреки че сега съм без работа и имам цялото време на света да се занимавам с такива щуротий,ма ще го реша май на момента какво да му правя
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  5. #20
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    колега та кой не обича веселбата ,и на мен това ми мина през главата да зема един нов и да го сменя,въпреки че сега съм без работа и имам цялото време на света да се занимавам с такива щуротий,ма ще го реша май на момента какво да му правя
    Дали ще вземеш нов или ще смениш тампоните на стария носач......... процедурата по разглобяване и сглобяване е една и съща.....
    Купи си полиуретанови тампони, ново маншонче за шарнира и използвай жокера...
    Обади се на приятел.
    И му покажи темата за смяна носача......
    Иначе това, че имаш желание е похвално....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #21
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Дали ще вземеш нов или ще смениш тампоните на стария носач......... процедурата по разглобяване и сглобяване е една и съща.....
    Купи си полиуретанови тампони, ново маншонче за шарнира и използвай жокера...
    Обади се на приятел.
    И му покажи темата за смяна носача......
    Иначе това, че имаш желание е похвално....

    Така и мисля да направя колега,а иначе по хубаво чуство от това ти да си направиш нещо по колата и то както трябва просто няма
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  7. #22
    започва да се пристрастява Slavi TD-to's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    гр.СОФИЯ
    Posts
    50

    Default

    Колега аз мога да ти предложа по лесен начин за сваляне на носача.Сваляш гумата,след това подкалника,за да имаш достап до дългия болт които държи самия носач.Първо избиваш шарнира от шенкела ,след това развиваш болта.Ако нямаш проблеми с избиването цялата процедура няма да ти отнеме повече от 30мин.

  8. #23
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    колеги смених носача без много проблеми,но може би малко по добре,но потропването си остана и сега ще се окаже че е от друго,а уж майстора прегледа цялата предница и бяха тампоните,лоша работа,за това ще се кара докато не почне да се усеща повече или не се счупи
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  9. #24
    Запален алфист daksy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Златица
    Age
    35
    Posts
    119

    Default

    Направо ще ти кажа къде ти е проблема!И аз бях като теб...Разтропа се предницата,смених носачите(бяха за смяна)После продължи едно чукане на завои и нервности и смених тампоните на стабилизиращата щанга.Хората при които ходя се вкараха в ебаси филма(както и аз)всичко здраво,всичко стегнато и как излеза на пътя и троп,троп.И в крайна сметка се оказа тампон на амортисьора.
    Alfa Romeo 147,1.9JTD(115hp)

  10. #25
    започва да се пристрастява hristo 156's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Ruse
    Posts
    63

    Default

    Колега вярваш ли,че след смяна на предни накладки тропането изчезна.И аз ходих на сервиз всичко здраво а трака все едно нещо ще падне,първо горен носач после биалетки а то накладки.Смених ги и сега само леко почуква рейката.
    ПП:Накладките ги смених защото светна лампата на таблото.
    Alfa Romeo 156 2,0 TS
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS

  11. #26
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    дам колеги,се едно тото да си играя,айде аз не разбирам,ма оня където ми гледа предницата уш регулира предници и знае как да ги провери,сега ме яд че си свалих оригиналния носач,а сега сложих некакъв ментак.А на мен накладките са ми нови,пипах ги,не помръдват,от тампоните на стабилизиращата щанга може,но дали от тях може да е това тропкане,което не е фатално,или пък от биалетката,но пък е дразнещо при положение че абсолютно всичко по колата ми е ок
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    дам колеги,се едно тото да си играя,айде аз не разбирам,ма оня където ми гледа предницата уш регулира предници и знае как да ги провери,сега ме яд че си свалих оригиналния носач,а сега сложих некакъв ментак.А на мен накладките са ми нови,пипах ги,не помръдват,от тампоните на стабилизиращата щанга може,но дали от тях може да е това тропкане,което не е фатално,или пък от биалетката,но пък е дразнещо при положение че абсолютно всичко по колата ми е ок
    Колкото по-малко селски майстори ти барат по колата толкова по-евтино ше ти излезе, ФАКТ!!!
    Не слушаш и това си е. Разходи се до Сф. да я види някои от форумните сервизи и да ти реши проблема иначе ще си тропа во веки.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #28
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Montero881988 View Post
    дам колеги,се едно тото да си играя,айде аз не разбирам,ма оня където ми гледа предницата уш регулира предници и знае как да ги провери,сега ме яд че си свалих оригиналния носач,а сега сложих некакъв ментак.А на мен накладките са ми нови,пипах ги,не помръдват,от тампоните на стабилизиращата щанга може,но дали от тях може да е това тропкане,което не е фатално,или пък от биалетката,но пък е дразнещо при положение че абсолютно всичко по колата ми е ок
    И що сложи ментак, нали ти беше здрав шарнира?
    Не е фатално да са разбити тампоните на ст. щанга, НО от тях така тропа се едно всеки момент ще се разпадне колата........
    Ако не си ги сменял до сега и колата е нов внос, е твърде възможно да са разбити......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  14. #29
    започва да се пристрастява Montero881988's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Перник
    Posts
    85

    Default ..

    ами сложих ментак,за да може да си го рециклирам другия,който е оригиналния,но то предполагам по натам ще си го върна него,а за тампоните на стабилизиращата щанга дам,не съм сменявал и нов внос,по натам ще има направя смяна,но гледах някаква тема,се разглобява половината кола
    Alfa Romeo 156 1.8TS

  15. #30
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Колега аз така смених носачи, тампони на стабилизираща щанга и тропането пак остана, накрая се оказа че тропането идва от разбита биалетка. Най добре иди на диагностика на предница там излиза всичко.
    Alfa 166jtd,1999

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •