Results 1 to 15 of 84

Thread: Проблем педал съединител!!!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Exclamation Проблем педал съединител!!!

    Както си карах,спрях на един легнал полицай изключих от скорост и педала на съединителя потъна до долу!!!
    С 300 зора докарах колата до в нас на чва коята влезе на магия!Чета за някакви помпи долни,горни!Нищо не ми е текло от колата,като вурна педала с ръка стои по нагоре от другите педали!Можете ли да ми дадете някаква схема на "долен ляв педал" че да го видиме как се разглобява и сиреч къде са тея помпи!
    Мерси Колеги!

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    колега най вероятно проблема е в една от двете помпи, по точно гумичките са и испунали, като сам чел вав форума мисля че споменават за помпата която се намира точно над съединител . разгледай хубаво форума и ще намериш повече инафо и за цени и тн. и все пак пробваи да я обезваздушиш, не ми се вярва да се оправи но се пак пробвай.
    Last edited by sonchev; 24-04-2011 at 20:31.
    мисли, преди да дейсваш !!!

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Добре колега аз направо ще ги сменя,но къде се намират?а и педала си се движи все едно никаде не е закачен,все едно само с пружина застава плътно долу и плътно горе,има ли някакви щанги не знам къде могат да се откачат?!

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    skype : krasisonchev
    Posts
    61

    Default

    едната помпа се намира точно над сеиденителя, чел сам че трудно се сменяава точно тя. другата помпа е при вилката на скоростите, поглени вилката дали се движи като натискаш сеиденителя, ако не се движи изобщо значи е отишла помпата която е над педала, значи не саздава нужното налиягане( испускат гумичките в помпата) колега ако не разбираш достатачно по добре закараи колата на някои да я погледне, иначе тук само мнение може да си даваме. успех и пиши като разрешиш проблема. а и само за инфо, ако пробваш да овезвадушаваш сеиденителя това става от помпата която е над скоростите, обезваздушва се на принципа на спирачките.
    мисли, преди да дейсваш !!!

  5. #5

    Default

    преди да почнеш с помпите , легни под педалите, има един болт който захваща педала за помпата, виж дали не е излязъл щифта който го държи да не мърда понеже е без резба
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    преди да почнеш с помпите , легни под педалите, има един болт който захваща педала за помпата, виж дали не е излязъл щифта който го държи да не мърда понеже е без резба

    Точно това беше проблема,щифта беше излязъл и има една гумена втулка на края на помпата която беше паднала!Мястото е мн тясно но вс вече е 6

  7. #7
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А и аз да попитам в тази тема - при записана грешка за датчика на педала на съединителя, къде е проблема обикновенно и само датчика ли се сменя или?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    А и аз да попитам в тази тема - при записана грешка за датчика на педала на съединителя, къде е проблема обикновенно и само датчика ли се сменя или?
    Каква е грешката и пробва ли да го регулираш?
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9

    Default

    Ааааа бъдещето И аз имам тази грешка на едната таратайка ама не ми прави Фчепатление.Питай Румен тои развиваше едни теории за него.Айде и скоро да се похвалиш

    ----------------
    Quote Originally Posted by myato View Post
    Каква е грешката и пробва ли да го регулираш?
    Да регулира кое??
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Ааааа бъдещето И аз имам тази грешка на едната таратайка ама не ми прави Фчепатление.Питай Румен тои развиваше едни теории за него.Айде и скоро да се похвалиш

    ----------------


    Да регулира кое??
    Датчикът се мести,за да се регулира момента,в който педалът го натиска или отпуска.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11

    Default

    Бааа това не го знаех
    Как става тоя номер?Предполагам трудно...има ли успеваемост?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Бааа това не го знаех
    Как става тоя номер?Предполагам трудно...има ли успеваемост?
    С много гърч и тънки ръце,щото е заврян на кучето у диференциала.Ако е здрав датчикът - става.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •