Results 1 to 14 of 14

Thread: Разлика в данните

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Холандия/България
    Posts
    91

    Default Разлика в данните

    Вече и аз като горда собственичка си имам кабел за диагностика и дето се вика "барабар Петко с мъжете" закачвам си количката днес за компа.Обаче ми направи впечатление следното - километрите по табло 144 000,данни от FiatEcuScan - 138 000км;Температура на таблото 90,по програмата 104.Кое е верното и има ли някакъв проблем при условие,няма грешки ,а се получават подобни разлики в стойностите?С безплатната версия съм на FiatEcuScan и гледам има опция за адаптация - възможна ли е или не с фрий версията,защото има help секция ,която обеснява как се прави.
    Алфа Ромео 166 ,Брера

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Би трябвало това,което го четеш от ECU-то да са реалните стойности,но за температурата е от значение и състоянието на датчика,а за показанието на километрите,не се знае какво е пипано по колата.Може и таблото да е сменяно,а може и компа да е омагьосван.Ако не си и първи собственик,може само да се гадае.Най-лесно може да се види дали е точно показанието на температурата като се свери с един инфрачервен термометър. Дори и да са 100 градуса вместо 90,не е проблем.Важното е да не отиват над 110,а да не пуска перките на радиатора.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Съвсем нормално е всичко. И при мен беше така като вземах моята и човечеца ми обясни, че разликите в показанията на таблото и ЕКУ-то са нормално явление. Спомена някакви проценти, но не си спомням..........
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  4. #4
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    3-5% отклонение между показанията на километрите по табло и по ЕКУ са съвсем нормални.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #5
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    за температура е нормално. пишеше някаде че между 80 и 100 градоса, стрелката винаги ще покаже 90.
    защо? еми след като по време на работа, инстинска температура постояно играе а ни стой точно на 90 град, то дали да не се шашнат шофиори или по друга техническа причина винаги забиват темпа на 90 град. т.е. реално ще се качи над 90 само ако стигнеш над 110 примено.
    така че през ОБД четеш инстинската темперстура, таблото го забрави.
    Last edited by Christweil; 03-05-2011 at 00:17.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Plovdiv
    Age
    45
    Posts
    64

    Default километри

    Колега там, като четеш пише разлика 5% в самата програма.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Холандия/България
    Posts
    91

    Default

    Мерси за отговорите.Колата я имам от нова така ,че няма кой да е омагьосвал компа.Иначе за адаптацията не казахте нищо?
    Алфа Ромео 166 ,Брера

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Alexandra View Post
    Мерси за отговорите.Колата я имам от нова така ,че няма кой да е омагьосвал компа.Иначе за адаптацията не казахте нищо?
    Трябва ти регистрирана версия за адаптация
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Холандия/България
    Posts
    91

    Default

    Мерси,Bobo!И да питам пак защото ми се струва ,че май има нещо сбъркано:Свалих и Unidiag ,качих и дефинициите за алфите.Обаче има някакво разминаване.Когато използвам Fiat Ecu Scan при сканирането ми дава,че съм с тази версия - Bosh Motronic M1.5.5 Injection TS98.Oпитвам с дефинициите на този двигател в Unidiag ,но ми дава грешка и не иска да се свърже програмата.Опитвам с другия Bosh Motronic ME 7.3.1 EOBD Injection и програмата се свързва и прочита всички данни без проблем.Пробвам с последния двигател ME 7.3.1 във Fiat Ecu Scan ,програмата се свързва,но ми изписва невалиден ISO код и ме пита желая ли да продължа.Продължавам и програмата прочита пак всичко и пак показва стойности.И в крайна сметка коя е вярната програма и с коя версия съм ?И със Unidiag възможна ли е адаптацията?
    Алфа Ромео 166 ,Брера

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Alexandra View Post
    Мерси,Bobo!И да питам пак защото ми се струва ,че май има нещо сбъркано:Свалих и Unidiag ,качих и дефинициите за алфите.Обаче има някакво разминаване.Когато използвам Fiat Ecu Scan при сканирането ми дава,че съм с тази версия - Bosh Motronic M1.5.5 Injection TS98.Oпитвам с дефинициите на този двигател в Unidiag ,но ми дава грешка и не иска да се свърже програмата.Опитвам с другия Bosh Motronic ME 7.3.1 EOBD Injection и програмата се свързва и прочита всички данни без проблем.Пробвам с последния двигател ME 7.3.1 във Fiat Ecu Scan ,програмата се свързва,но ми изписва невалиден ISO код и ме пита желая ли да продължа.Продължавам и програмата прочита пак всичко и пак показва стойности.И в крайна сметка коя е вярната програма и с коя версия съм ?И със Unidiag възможна ли е адаптацията?
    Кажи коя година ти е колата и ще ти кажа до 2001 година колите с ръчни скорости са с М1.5.5. След 2001 са МЕ7.3.1. При автоматите е друга бира Когато ти дава грешен ISO код почти сигурно е че си в грешното ЕКУ. Ако екускана не ти дава грешен исо на м1.5.5 значи това е твоето
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    Холандия/България
    Posts
    91

    Default

    99 година е.Значи е 1.5.5.А защо Unidiag казва друго и с него може ли адаптация?
    Алфа Ромео 166 ,Брера

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Alexandra View Post
    99 година е.Значи е 1.5.5.А защо Unidiag казва друго и с него може ли адаптация?
    Всичко което е уни-фицирано и всичко което е мулти-функционално за мен е неприемливо и нямам опит с такива
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13

    Default

    А от къде може да се вземе такъв кабел?

  14. #14
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by Zarius View Post
    А от къде може да се вземе такъв кабел?
    От www.ebay.co.uk

    Излиза наполовина отколкото да го вземеш от тук,колега.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •