Results 1 to 8 of 8

Thread: Включва се перката на радиатора и климатика на интервали

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    софия, горубляне
    Posts
    32

    Default Включва се перката на радиатора и климатика на интервали

    Колеги моля някой запознат да помогне относно проблема които изникна, Вчера напръсках с котактен спрей релетета които са отпред на мотора и буксите . Сегакогато е на контакт се включва перката за охлаждането и климатика. . чува се цъкане при климатика и вътре при бушоните в купето. включва се през определем интервал от време. Смених релето което е отпред и мисля че е за климатика. но проблема си остана, Вътре на таблото като цъкне и се включва червената лампа която в оборотомера . няма възможност да я закарам , понеже в момента няма кой да ме дръпне до сервиз за диагностика. Видях подобни проблеми но с същия проблем невидях във форума

  2. #2
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    И колата е....?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    софия, горубляне
    Posts
    32

    Default zdr

    145 .1.4 ts 2000 с клима
    Last edited by псстт; 22-04-2011 at 15:40.

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    София село
    Posts
    59

    Default

    Quote Originally Posted by псстт View Post
    145 .1.4 ts 2000 с клима
    Има две релете за перкита като пуснеш климатика трябва и втората скорост да включи ... може и помпа да е водна при мен смених термостат и после почна да вклщччва и да изклщчва перката и се оказа счупено перко на водна помпа.
    Алфа 156 1.9JTD 2003

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    софия, горубляне
    Posts
    32

    Default Здрасти

    проверих ги и тях колега, няма как да разбера дали е от тях, , но явно не съм обяснил обстойно за да ме разбереш. като дам на контакт и вътре дето е скоросромера има лампичка която свето в червено и след като запали угасва. при мен не угасва ами се включва при всяко цъкане, цъкането лапчичката и климатика се включват заедно и даже и да запаля те продължават и колата гасне, гледах за някое кабелче да не се е омасило, смених и релето с ново но явно не е от там, .тезибукси които са отгоре над дросела съшо ги пръсках с контактен спрей , и се чидя дали не е от там , понже не съм съгурен за какво са..,
    пс, климатика ми е на изключено положение когато става по горе описаното..
    145.2000 ts

  6. #6
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Кой индикатор свети колега?
    Номер 7?

    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  7. #7
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default Помощ

    Перката за охлаждането се включва само, когато е включен климатика. Когато изключа климатика не е"ава изобщо(чаках я да включи до 110-115 градуса, по-вече не посмях)...Колата е Алфа 156 1.8 ТС, по таблото не свети предупредителна лампа, температурният датчик е нов(като му извадя буксата и перката включва).Какво може да е ?

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    софия, горубляне
    Posts
    32

    Default здр

    понеже се включва релето започнах да мисля каква може да е причината, зашото явно щом шракат релетата ...работят, По -пътя на дедукнивната логика осъзнах че трябва комютъра да има казва да се включват, и така откачих буксите които се виждаха и масите по двигателя и всички релета и започнах да ги слагам едно по едно. Стигнах до дроселовата клапа и там отгоре има две букси, попитах за какво служат и се оказа че има връзка с компютъра.. откачих замасяването което е на дросела и се чу как цъка едното реле, после започнаха и другите но спря климатика и перката д въртят. Отворих въпросното ...незнам как се казва. и вътре има платка с жижки от двата край края като от едната страна има откачена жичка а другите се допираха една в друга или в корпуса, пооправих ги за дане се допират колкото може и пробвах . , сега като допра масата се вкючва на втора степен перката, или не се вкючва. в момента оправям и разглеждам къде има контакт с жичките. много се надявам че не е изгоряло това защото незнам колко и от какъв модел би станало на старото. в момента свети само code на таблото
    145.2000 ts

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •