Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 62

Thread: Ускорение 0-100 GTV 2.0 TC

  1. #1
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default Ускорение 0-100 GTV 2.0 TC

    Въпросът ми е какво е ускорението от 0-100 на колегите с двигател 2.0 TC?Искам да знам на кола която карате и на на известен брой километри,какви параметри ви дава,а не по заводски данни.Моята направи 10.5сек...нормално ли е или има нещо което трябва да се види за такова ускорение(до 2000 оборота я няма,после тръгва).
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  2. #2

    Default

    С какви гуми, с какви модификации, с какъв бензин, при каква температура, при какъв вятър, под какъв наклон, с какъв товар и т.н. и с какво го мериш...?
    Надявам се разбираш, че има 1,000,000 фактори за това дето го казваш и ако искаш да разбереш дали колата ти върви, намираш си една с близки параметри до твоята, заставате на чертата и проверявате...
    Иначе ако се абстрахираме от това, което написах, около 10 секунди е нормално за кола почти тон и половина с около 150 коньов двигател.

  3. #3
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Гуми - Dunlop SP9000
    Температура - 16 градуса на въздуха,90 на колата
    Наклон - по мои преценки Нулев
    Товар - бях сам с две тетрадки отзад и една чанта(овчарска(фешънските през рамо))...тежа 95кг.
    Бензин - 95 от обикновения на ОМВ
    Замерване - Меря го с хронометъра на телефона ми (SonyEricsson K810i )
    Само на модификация не съм дал отговор,просто незнам какво имаш предвид...ако говориш за двигател съм написал
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  4. #4

    Default

    Е аз имах предвид, че и да си го измери някой, и да ти каже резултата няма никакво значение заради изброените неща...

  5. #5
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Гуми - Dunlop SP9000
    Температура - 16 градуса на въздуха,90 на колата
    Наклон - по мои преценки Нулев
    Товар - бях сам с две тетрадки отзад и една чанта(овчарска(фешънските през рамо))...тежа 95кг.
    Бензин - 95 от обикновения на ОМВ
    Замерване - Меря го с хронометъра на телефона ми (SonyEricsson K810i )
    Само на модификация не съм дал отговор,просто незнам какво имаш предвид...ако говориш за двигател съм написал
    Мери се с ГПС, с хронометър...нещата могат хем да са отчайващи хем оптимистични
    Най добре се замери с някоя много хубава и потдържана ГТВ.
    другото е че не всички шофьори са еднакви, не всички знаят как да стартиат и тоя 95.... на мен на Типото ми гасне като му сипя 95 виж със 100 октана е друга бирата

  6. #6

    Default

    Ако нямате нужнта техника за замерване много добре се вижда скоростомера на клипче, от телефон примерно. Пускате го после на компира и си гледате кога тръгвате и кога сте на 100 км/ч.

  7. #7
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Ако нямате нужнта техника за замерване много добре се вижда скоростомера на клипче, от телефон примерно. Пускате го после на компира и си гледате кога тръгвате и кога сте на 100 км/ч.
    И скоростомера ако не е верен какво правим?
    ГПС това е най достъпното и реално отчитане!

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    И скоростомера ако не е верен какво правим?
    Оправяш си скоростомера и пак правиш клипче...
    Last edited by Доко; 29-04-2011 at 23:34.

  9. #9
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Оправяш си скоростомера и пак правиш клипче...
    Става

  10. #10

    Default

    Никога заводските данни не отговарят на реалността,имам алфа 156 2,0 тс /само с иридиеви свещи от които никакъв смисъл /заводско 0-100 8,6 сек ,а реално 9,3 сек с хронометър ,разликата е 0,7 сек от заводските данни но при другите марки достига 1,4 сек разлика
    ето едно клипче по тази тема на fifth gear
    http://www.vbox7.com/play:330d0550

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Никога заводските данни не отговарят на реалността,имам алфа 156 2,0 тс /само с иридиеви свещи от които никакъв смисъл /заводско 0-100 8,6 сек ,а реално 9,3 сек с хронометър ,разликата е 0,7 сек от заводските данни но при другите марки достига 1,4 сек разлика
    ето едно клипче по тази тема на fifth gear
    http://www.vbox7.com/play:330d0550
    Викаш алфата точно след като я изкара от завода и смени свещите с иридиеви, даде и един ряз до 100 и то показа със 7 десети от секундата повече от заводските данни... Тия са ебаси измамниците тогава

    Причината за тия "резултати" я има точно в това клипче, към което си дал линк - за другите две коли не е съвсем ясно, но маздата я караше все едно е с газова уредба и се опитва да пести газ...
    В раздела "Мотоспорт & Рацинг" има някои теми, в които има онборд клипчета на хора, които знаят как се кара на писта - заслушайте се в оборотите на двигателя и преценете кога се сменят предавките за да се изстиска макс пауър, а не като тоя в клипчето да се сменя на "състезателните" 2500 оборота... Да не говорим за тръгването - ако някой от мерещите успее със собствената си кола, на едно и също място да тръгна два последователни пъти по точно един и същи начин (който да е максимално ефективен), да дойде да ми се обади да му стисна ръката...
    Всички коли, които аз съм карал досега са достигали максимална скорост минимум с 10-15 км над "заводската" и то след ххх,ххх километра тормоз; ускорение не съм мерил защото за мен е безмислено (причините са по-нагоре в мнението).

    Иначе ако толкова държите да се достигнат каталожните данни за ускорение, правите следното (при допускане, че колата няма нищо счупено): пълно обслужване на колата с консумативи, сипвате 106 октанов бензин, купувате един комплект чисто нови сликове, загрявате ги хубаво и старт от около 5000 оборота и смяна на предавката 1/10 от секундата преди да удари прекъсвач - гаранция, че ако не счупи скорости или полуоски ще подмине каталожните данни за ускорение, независимо от възрастта на "бегачката"...

  12. #12

    Default

    данните за ускорението от 0 до 100 са толкова верни колкото и разхода на гориво !
    а моята алфа е обслужена без сериозни проблеми /с Денсо и с Шампион все дава едни и същи времена 0-100,0-400м/ на стар и нов асфалт дава все 9,3 сек с въртеж на гуми около 15 м
    Да наистина има доста клипчета в YOU TUBE където има само [стокови ] коли които дават 5 максимум 6 сек от 0 до 100 / нагледал съм се на такива дето правят 3-4 сек по бързо време от заводските данни /
    Last edited by plamen petkov; 30-04-2011 at 19:19.

  13. #13
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Колега аз направих точно 10 секунди със студен мотор и зимни гуми с 2мм тук-таме грайфер.

  14. #14

    Default

    Толкова ли няма колеги с GTV-та да дадат някакъв отговор на колегата !Не се притеснявайте че не дават от 0-100 колкото са заводските данни това е нормално при всички производители /само че не се говори за този проблем/ защото е по добре да се хвалиш как колата ти прави 6 сек до 100 и харчи 6 литра бензин

  15. #15
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Толкова ли няма колеги с GTV-та да дадат някакъв отговор на колегата!
    Явно ги е срам
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •