Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 84

Thread: Проблем педал съединител!!!

  1. #46
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Трябва да усешташ педала среща ли съпративлението на вилката или работи само на празен ход, ако има кой да ти помага да гледа и хода на самата вилка. Пробвай и с една щанга да я натиснеш още повече след като педала е до долу и виж тогава ще включва ли скорост
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  2. #47
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Аз съм готов Значи комбинацията от много варианти доведе до резултат А именно Първо пробвах обезвъздушаване на самотек от долния цилиндър После обезвъздушаване чрез помпене на педала и натискане После пак малко на самотек но след това както е отворена пробката сериозно надуване в казанчето Редуването на тези варианти един преди обяд доведе най-накрая до резултат
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  3. #48
    започва да се пристрастява ivo_io's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Ел.Пел.
    Posts
    36

    Default

    Хехе колеги да ви се похваля днес към 14ч.обезвъзд.успешно съединителя както каза колегата от пробката на цилиндърчето за около 10 мин. и я пробвах от тук София до Троян и се държа перфектно,за сега: Устройство:благодаря за помощта

  4. #49
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Така значи какво ми се случи на мен,наистина къде беше казал колегата ми беше излезнал щифта от ухото на помпата там стои една гумичка която беше скъсана и където никъде не може да се намери освен с нова помпа!пробвах да сложа друга подобнано докато я слагах излезе рамото на помпата,която наистина е навряна на...... си!единият болт който е зад помпата е много тегав,като махнете помпата оставете да си изтече течността както каза колегата!в моят случай имаше една зегерка която беше хвръкнала и си я сложих и после завих помпата и така!Обезвъздъшаването стана много бързо и лесно,не развивайте никакви пробки и тръбички по помпата(все пак е тегаво меястото отдолу),значи стягате всичко,отваряте капака на двигателяна втората помпа която до скоростите тя се вижда отгоре като отворите е вдясно има малка обезвъздушителна пъпка!Така,значи един помпи педала 7,8 пъти и спира като държи педала натиснат като спре,другият разхлабва клапана за обезвъздушаване,започва да излиза въздух и спирачна течност и след като намалее налягането пак се стяга и другият на педала пак напомпва и така докато не започне да излиза само спирачна течност без въздух!един съвет измийте след това всичко обстойно с вода защото разбрах че спирачната течност разяждала все що е гума около обезвъздушаването и вътре под волана!Това е от мен радвам се ако съм бил полезен с нещо

  5. #50
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by StefkoDan View Post
    Така значи какво ми се случи на мен,наистина къде беше казал колегата ми беше излезнал щифта от ухото на помпата там стои една гумичка която беше скъсана и където никъде не може да се намери освен с нова помпа!пробвах да сложа друга подобнано докато я слагах излезе рамото на помпата,която наистина е навряна на...... си!единият болт който е зад помпата е много тегав,като махнете помпата оставете да си изтече течността както каза колегата!в моят случай имаше една зегерка която беше хвръкнала и си я сложих и после завих помпата и така!Обезвъздъшаването стана много бързо и лесно,не развивайте никакви пробки и тръбички по помпата(все пак е тегаво меястото отдолу),значи стягате всичко,отваряте капака на двигателяна втората помпа която до скоростите тя се вижда отгоре като отворите е вдясно има малка обезвъздушителна пъпка!Така,значи един помпи педала 7,8 пъти и спира като държи педала натиснат като спре,другият разхлабва клапана за обезвъздушаване,започва да излиза въздух и спирачна течност и след като намалее налягането пак се стяга и другият на педала пак напомпва и така докато не започне да излиза само спирачна течност без въздух!един съвет измийте след това всичко обстойно с вода защото разбрах че спирачната течност разяждала все що е гума около обезвъздушаването и вътре под волана!Това е от мен радвам се ако съм бил полезен с нещо
    Браво, дано не се налага на никого.
    166 2.4JTD-00г.

  6. #51
    Младши алфист Penkov's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Age
    40
    Posts
    3

    Default

    Здравейте колеги,
    От скоро каръм една 156 2.0 тс. От 1-2 дни имам проблем с педала на съединителя - не се връща хубаво нагоре остава свободен ход. Оказа се, че въпросната гумичка на ухото на щангата се е позакъсала и бяга на дясно от където се полуава още малко луфт. Като цяло нещо не работи много добре и има малко проблеми с включването на скоростите по някога. заради това, че не се връща като, че ли не му достига ход. възможно ли е проблема да е само от тази скъсана гумичка на ухото н

    а щангата или си е проблем с помпите и налягнето?
    Благодаря предварителн!

  7. #52
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by StefkoDan View Post
    Така значи какво ми се случи на мен,наистина къде беше казал колегата ми беше излезнал щифта от ухото на помпата там стои една гумичка която беше скъсана и където никъде не може да се намери освен с нова помпа!пробвах да сложа друга подобнано докато я слагах излезе рамото на помпата,която наистина е навряна на...... си!единият болт който е зад помпата е много тегав,като махнете помпата оставете да си изтече течността както каза колегата!в моят случай имаше една зегерка която беше хвръкнала и си я сложих и после завих помпата и така!Обезвъздъшаването стана много бързо и лесно,не развивайте никакви пробки и тръбички по помпата(все пак е тегаво меястото отдолу),значи стягате всичко,отваряте капака на двигателяна втората помпа която до скоростите тя се вижда отгоре като отворите е вдясно има малка обезвъздушителна пъпка!Така,значи един помпи педала 7,8 пъти и спира като държи педала натиснат като спре,другият разхлабва клапана за обезвъздушаване,започва да излиза въздух и спирачна течност и след като намалее налягането пак се стяга и другият на педала пак напомпва и така докато не започне да излиза само спирачна течност без въздух!един съвет измийте след това всичко обстойно с вода защото разбрах че спирачната течност разяждала все що е гума около обезвъздушаването и вътре под волана!Това е от мен радвам се ако съм бил полезен с нещо
    Към Реnkov. Щом казва че няма такава гумичка, а трябва смяна на помпата-не ти остава друг избор.
    Last edited by trop4i; 02-10-2012 at 21:03.
    166 2.4JTD-00г.

  8. #53

    Default

    гумичката може да се замени с подходящ маркуч, аз така съм направил и вече 20-тина хилки няма грижа. За една умряла гумичка нова помпа...

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by pakumba View Post
    гумичката може да се замени с подходящ маркуч, аз така съм направил и вече 20-тина хилки няма грижа. За една умряла гумичка нова помпа...
    Е, това вече е върхът на сладоледа - тези коли ги превъртахте в каруци.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  10. #55
    Младши алфист Penkov's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Age
    40
    Posts
    3

    Default

    Мерси колеги!
    При мен се оказа, че е счупена пружината на педала, оправихме го.
    Ухото на вилката на помпата обаче си остава все още разбита.. Сега едвам щифта го крепи да не изхвръкне. По-принцип тази помпа е сменявана, оригиналната е в мен при нея пък е счупена пружината на буталото. Сега мисля от старта само вилката да взема и да я сложа на тази която си е на колата, щото там ухото си е здраво и въобще е много по -добре капсуловано, но не знам дали ще съвпадне....
    Ако не..нова. Не ми се занимава с шайби, гуми да подлагам да стягам...само загуба на време ще е...
    Last edited by Penkov; 08-10-2012 at 21:41.

  11. #56

    Default

    Да не отварям нова тема, днес забелязах една локвичка спирачна течност под колата. Съединителя си работи нормално, връща се и е доста твърд. Та на въпроса, бензинките от 98 до 2000-та със лагер помпа ли са или с работен цилиндър? Че започнах да се вкарвам в някакви филми...

  12. #57
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Да не отварям нова тема, днес забелязах една локвичка спирачна течност под колата. Съединителя си работи нормално, връща се и е доста твърд. Та на въпроса, бензинките от 98 до 2000-та със лагер помпа ли са или с работен цилиндър? Че започнах да се вкарвам в някакви филми...
    С външен цилиндър:



    Last edited by ecotronic; 10-10-2012 at 16:50.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Да не отварям нова тема, днес забелязах една локвичка спирачна течност под колата. Съединителя си работи нормално, връща се и е доста твърд. Та на въпроса, бензинките от 98 до 2000-та със лагер помпа ли са или с работен цилиндър? Че започнах да се вкарвам в някакви филми...
    Аз имам тема как се сменя със снимки, виж си нивото в казанчето.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #59

    Default

    Благодаря колеги, прилагам снимка на кучия син. Като се натисне педала шурти яко от гумата.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20121010_170045.jpg  

  15. #60

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    Благодаря колеги, прилагам снимка на кучия син. Като се натисне педала шурти яко от гумата.
    Взимаш за 5 лева едни клещи от Крез и действаш
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •