Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 84 of 84

Thread: Проблем педал съединител!!!

  1. #76

    Default

    Моят отделя нормално, но много ниско. Връща се нормално до горе. Ще разглобя помпата без да я свалям и ще сложа друга пружина. Ако е това. Дано счупена пружина не е надрала всичко.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #77
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Това имах предвид и аз, не се изразих ясно. Ако обезвъздушаваш, отгоре-надолу вероятно няма да стане. Щото буталото не се връща докрай.
    И на старата кола ги правеше по същия начин тез номера.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #78

    Default

    Като разглобявате гледайте вътре работната повърхност. Малко да не е равна и сте с проблем. И от Алфа пррепоръчват - сменяш ли съединител, сменяй и бутало/лагер помпа

  4. #79

    Default

    Ай стига бе, вярно ли?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #80
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    101

    Default

    Къде трябва да отделя съединителя при педала, когато е сменен нов.
    Доста ниско отделя при мен.

  6. #81

    Default

    Здравейте, от две години съм горд собственик на 166 2.4 със 20 клапановият мотор. Като цяло впечатлението и усещането ми, е за много хубав автомобил.
    Обикновено чета тук във форума, и намирам нужните съвети за всичко. Но сега случаят е друг. От Алфа Ромео не предлагат вече като част така наречената горна помпа на съеденителя, моята я ремонтирах два пъти, но не издържа дълго между 3 и 5 хиляди километра и умира.
    Въпросът ми е, някой дали е наясно, (дали знае) за съществуващ аналог. Искам да си взема нова помпа, и да реша проблема, но не намирам нищо във нета.
    Номерът го дават 55182121.
    Надявам се на малко помощ със съвети.

  7. #82
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by Almeyght View Post
    Здравейте, от две години съм горд собственик на 166 2.4 със 20 клапановият мотор. Като цяло впечатлението и усещането ми, е за много хубав автомобил.
    Обикновено чета тук във форума, и намирам нужните съвети за всичко. Но сега случаят е друг. От Алфа Ромео не предлагат вече като част така наречената горна помпа на съеденителя, моята я ремонтирах два пъти, но не издържа дълго между 3 и 5 хиляди километра и умира.
    Въпросът ми е, някой дали е наясно, (дали знае) за съществуващ аналог. Искам да си взема нова помпа, и да реша проблема, но не намирам нищо във нета.
    Номерът го дават 55182121.
    Надявам се на малко помощ със съвети.
    Помпи да искаш, колега...:

    https://www.axm-auto.com/index2.php?...t=25&subcat=49
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  8. #83

    Default

    Благодаря за линка.
    Наистина има помпи, говорих и със доста търговци.
    Може би не формулирах добре въпроса си.
    Този номер който съм дал, 55182121, е на оригиналната част, търговците казват, че се предлага само като оригинална част, а такава няма, и не могат да гарантират пълна съвместимост. Понеже вече взимах помпа която се оказа не съвместима, реших да попитам тук.
    Вероятно не съм само аз със подобен проблем... предвид и гинеколжкото естество по смяната, не ми се иска да го правя множество пъти...
    Ако си пробвал и въпреки не съвместимоста на номерата става помпата, веднага грабвам едно TRW примерно, и проблема изчезва.
    Благодаря за отзива!

    PS
    Ето какво ми отговарят търговците...

    "Здравейте, благодарим Ви, че избрахте да пазарувате от нашия онлайн магазин!
    Според предоставените данни, за автомобила Ви, става оригинална част. Моля, свържете се с официален представител на Алфа Ромео."
    За сега нямам отговор от официален представител...
    Last edited by Almeyght; 29-10-2021 at 13:46.

  9. #84

    Default

    Може да е от полза на някого, за това ще споделя какво е решението.
    Може и да има по-просто решение, но аз не открих.
    Оригиналната помпа е вътрешно ⌀15,9мм, всичко що е на пазара е ⌀19,02 разликата е сериозна, резултата е адски твърд педал и много, много малко разстояние за полу съеденителя. Тоест не става. Принудих се да правя всичко от почти нулата, моето решение е да ползвам оригиналният цилиндър, след лек шлайф, и полиране на вътрешността, стана ⌀16,05мм. Купих си гумички ремонтен комплект за Нисан Хтрейл мисля беше, японците ползват този размер 15,9. Кита е AUTOFREN SEINSA D1537.
    Няма притеснение защото новите гумички са около 17мм. По модела на оригиналната помпа, взех размерите на буталцето и изработих ново,но с размерите на новите гумички. Предпочетох дурал като материал, лек, здрав, и няма да износва стените на цилиндъра (може би ). Новото бутало го направих 15,98мм, старото бе 15,88мм. Не мисля че тези стойности са толкова важни, но и без това го правя ново, така реших. Опашката на буталото е малко по особена,и работи като клапан. Оригиналът на Бош помпата е доста комплициран, и няма китове за тях, за това го промених и опростих. Взаимствах идеята от Брембо помпата 19,02мм която си бях купил преди да знам че не става. Третият пръснен го направих с четири 1,5мм отвори на 90 градуса един от друг. Идеята е когато натискаш буталото, к маншета запушва тези отвори, и създава налягане в цилиндъра, а когато отпуснеш буталото, маншета се свива и пропуска течност, това за полесен обратен ход, и ако има загуби в системата да не глътне въздух.
    Направих също и пръстен от полиамид, в който лягат к маншета и от другата страна пружината.
    Общо взето това е, ще пробвам и някоя снимка да кача.
    Ако някой има подобни проблеми, да не се притеснява да пита.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •