Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Проблем с предварението !!!

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    12

    Default Проблем с предварението !!!

    Здравейте,имам малко странен проблем,колкото и батално да звучи това за алфа Карам 145 1.6 боксер 1995 на газ(с обикновена газова съм,не е инжекцион).Значи проблема е следният:когато навън е над 12-13 градуса колата на бензин просто не върви.Глъхне,дави се,мирише си стабилно на неизгорял бензин,докато на газ няма абсолютно никави проблеми.Паднат ли температурите малко и този проблем просто изчезва всичко си е перфектно.Ходих на диагностика когато беше по-топло и точно докато си се давеше я закачих и се оказа че предварението ми играе между 11 и 29 ,а момчето което ми прави диагностика ми каза че не трябва да помръдва дори.Та сега моля за някое компетентно мнение преди да започна да я правя за да не хвърлям излишно пари за пореден път.
    145 1.6boxer

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    145 1.6boxer

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    На това момче му кажи много здраве от мене!
    Предварението играе в зависимост от оборотите и натоварването, а освен това там се бъркат и двата детонационни датчика.
    Провери си първо, да не се е скъсал или запушил маркуча на МАП сензора.
    После си виж температурните датчици. На водата и въздуха. После и ТПС-а.
    А най-добре, първо изкарай на гореизброените щекерите и ги огледай, а после ги напръскай с ВД-40 или нещо от сорта.
    Аз залагам на МАП сензора!
    Успех!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by STF View Post
    Здравейте,имам малко странен проблем,колкото и батално да звучи това за алфа Карам 145 1.6 боксер 1995 на газ(с обикновена газова съм,не е инжекцион).Значи проблема е следният:когато навън е над 12-13 градуса колата на бензин просто не върви.Глъхне,дави се,мирише си стабилно на неизгорял бензин,докато на газ няма абсолютно никави проблеми.Паднат ли температурите малко и този проблем просто изчезва всичко си е перфектно.Ходих на диагностика когато беше по-топло и точно докато си се давеше я закачих и се оказа че предварението ми играе между 11 и 29 ,а момчето което ми прави диагностика ми каза че не трябва да помръдва дори.Та сега моля за някое компетентно мнение преди да започна да я правя за да не хвърлям излишно пари за пореден път.
    колега виж си гориво проводите, има един къс маркуч който с времето се напуква и от там сълзи, и мирише на суров бензин, и аз като теб си мислех че колата ми не изгаря бензина хубаво, и какво ли не правих докато един път не я запалих на отворен капак и видях как прокапва бензин и мирише естествено, също и в движение! Провери около инжекциона, провери и за това което ти е казал мордохай
    Alfa 145 1.3 Boxer 96', Alfa GTV 2.0 16V 96'

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by alfonco147GTA View Post
    колега виж си гориво проводите, има един къс маркуч който с времето се напуква и от там сълзи, и мирише на суров бензин, и аз като теб си мислех че колата ми не изгаря бензина хубаво, и какво ли не правих докато един път не я запалих на отворен капак и видях как прокапва бензин и мирише естествено, също и в движение! Провери около инжекциона, провери и за това което ти е казал мордохай
    С тоя късия маркуч са патили мнозина и още си патят, но не мисля, че е от него. На студено щом няма проблем, значи е богата сместа, а основния заподозрян е вакуумното маркуче на МАП сензора.
    Скъсано или запушено все тая!
    Имитира, че няма разреждане и блъска яко бензин.
    Всичко това е вярно, ако го прави само на студено.
    Ако го прави и на загрят мотор, до сега сме си говорили почти глупости.
    Щото отиваме на ламбда сонда!
    Нека изчакаме колегата да уточни тая подробност!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    Извинявам се за може би глупавия въпрос,но къде точно се намира това маркуче на този МАП сензор.между другото колата ми прави тази мизерия само,когато е топло над 13-14 градуса.
    145 1.6boxer

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Понеже ги бъркам постоянно 1.3 и 1.6, ще ти кажа и двата варианта, както и как да го откриеш.
    Представлява малка четриъгълна плочка около 3х4см. Има щекер и е свързано с маркуче с диаметър около 3мм. Всъщност е 1/8" - 3.2 мм.
    Маркучето идва от всмукателния колектор.
    На едните се намира точно над дросела и е с късо маркуче, а другия вариянт е с дълго и стои в задния край на коша.
    На колектора има няколко такива маркучета.
    Едното е за клапата на филтъра за бензинови пари и отива под калника.
    Второто на регулатора за налягане на бензина. Едно кръгло нещо на рейката.
    Третото е за МАП сензора.
    Пак не уточни, дали го прави само на студен мотор или и на топъл или само на топъл.
    Защото освен сензора, може да е и от сондата и/или температурните датчици.ю
    Сензора е най-вероятната, но не и единствена причина
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    само когато е топло навън(времето).А когато е студено навън(времето) даже и на загрял мотор не го правиСега се прибрах от работа и ще слезна да го видя този мап сензор и ще пиша дали има промяна.
    145 1.6boxer

  9. #9
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 14-02-2019 at 00:30.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    12

    Default

    Значи намерих го този МАП сензор обаче маркучето му е като чисто ново,все пак го свалих и почистих,напръсках и щекера,но нищо Тези температурни датчици скъпи ли са направо да ги сменя и да не се занимавам да търся евентуално в кой е вината ,защото май натам клонят нещата,а като ходих на диагностика ми казаха че трябва поне 30% отклонение да дава някои датчик за да го засекат там.За ТПС и това ТАР нищо не мога да ви кажа от 4 години я карам тая алфа и досега не съм чувал,че съществуват такива неща
    145 1.6boxer

  11. #11
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Датчика за температура на въздуха се намира на тръбата между филтъра и кривия маркуч преди дросела.
    От долната страна на тръбата.
    Изключи го и ако е от него -ще се оправи значително.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #12
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Аванса може да играе и от преебана бобина. GM бобините понякога въртят много шантави номера.
    Но първо си смени диагностика и тогава всичко останало. Много са важни и кабелите на свещите. От калпави кабели бобината прави странни номера.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да, от софия си, вземи отиди на истинска диагностика. иначе ако ще сменяш датчици направо, първо почни от датчика за температура на антифриза за еку-то.около 20 лева е, ако колата е карана дълго на чешмяна вода направо го сменяй.
    точка

  14. #14
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,470

    Default

    Не съм чел всички мнения, но ще ти кажа какво стана при мен. Направиха ми диагностика със старата бубина, която се беше пробила и ми казаха, че ламбдата била заминала, защото имало грешка. Запалих колата и на място не отчете грешка, но нищо не ми казаха за бубината .. та нали уж компютър и тн .. а не ми я откри. Поръчах си бубина и от аутодата видях как се тества (като това не е категоричен тест за бубина, но може да даде яснота) и се оказа, че бубината не е работила от доста време. След смяната, нещата се оправеха .. та така .. от 100 нагоре бавно наемаше в ниските обороти също не много добре .. понякога като студена придърпваше и така.
    Също така и свещите трябва да се сменят редовно ...
    Та исках просто да критикувам компютърната диагностика и пишмян майсторите като цяло.


    *видях, че са ти писали за бубина по- горе .. с омметър т.е. мултицет можеш да я измериш. на входа 2-те клемички 0.3ома м/у малката и голямата свещ 7000-9,500 ома .. това е по спомени.
    *бтв и моят проблем с бубината, имах чувството, че като е студено навън работи по- добре ... провери ги на всяка цена.
    Last edited by flipz; 26-04-2011 at 15:50.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    само че запалването на ТС и боксер е коренно различно. особено на 1,6 боксер с ГМ електроника където няма как да измериш първичната на бобината.
    иначе за диагностиката, освен да се закачи към компютъра, трябва да има и интелигентно задклавиатурно устройство което да осмисли от какво е въпросната грешка
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •