Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 84

Thread: Проблем педал съединител!!!

  1. #61
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Трябва да го разглобиш и ако няма надрани повърхности, вероятно ще решиш проблема със смяна на гумичка/и., вместо смяната на целия цилиндър.

    По въпроса с намирането на подходящи гумички, провери тук.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #62

    Default

    Гумички продава Шкодрата в Пловдив- 2 лева.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #63

    Default

    Та, смениха ми работния цилиндър, общо 70лв ми излезе, обаче имам проблем. Вчера прибрах колата в гаража, на сутринта педала омекнал и се движи без грам съпротива. По съвет на майстора напомпих съединителя и се "надърви" нормално. Все пак остана няколко сантиметра луфт, който яко ме дразни. Явно има останал въздух. Майстора ми каза, че ще се обезвъздуши сама. Кво да я правя, да карам така или да взема мерки?

  4. #64

    Default

    Цилиндъра има пробка за обезвъздушаване, макар, че след смяна на двете помпи и обезвъздушаване и аз имах доста голям свободен ход около 1/3, виж дали не тече и горната помпа
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #65

    Default

    Не виждам да има други течове. Спирачната течност не намалява. Ако нямам други проблеми, ще си карам така. При смяната на съединителя ще сменя и другата помпа, за всеки случай.

  6. #66

    Default

    Моята не течеше много, имаше капка на лостчето
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #67

    Default

    Утре ще сложа миньорското фенерче на челото и ще се навра под педалите, за да огледам подробно.

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Утре ще сложа миньорското фенерче на челото и ще се навра под педалите, за да огледам подробно.
    Има една кора за сваляне, беше капало върху моята
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #69

    Default

    Та, съвсем естествено въздуха няма от къде да излезе и при престой педала си пропада до долу. Утре ще я карам да си я донапряват. Днес имах дълъг път и през няколко километра отбивах да помпя съединителя, че почти спираше да отделя...

  10. #70
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Колеги някой дали знае на кои модели са монтирани лагер помпи и какви са техните предимства
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  11. #71
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Колеги каква марка помпи слагате? Аз за период около 4 години смених 2 броя LPR и при двата причината е една и съща чупят им се пружините иначе не са износени. Най добре ще е мисля да потърся подходящи пружини че не ми се ще отново да давам пари за нова помпа
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  12. #72

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Колеги каква марка помпи слагате? Аз за период около 4 години смених 2 броя LPR и при двата причината е една и съща чупят им се пружините иначе не са износени. Най добре ще е мисля да потърся подходящи пружини че не ми се ще отново да давам пари за нова помпа
    Купи помпа втора употреба и и вземи пружината, как се държи помпа със счупена пружина, защото имам съмнение за една от колите.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #73
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    При мен зимата постепенно пропадаше педала. С обезвъздушаване отдолу-нагоре се оправяше работата. Лятото без проблеми.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #74

    Default

    Моят не пропада, но има огромен свободен ход, взе да отделя много ниско. Това в студа. Ще пробвам да обезвъздуша, ако не стане ще отворя помпата на педала.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #75
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Точно появява се много свободен ход и педала не се връща до горе. Работиш все едно с половин ход отделя много трудно чак в самия край до ламарината дет се вика и зацепва доста рязко при отпускане. Оригиналната помпа е с различна пружина от тези, взимах за нея ремонтен комплект гумички но не става нищо пак изтърва явно се износва и самия метален цилиндър освен гумичките
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •